Бінарний урок з літературного читання та англійської мови на тему Чи легко приносити радість іншим? В.О. Сухомлинський

Про матеріал

Бінарний урок з літературного читання та англійської мови

"Чи легко приноситирадість іншим?В.О. Сухомлинський«Покинуте кошеня»

2 клас

Перегляд файлу

 

 

 

Чи легко прин


Тема. Чи легко приносити радість іншим?

В.О. Сухомлинський «Покинуте кошеня»

Закріплення знань з англійської мови з тем «Моя сім'я», «Домашні улюбленці»

Мета:

Формувати навички швидкого виразного читання, читання слів англійською мовою, уміння уважно слухати;

 Збагачувати словниковий запас учнів з української та англійської  мов;

Простежувати причиново-наслідкові зв’язки, аналізувати проблемні ситуації і робити висновки;

Вчити дітей розглядати будь-який об’єкт чи явище з позитивної і негативної точки зору;

Розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення, усне діалогічне мовлення з англійської мови;

Виховувати відповідальне ставлення до тих, кого приручаємо.

 

Обладнання: підручник «Літературне читання » О.Я. Савченко 2 клас, картки  із  завданнями для роботи в групах ( прислів`я, частини плану, таблиця  з правильним планом, сонечко); вислови за темою уроку, слова та вислови англійською мовою, телевізор, комп`ютер, електронна презентація до уроку, роздатковий матеріал (сонечка).

Тип  уроку : бінарний .

Очікувані  результати :

1.Учні уточнюють знання про доброту, з  чим  дружить доброта .

2.Аналізують  вчинки дійових осіб, оцінюють та характеризують.

3.Працюють в групі, прислухаючись до думок інших та роблять свої висновки.

4.Відстоюють свою позицію, аргументуючи, чому  так .

5. Вміють співставляти англійський і український варіанти слів.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

1. Привітання

Добрий день ми зичим всім,

Хай справді добрим буде він

Будем  працювать старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім другім класі

Дітки – просто молодці!

Good morning, children!

ІІ. Мотиваційний етап

 1.Повідомлення теми уроку.

 - Ми недаремно привіталися  з вами і українською, і англійською  мовами. Сьогодні я запрошую вас, дорогі учні, до незвичайного уроку літературного  читання та англійської мови.

2.«Мозковий штурм»

- Отже, зараз ми спільними зусиллями визначимо девіз, під яким будемо працювати протягом сьогоднішнього уроку.

                                        

( уявно «Приберіть» зайві сині літери та «зберіть» червоні).

Отже, девіз сьогоднішнього уроку:  ТВОРИ  ДОБРО     CREATE KINDNESS

–То, що ж таке добро?

3. Асоціативний кущ до слова «Добро»

- Створимо асоціативний кущик до цього слова.

- Які слова «притягуються» до слова «добро»?

Слова для куща: допомога, уважність, ненависть, тепло, співчуття, злість, байдужість, краса, щирість, піклування, заздрість, вдячність, жадібність, любов. (MOTHER, GRANDMOTHER, LOVE, NICE)

ІІІ. Етап цілевизначення і планування

-Від таких слів в наше віконце зазирнули сонячні промені й так щедро освітили нашу класну кімнату… але що сталось?.. Раптом навколо потемніло                 

По небу іде кучерявий баран

І рогом вогненим б`є в барабан.

Що це сталося? Щось загриміло, пішов дощ (хмара, блискавка, грім).

  • Хто ж допоможе перебороти цю негоду?
  • Сьогодні на урок до нас прийшов помічник. Він з'являється після дощику. Хто ж він? Так, це – Капітошка. Саме він допомагатиме нам подорожувати в такий цікавий і захопливий світ доброти і милосердя. Нас чекають безліч цікавих завдань та вправ,  які відкриють для вас цей світ.

ІV. Опрацювання нового матеріалу.

1. Вправи на вдосконалення техніки читання.

  1. Читання слів з карток-блискавок.

СИДИТЬ                                                           ЗАЙШЛО

НАСТАВ                                                            НЯВЧИТЬ

SIT                                                                       CAT

  1. Читання пірамідки слів.

Сер  диті

                        Куме           дні

                      Пух                   настий

                 Посе                          редині

          Повер                                  талася

2.Гра « Уважне око»

Цей урок буде незвичним  для вас, адже ми знову будемо працювати з оповіданням цікавої, видатної людини . Прізвище автора зашифроване. Перевіримо кращих знавців математики. Складіть частини слова в порядку збільшення кількості кутів многокутників.

4.Вступне слово про життя та творчий шлях В.О. Сухомлинського.                                  

      Ходімо, діти, до школи, - сказав загадковим голосом учитель і … попрямував у сад. – Так, наша школа буде тут, під голубим небом, на зеленій травичці, під гіллястою грушею.

Незвичайна школа.

Незвичайний учитель…

Це В.О.Сухомлинський. Багато років він працював з маленькими школярами у Павлиській школі, що на Кіровоградщині – школі під голубим небом. Написав для дітей багато повчальних і цікавих казок та оповідань.

-Пригадайте, з якими оповіданнями В.О.Сухомлинського ми уже знайомі («Я хочу сказати своє слово», «Як Наталя у лисиці хитринку купила», «Тетянка усміхається»).

Сьогодні на уроці ми познайомимося ще з одним його оповіданням.

V. Практична робота над текстом оповідання «Покинуте кошеня».

НА ДОШЦІ – ПОКИНУТЕ KITTEN

  1. Вправа «Передбачення»

- Уважно прочитайте назву оповідання на дошці. Чи бачите ви щось незвичне?

- Якщо текст має таку назву, то про що може розповідатися в ньому?

Учитель заслуховує припущення учнів.

2.Читання оповідання вчителем.

3. Словникова робота.

Читання словникових «гірок».

-Капітошка дуже любить бувати в горах. І сьогодні він теж пропонує вам підкорити вершини гір.

          ХТОСЬ ПОНЕСЛА                                      CAT

ПУСТИВ                              НЕ СКАЗАЛА                             A LITTLE CAT

ДОДОМУ    СТРАШНО                        A BROKEN  LITTLE  CAT

ПРОХОДЯТЬ     ПРИТУЛИЛОСЯ                       I   HAVE   GOT A  CAT

    ДИВЛЯТЬСЯ       ПРИГОРНУЛОСЯ                      I    LOVE    MY   CAT

      Піднімаємося вгору на «гірки» слів – читаємо повільно, свідомо.

     Спускаємося вниз – читаємо швидко.

4. Перевірка первинного сприймання

- Чи справдилось передбачення? Про кого розповідається в оповіданні? Що з ним трапилося?

 5. Читання учнями. Вправа «Дощик»

6.Фізкультхвилинка.

7. Словникова робота

- Якими словами чи висловленнями можна замінити дані: виніс із хати і пустив на дорогу (прогнав), кошенятко (маленька кицька,)зайшло сонце (звечоріло) нявчить(подає жалібні звуки).

Прочитайте слова на одному диханні: маленьке, пригорнулося, замуркотіло, раде-радісіньке. 

 Прочитайте слова англійською мовою  на одному диханні: kitty, kitten, little kitten, nice little kitten.

8. Характеристика Наталочки та інших героїв оповідання.

Вчитель прикріплює малюнки дійових осіб на дошці.

Дівчинка у жовтому кружечку, риси її – промінчики.

Інші головні герої (люди) – у хмаринці, крапельки дощу – риси людей.

Наталочка:

Поверталася додому Наталочка. Чує – нявчить кошеня.

Уважна  attentive

Не сказала ні слова, а взяла кошеня і понесла додому.

Чуйна, жаліслива

pity

Пригорнулося кошенятко до дівчинки.

Добра, турботлива

kind

Замуркотіло. Раде – радісіньке.

Жаліслива  sorry

 

      Інші герої:

 байдужі – не звернули увагу  на покинуту тваринку.  evil

   Черстві – не співчували чужому горю.

   Злі – вони не добрі, сердиті.                                             angry

   Неуважні – не помітили котика, не звернули уваги,      not attentive

 байдуже пройшли повз чужий біль.                                  do not care

  • Чому навколо дівчинки утворилось сонечко? (Своїми вчинками вона несе тепло і світло )
  • Чому інших героїв укрила хмарка і заплакала? (Бо вчинки цих людей викликають сльози, які схожі на краплинки дощу)

НА ДОШЦІ    GOOD         BAD

Давайте визначимо місце цих слів (визначити місця англійських слів-ознак предметів)

9. Аналіз оповідання.

 - Давайте дослідимо текст.

1) Робота з ілюстрацією

-Який епізод зображено на малюнку? Як можна назвати малюнок?

-Які слова тексту відповідають ілюстрації? Зачитайте.(Вибіркове читання)

2).Робота в групах за рівнями.

На виконання завдання 3 хвилини.  1 група (за опорою)   Відновити план тексту.

- Діти, працюючи в парах складіть з карток план оповідання.  

- Для чого нам потрібен план?

   2 група Скласти запитання за текстом (2-3 запитання). 

- Чому кошеня опинилося на дорозі?

- Як люди ставилися до кошеняти? 

- Скільки часу сиділо самотнім кошенятко?

-  Де Наталочка знайшла його?

-  Як повелася дівчинка?

   3 група ( за карткою)   Розіграти сценку за прочитаним «Творча інсценізація»

Розігрування сценки англійською мовою.

  • I have got a small cat.
  • What is his name?
  • His name is Kitty.
  • Where did you get it?
  • I have found him in the street. He was cold and hungry. I have taken him home. Do you have a pet?
  • Yes, I do. I have a dog.
  • What is his name?
  • His name is Rex. Sorry, I must go. Nice to meet you.
  • Nice to meet you to.

  4 група  Продовжити текст.

Після продовження можлива евристична бесіда.

10. Фізкультхвилинка

11. Узагальнююча бесіда після захисту 4 груп

 - Ви знаєте, що Капітошка – мандрівник. Коли він з'являється? Так, правильно. І поки він подорожував по цілому світу, він залишав частинку себе. Вчора він теж побував тут і залишив ще одне завдання для вас. Але що ж це? Всі прислів’я порозсипались. Ваше завдання – відновити їх.

      Кожне  прислів’я – це  певна  життєва  позиція. Яке прислів’я обрали для визначення повчальності твору? 

 « Добре  діло  роби сміло» , «Від  теплого  слова  і  лід  розмерзає» ,

«Не одяг красить людину, а добрі діла».

                  

 

  1. Дидактична гра «Добре-погано».

Учитель читає речення з тексту – учні сигналізують картками «ДОБРЕ - GOOD», «ПОГАНО - BAD».

  • Хтось виніс із хати маленьке сіре кошенятко й пустив його на дорогу.
  • Сидить кошеня та й нявчить.
  • Проходять люди, дивляться на кошеня…хто сміється.
  • Хто жаліє: бідне кошенятко….
  • …Та й іде собі далі.
  • Настав вечір. Зайшло сонце.
  • Вона не сказала ні слова, а взяла кошеня й понесла додому.
  • Пригорнулося кошенятко до дівчинки.
  • Раде – радісіньке.

VІ. Підсумок уроку.

  1. Творча вправа - «Мікрофон»
  • А що ви бачили, чули, відчували, читаючи оповідання? 

Продовжіть речення:

  • Коли я читав, я бачив…
  • Коли я читав, я чув…
  • Коли я читав, я відчував…
  1. Підсумкова бесіда.
  • Якщо після нашої розмови ви зустрінете покинуте кошенятко чи цуценятко, то як поведетеся?
  • Чи легко приносити радість іншим?

ВИСНОВОК

Бути другом природи – це значить дбайливо ставитися до тваринного та рослинного світу .     Be friendly!

  •             Наші серця наповнилися добротою, милосердям, співчуттям.
  •             Все про що ми згадували та розмовляли на уроці, нехай залишить слід у вашому серці. Саме цього вчать твори В. Сухомлинського.

Я вірю в силу доброти.

Добро завжди сильніше злого,

Дає наснаги, щоб цвісти

І світлу обирать дорогу

Я вірю в силу доброти,

І що має долю роботящу.

Що хоче, щоб і я, і ти,

І все було у світі кращим.

 

4. Домашнє завдання.

1.Запитайте вдома, як вони відреагували б на те, що ви принесете додому покинуту тваринку. Підготуватись до інсценізації оповідання.

 

2. Навчитися читати англійською мовою частинку діалогу, який був на уроці.

  - Якщо від сьогоднішньої зустрічі у ваших душах залишилася зернинка добра, я попрошу підняти маленьке сонечко, а якщо ні – тоді нехай сонечко залишиться у вас на парті.  Raise your sun.

                                      

- Погляньте як від ваших сонечок теплом та світлом наповнилася наша класна кімната. Дякую за урок. Thank you for the lesson.

 

До побачення!    Good bye!


 


 

doc
Додано
22 лютого 2018
Переглядів
1201
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку