Тема: Навчальні речі. Лічба. М.Могилевич
«Я лічу до десяти»
Мета: Поповнювати словниковий запас учнів, удосконалювати вміння правильно вимовляти та будувати висловлювання українською та англійською мовою, активізувати вміння лічби предметів, виховувати охайність, бережливе ставлення до навчальних речей.
Обладнання: предметні малюнки.
Хід уроку
І. Організація класу (0.5хв.)
Вітання:
Добрий день тобі і мені!
Добрий день українській землі!
Добрий день учителю нашому!
Добрий день! – усміхнено кажемо.
Добрий день усім гостям шановним!
Хай буде день ваш на радощі повним!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності ( 4 хв.)
Читання вірша двома підготовленими ученицями « Перший раз малий Микола»
- Діти, подивіться уважно на дошку. До нас сьогодні завітав першокласник Миколка. Йому стало дуже цікаво, як другокласники працюють на уроках.
- А наші дівчатка Вероніка та Софія вже знайомі з цим хлопчиком.
- Послухайте вірш, який прочитають дівчатка про малого першокласника Миколу і скажіть чи правильно він зібрав свій портфель до школи.
Перший раз малий Микола
Став збиратися до школи
Олівця поклав у сумку,
Книги, ручку, зошит, гумку,
М’яч, перо, граблі, подушку,
На обід м’яку пампушку,
Двох ведмедиків, лопату,
Білочку руду хвостату,
Лук, і стріли, і рушницю,
Ще й пухкеньку паляницю,
Трактора, машинку, мило –
Вже й надворі звечоріло.
Сів Миколка, дума думку:
«Чи усе поклав у сумку?»
- Чи все поклав правильно Микола? Ні.
- Давайте допоможемо прибрати зайві речі.
- Як можна назвати речі, які залишилися? Навчальні речі або шкільне приладдя.
- А ми можемо порахувати скільки всього предметів є в Миколки?
- Скільки? 11.
- Сьогодні тема нашого уроку: «Навчальні речі. Лічба.»
- Ми допоможемо Миколі та й самі навчимося правильно називати всі необхідні для навчання речі,а також правильно їх рахувати, але не тільки українською мовою, а й англійською.
- Ви готові допомогти молодшому другові? Тоді вперед.
ІІІ. Робота над новим матеріалом
- Діти, на уроках англійської мови в 1 класі ми з вами вже вивчили назви деяких шкільних речей. Хто вже пригадав і може назвати?
- Зараз повторюємо ті, що знаємо і намагаємось запам’ятати нові слова, як українсько, так і англійською мовою.
1. Повторення слів за вчителем українсько та англійською мовами: (2.5хв.)
книга або підручник - a book, book, book
зошит - a copybook, copybook, copybook
гумка - а rubber, rubber, rubber
пензлик – a brush, brush, brush
ручка – a pen, pen, pen
олівець – a pencil, pencil, pencil
лінійка – a ruler, ruler, ruler
пенал – a pencil box, pencil box, pencil box
фарби – paints, paints, paints
портфель, ранець – a bag, bag, bag
крейда – a chalk, chalk, chalk
2. Ритмічне промовляння слів за вчителем. (1.5хв.)
Книга – це book,
Зошит – copybook,
Гумка – rubber,
Пензлик – brush.
Йде до школи
Миколка наш.
Ручка – pen,
Pencil – олівець.
Який Миколка
Молодець
Є лінійка – ruler,
Pencil box – пенал
Фарби – paints
Миколка
В bag – портфель
Поклав.
3. Добирання співзвучних слів до складів: (1.5 хв.)
ал-ал-ал у портфелі … (пенал)
ець- ель-ець у пеналі …(олівець)
чка-чка-чка є у мене …(ручка)
шит-шит-шит лежить на парті …(зошит)
би-би-би кольорові…(фарби)
- А тепер доповнюємо англійською:
box-box-box у портфелі …( pencil box)
cil-cil-cil у пеналі ..( pencil )
en-en-en є у мене … (pen)
book-book-book лежить на парті …( copybook )
ush-ush-ush у руці тримаю …( brush )
alk-alk-alk по дошці пишем.. (chalk )
4. Введення слів в речення. Відгадування предметів на екрані телевізора. Робота парами.
Що це? Це…
What is it? It is a …
IV. Закріплення нового матеріалу
1. Робота з підручником с. 22.Читання запитань та складання відповідей. Робота парами.
2. Музична пауза.
3.Робота в групах.
а)В одній групі діти по черзі дістають з портфеля предмети і кажуть, що вони мають англійською в структурі I have got…, а також, що можна робити цим предметом, використовуючи структуру I can…
Діти в іншій групі знаходять такий же предмет і говорять про нього українською.
б) підписати назви предметів
поміняти та перевірити
4. Робота з підручником с. 22.
Складання розповідей за малюнками.
5. Повторення лічби українською та англійською мовами. Пісня.
6.Робота за підручником с.23. Чого скільки, чого більше.
7. Робота над віршем М.Могилевича «Я лічу до десяти».
V. Підсумок уроку