Бінарний урок "Закріплення знань про прикметник як частину мови. Особливості вживання прикметників у англійській та українській мові"

Про матеріал
Урок проводять два вчителя. Рекомендовано проводити на закріплення теми "Прикметник"
Перегляд файлу

Бінарний урок

Тема: Закріплення знань про прикметник як частину мови. Особливості вживання прикметників в українській і англійській мовах.

Мета:

1) Формування предметних компетентностей:

- узагальнити те, що діти знають про вживання прикметника в англійській мові, створити сенкан про зиму з використанням відповідних прикметників; 

 - узагальнити та систематизувати знання учнів про прикметник в українській мові;

 - закріплювати вміння працювати за планом.

2) Формування ключових компетентностей :

 - уміння вчитися: розвивати вміння організовувати навчальну діяльність з однокласниками, послідовно викладати свої думки, вміння робити висновки, обґрунтовувати власну думку;

 - комунікативної: формувати здатність спілкуватися рідною та іноземними мовами, збагачувати словниковий запас.

 - природничої: виховувати дбайливе ставлення до природи.

 - соціальні :формувати вміння працювати в парах, в групі.

Обладнання:  презентація, зошити, приладдя для створення ментальної карти, картки для вправи «Дешифрувальник», «Знайди помилку», «Початкова форма» , таблиця «Зимові фразеологізми», картка самооцінювання, флаєри з завданнями з англійської мови

Хід уроку:

І. Вступна частина.

1. Емоційне налаштування. Вправа «Моя мрія!»

2. Очікування.

 Вчитель укр.мови: «Діти, висловіть власні очікування від сьогоднішньої зустрічі. (Діти висловлюються). 

У нас теж є свої очікування від сьогоднішнього уроку.

- Ви будете активно працювати.

- Вам цей урок сподобається!

- Ви будете оцінювати свою роботу об’єктивно.

-Зумієте переконати, що любите і знаєте мови.»

ІІ Блок завдань з української мови.

1. .Повідомлення теми уроку.

Вчитель  укр.мови: «Діти, сьогодні на уроці повторимо все, що ми знаємо про прикметник. Спробуємо?

Сьогодні на уроці ми будемо себе оцінювати самостійно. За кожну вірно вправу  на певному рівні будемо ставити умовну позначку.»

2. Вправа «Дешифрувальник»

Вчитель укр.мови: «Відшукайте серед цифр кожного рядка  літери та складіть слово

123456В891016З89

5431И689102574М35

4215К3745896У8543

Отже, виконали перше завдання і оцініть себе».

3. Каліграфічне письмо

Вв вз зи им мк ку взимку

Взимку ми завжди з друзями ліпимо сніговиків.

Взимку, зима, зимувати, зимовий, зимонька, зимно.- Спільнокореневі.

Самооцінювання.

ІІІ  Блок завдань з англійської мови

1.Актуалізація знань про прикметник в англійській мові.

Вчитель англійської мови: At this lesson we are learning adjectives like big, little, short, long, beautiful. Before that you learnt nouns like table, winter, snow, school, family.

Дітям пропонується вивчити англійською мовою «прикметник» та «іменник»

Вчитель: Repeat after me “adjective, an adjective, adjectives,  noun, a noun, nouns.” (Одночасно слова відображаються на дошці.)

Потім пропонується визначити якою частиною мови є наступне слово.

Вчитель  анг. мови: A ball.   What is it: a noun or an adjective ?

Діти: A  noun

Вчитель укр. мови: Гарний. Це прикметник чи іменник?

Діти: Прикметник.

Вчитель анг. мови:  Beautiful. A noun or an adjective?

Діти: Adjective.

Вчитель укр.мови: Сніг. Прикметник чи іменник?

Діти: Іменник.

2.Виконання вправ.

Вчитель анг.мови: Everyone has got a flyer “All I know about adjectives” (додаток ). Find task 1 and  do it. You should circle only adjectives.

Task 1 Circle  adjectives

Winter,  big,    білий,frosty,    день,  wintry,   сold,  сніг,   sunny,   сніжний,   хмара,  short,   довгий,   slippery.

По закінченню виконання вправи дітям пропонується обмінятися флайєрами і перевірити роботи один одного (правильні відповіді демонструються на екрані інтерактивної дошки).  Самооцінювання.

Вчитель: What do you know about adjectives?

Дітям ставляться проблемні запитання про вживання артикля з  прикметником, про місце прикметника по відношенню до іменника, чи існує форма множини для іменника.  На слайдах демонструється два варіанти. Дітям потрібно обрати один, далі вони бачать правильну відповідь.

 

 

 

 

Після повторення основних правил вживання прикметників дітям пропонується друге завдання на визначення «правильного або неправильного».

Task 2  Put  a  tick (   ) or a cross (x)


A  white    x

white

Green

A green

Nights  long

Long nights

A  winter month

Clothes warm

Small snowballs

Big a snowman

A wintry  day

A frosty

Slippery  a day


Після виконання учні знову обмінюються роботами і перевіряють один одного. Правильні відповіді демонструються на екрані інтерактивної дошки.

Самооцінювання.

3. Фізкультхвилинка для очей.

Рухи  очей супроводжуються виконанням пісеньки «Snowflake». Вчитель тримає в руках сніжинку і просить учнів слідкувати за рухом сніжинки очима. Звучить музичний супровід. Діти співають знайому пісеньку. Вчитель повільно в ритм музики підіймає, опускає сніжинку, відводить праворуч, ліворуч сніжинку.

Snowflake, snowflake,  little snowflake

Little snowflake falling from the sky.

Snowflake, snowflake,  little snowflake

Falling, falling, falling, falling, falling,

Falling,  falling on my head.

IV  Блок завдань з української мови.

1. Створення ментальної карти

Вчитель укр.мови: « Щоб систематизувати знання з теми «Прикметник» пропоную попрацювати в групах – створивши ментальну карту

Правила створення ментальної карти 

Працюємо злагоджено, поважаємо думку товариша

Працюємо за планом.

За сигналом представники груп - презентують роботу».

 

                       -  на які питання відповідає?

Прикметник  - що означає?

                               - як змінюється?

                      - від якої частини мови залежить?

                      - яким членом речення виступає?

Оцініть свою роботу.

2. Вправа «Відшукай слова» (робота в парах)

Вчитель укр.мови: «Знайдіть слова, які заховались в рядку.

Запишіть  їх, визначте  рід, число».

ВПРМСКТ СНІЖНА ОМР

Захоплюючікриаствклюсп

орпавікмитхолодніджзшьс

вапрвеселілоюжєуцкавілтм

лртксчяфєжьбмалосніжний

длорчарівнеждзотбюрмакс

савмичвфбілийждлитрелок

киїзнеструмленаекмпаворт

цунпереможнатокломрадж

сумнаждєщгнекумпарвекм

морморознийвапирсвуцйф

Вчитель укр.мови: «Хоча зима цього року  у нас важка, сумна, знеструмлена, але ми віримо, що буде завдяки воїнам ЗСУ, які оберігають наш сон - весна  буде переможна.

Ми сильний народ і віримо у перемогу».


V Блок завдань з англійської  мови.

1.Лексико-граматичні вправи «Синоніми», «Антоніми», «Ступені порівняння прикметників»

Перед виконанням вправи на знаходження антонімів пропонуються підібрати прикметники до двох малюнків, протилежних за значенням.

 

 

 

Task 3   Find  the opposite

Cold                                  cloudy

Чистий                              гарячий

Clean                                 big

Маленький                      короткий

Sunny                               dirty

Холодний                        великий

Long                                  hot

Довгий                              хмарний

Small                                  short

Сонячний                          брудний

 

Після перевірки правильності відповідей  і самооцінювання    перед дітьми ставиться проблемне запитання, чому  наступні прикметники  знаходяться на

одному рядку.

 

 

 

 

Діти мають здогадатися, що це синоніми.   Виконується завдання на поєднання синонімів.

Task  4  Find  the synonyms

Cold                                         bright

Сонячний                               яскравий

Small                                       fine

Гарний                                    прекрасний

Sunny                                       frosty

Маленький                              морозний

Nice                                          little

Холодний                                крихітний

 

Для повторення утворення ступенів порівняння прикметників діти  разом  порівнюють бурульки і сніжинки.  Потім самостійно виконують   подібне   завдання.

Task 5  Write a comparative and  superlative forms of the adjectives

Cold – colder – the coldest

Long ________________

Sunny _______________

Beautiful _____________

Good ________________

2. Робота з текстом.

Після першого прочитування дітям пропонується відповісти на запитання:

1) When does winter come?

2) What are winter months?

Під час другого прочитування  потрібно обрати правильну опцію.

Task 6 Read the text and choose an option

Winter  comes after autumn. December and February are cold / colder months. But  January is the colder  / coldest.

In December days get  short/ shorter, nights get long/longer. It is often cloudy/ cloudier.

In January it is often sunny/ sunnier  andfrosty/ frostier. It sometimes snows. It is beautiful/ more beautiful when everything is white/ whiter andbrilliant/ more brilliant.  

3.Фізкультхвилинка  «Зимова казка»  (YouTube « від Fresh Motion»)

VI Блок завдань з української мови

1.Вправа «Знайди помилку»

Український, Київський, Карпатцький, Львівська, чумацький

Яким правилом користувалися, коли перевіряли цю роботу?

2. Вправа «Початкова форма»

До поданих прикметників доберіть поч.ф.

П.ф. це? (Н.в.ч.р.)

чарівна

красива

біле

переможна

сніжні

весела

веселі

холодна

яскраве

морозні

білосніжне

малосніжна

 

3.Зимові фразеологізми.

Вчитель укр.мови: «Яку роль відіграють прикметники в нашому мовленні? (Збагачують мову, роблять її милозвучнішою, емоційно насиченою.). Пропоную прочитати і запам’ятати «зимові фразеологізми»

«До білого снігу» - дуже довго, тривалий час

«Показати де роки зимують» - помститися, поставити на місце

«Снігу посеред зими не дістанеш» - хто-небудь дуже скупий

«Зимувати на кожному слові» - дуже повільно говорити

« Як сніг на голову» - щось несподіване, раптове.

Складіть з одним фразеологізмом речення і запишіть .

 4. Нейропсихологічна гра «Майстерні руки» (YouTube  « Creative Teacher»)

VII Блок англійської мови

Діти ознайомлюються з даним повідомленням і вчитель підводить їх до відповіді , що це сенкан. Творчим завданням для дітей є створення власного сенкану.

Task 7  Create a senkan

Model:

Winter.

White  and cold.

Come, snow, freeze.

What a beautiful time!

I love it!

 

My senkan

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Діти зачитують свої роботи

VIII  Рефлексія

- Яка вправа на уроці вам сподобалася найбільше?

- Що вам удалося на уроці найкраще?

- Яке завдання виявилося найскладнішим?

IX  Домашнє завдання: написати сенкан іншою мовою.

X Підведення підсумку роботи.

Кожен учень  надає собі загальну оцінку за роботу на уроці і віддає вчителю свою карту самооцінювання.

XI Прощання.

1

 

docx
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
Інкл
Додано
24 лютого 2023
Переглядів
261
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку