Новий Завіт. Підготувала. Учениця 8 –А класу Гудир Єлізавєти
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Новий Завіт – це збірка релігійно-повчальних книг, головним заняттям яких було викласти для віруючих основи нового віровчення-християнства. Новий завіт представляє собою 27 книг про віровчення.
Номер слайду 4
Новий Завіт включає:І Чотири Євангелія;ІІ Книга Історична ( дії святих апостолів );ІІІ Послання Апостола Павла ІV Соборні Послання ;V Книга Пророцька.
Номер слайду 5
Євангелія . Назва «Новий Завіт» відображає ідею нової угоди між людьми і Богом , укладеної під час земного життя Христа. Життя і діяння Ісуса Христа описані у Єванглії. Автори Єванглії мали донести до людей благу звістку про те , що Христос –це Месія, на котрого чекали, саме Він «Божий обранець, відмічений Божою печаткою, помазанням», він несе спасіння всім , хто увірує в нього.
Номер слайду 6
І Чотири Євангелія Новий Завіт складається з 4 Євангелій – від Матвія , Марка, Луки та Іоана, в яких розповідається про прихід Спасителя Ісуса Христа, його життя, смерть і воскресіння
Номер слайду 7
Євангеліст Марко. Друга книга Нового Завіту Євангеліє від Марка. Святий апостол і євангеліст Марко , званий також Іван –Марко народився в Єрусалимі . В ніч Хресних страждань Христа Марко слідував за ним , загорнувшись у плащ , і втік від воїнів , які його схопили . Святого хрещеника Марка Святий Петро навчав всього, що знав і пам’ятав зі слів та дій Христа Спасителя , а хлопець слухав і сповнював подиву , що пізніше відбилося в написаному ним Євангелії , яке зветься «Євангелієм чудес»
Номер слайду 8
Євангеліст Лука. Третя книга Нового Завіту написана Святим Апостолом Лукою ,приблизно в 62-63 роках під час перебування його в Кесарі . Книга створювалася під керівництвом Апостола Павла . Написана вона грецькою мовою, її вважають найкращою книгою всіх часів і народів. Святий Лука був одним із 70 учнів Ісуса Спасителя. Він був прекрасним лікарем, іконописцем, автором Книги Діянь Святих Апостолів.
Номер слайду 9
ІІ Книга Історична (дії Святих Апостолів)
Номер слайду 10
ІІІ Послання Апостола Павла
Номер слайду 11
ІV Соборні послання
Номер слайду 12
V Книга Пророцька
Номер слайду 13
Канонізація Нового Завіту проходила у складній ідеологічній боротьбі. Панівні класи та церква намагалися нейтралізувати бунтівний рух первісного християнства, пристосувати новозавітну для проповідування віруючим смирення та покірності.