Божі чесноти: Віра, Надія, Любов

Про матеріал
Дати розуміння Божих чеснот та їх значення в житті кожної віруючої людини; продовжувати розвивати вміння працювати з Біблією, аналізувати, порівнювати та узагальнювати факти; сприяти формуванню християнського світогляду, прищеплювати чесноти.
Перегляд файлу

Тема: Віра, Надія, Любов.

Мета: дати розуміння Божих чеснот та їх значення в житті кожної віруючої людини; продовжувати розвивати вміння працювати з Біблією, аналізувати, порівнювати та узагальнювати факти; сприяти формуванню християнського світогляду, прищеплювати чесноти.

Обладнання: Біблія, Символ віри, підручник «Основи християнської етики      7 клас», мультимедійна дошка, презентація, аудіозапис пісні «Віра, Надія, Любов».

Тип уроку: комбінований.

Ключовий вірш уроку: А тепер залишаються

                                           Віра, Надія, Любов, - оці три.

                                           А найбільша між ними –

                                           Любов!

                                                                     1 Кор. 13: 13.

 

                                           Хід уроку

І. Організаційний момент.

    Вітання. Налагодження контакту з класом.

ІІ. Молитва.

ІІІ. Актуалізація набутих знань.

  1. Двоє учнів читають вірш «Еверест».

Чоловік

Моє життя! Моя свята дорого! ...

Куди мене ти, врешті, приведеш?

Життя

Дізнаєшся... Гляди під ноги! Стеж!

Без пильності не знатимеш нічого!

Чоловік

Якийсь горбок? Ти ніби йдеш угору?

А я тобою, радісний, іду!

Так високо... Я звідси не впаду

В життя чийогось прірву неозору?!..

Життя

Ти йдеш крутою стежкою до раю,

Вона тебе, повір, не підведе!

Тобі ж я щиро дякую за те,

Що я від тебе зовсім не страждаю.

Чоловік

До раю?!..

Життя

Так! Та то – вже інший світ!

До нього ти пройдеш земну вершину,

А потім я тебе поволі... кину,

Як кидає весняну річку лід ...

Чоловік

А зараз я виходжу на цей пік?!..

Який же ж я нещасний чоловік!!..

Життя

Чому “нещасний“? Бо мені покірний?!

Обабіч від твоїх порожніх слів – 

Мільйони перекоцаних життів!

Мільйони, чуєш?! І людей, безвірний!!

 

Тягнуся я без ям і калабатин

Від двох життів твоїх святих батьків

Повз ціле море різних рівчаків

На Еверест твій, повний конопатин.

 

Твого життя тонесенька дорога

Виходить на шалену висоту,

Та, попри вітер, темряву, сльоту,

Ти йтимеш далі, поки буде змога!

 

Бо в кожного на світі власний хрест – 

Із гідністю пройти свій Еверест.

  1. Бесіда.
  • Про що цей вірш?
  • Чому людське життя буває непростим?
  • На чому треба будувати своє життя, пригадуючи притчу про дім на скелі?

ІV. Повідомлення теми уроку та ключового вірша. Запис у зошити.

       (звучить аудіозапис пісні «Віра, Надія, Любов»).

V. Мотивація навчальної діяльності.

     Усі ми, діти й дорослі, щодня зранку до ночі не розлучаємося з цими чудовими сестрами. Ми прокидаємось і віримо, що день буде вдалий, надіємось, що все у нас зміниться на краще, а серця наші переповнює любов до батьків, друзів, до співу пташок та шелесту опадаючого листя. Отже, ми нерозлучні, бо ці чесноти закладені в наші серця самим Богом.

VІ. Сприймання учнями нових знань.

  1. Робота з підручником.

На стор. 53 ознайомитися з новими поняттями.

 

  1. Робота з Біблією в парах:
  • І ряд шукає цитати про віру: Євр. 11:6; Мр. 10:52; Як. 2:26;

 Євр. 11:1.

  • ІІ ряд – про надію: 1Тим. 1:1; 1Кор. 15:19; Ів. 14:13; Пс. 146:5.
  • ІІІ ряд – про любов: Ів. 3:16; 1Кор. 13: 2-3; 1Ів. 4:10; Мт. 5: 44.

(учні зачитують та коментують цитати).

 

  1. Випереджувальні завдання:

І учень – Ходіння по воді (Мт. 14: 21-33).

ІІ учень – Зцілення слуги сотника (Мт. 8: 5-13).

  • Як у житті «працюють» Божі чесноти, яке значення мають для нас?
  • А якщо пригадати не тільки біблійні тексти, а, наприклад, Гімн України. Чи прослідковується в цьому тексті відблиск віри, надії і любові?

 

  1. Фізкультхвилинка  (виголошення біблійної цитати з рухами):

                              Так-бо Бог – руки піднімаємо вгору

                                  полюбив – малюємо в повітрі серце

                                           світ – ніби беремо до рук величезний м’яч

                                      що даввіддаємо

Сина Свого Однородженого колихаємо ляльку на руках

                               щоб кожен показуємо на всіх

                   хто вірує в Нього руки з’єднуємо в молитві

                                               не – заперечуємо

                                     загинув ніби ріжемо

                                      але мав обнімаємо себе

                              вічне життя руки піднімаємо вгору

 

  1. Перегляд і обговорення відео «Притча про любов».
  • Що у цій притчі символізує корабель?
  • У якому серці немає місця для любові?

 

  1. Робота з підручником.

Завдання 5 на стор. 58. Проаналізувати ситуації.

 

  1. Робота з ілюстрацією «Серце грішної людини»:
  • До кожного з семи найбільших людських гріхів підібрати і записати протилежні їм моральні чесноти.

Отже, окрім Божих чеснот, які заклав у наші серця Сам Господь, кожна людина на протязі життя розвиває в собі моральні чесноти, без яких неможливо будувати своє життя і проявляти любов до ближніх.

 

  1. Підсумкова робота. Повертаючись до згаданої вже притчі про дім на скелі, спробуємо і ми збудувати дім на міцному фундаменті, використовуючи матеріали сьогоднішнього уроку.
  • Фундамент – Віра
  • Стіни – Надія
  • Покрівля (дах) – Любов.

 

VІІ.  Підсумок уроку.

Коли в нашому житті з’являється віра, підкріплена Божою любов’ю, вона дає нам величезну силу для нового життя та підкорення складних життєвих вершин. Але перш за все віра та любов дають нам надію, що протягом усього нашого життя Всемогутній Бог постійно та безперестанку керуватиме нашим життям. І тоді ніякі негаразди не зіб’ють нас із правильного шляху.

 

Учень читає вірш Сергія Рачинця «Без Бога світ…»

Без Бога світ, а значить, без надії

і день, і ніч шумить, мов океан.

Змішались люди, факти і події,

і все густіший наляга туман.

 

Куди пливти, до берега якого?

Проймає страх в передчутті біди.

Здається, вже лишилося недовго –

і зникне світ безслідно назавжди.

 

Невже і зникне? Господи, помилуй,

спаси його, бо хто ж, якщо не Ти?

То ж дай нам нині мудрості і сили

Тобі вклонитись, гріх перемогти.

 

Вислови Матері Терези про любов висвітлені на мультимедійній дошці.

 

VІІІ. Закріплення знань. Продовжити речення:

 

  • Якби я мав віру, як зерно гірчичне, я би …
  • Я завжди надіюся на …
  • Любов – найбільша з усіх чеснот, бо …
docx
Пов’язані теми
Етика, 7 клас, Розробки уроків
До підручника
Християнська етика (навчальний посібник) 7 клас (Жуковський В.Л., Ковальчук Н.Д., Климченко Т.В. та ін.)
Додано
2 лютого 2023
Переглядів
1044
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку