НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня – дитячий садок»
с. Жиричі
Брейн-ринг
у 9 класі
«Життя клітини»
Тема: «Життя клітини»
Мета: узагальнити знання учнів з розділу «Структура клітини», перевірити рівень засвоєння основних понять; розвивати пам’ять, логічне мислення, уміння узагальнювати, увагу, уяву, пізнавальний інтерес; виховувати науковий світогляд.
Обладнання: конверти із завданням, підручник, робочі зошити.
Форма проведення: гра.
Хід заходу
І Організаційна частина
Привітання. Визначення присутніх у класі.
ІІ Актуалізація опорних знань
Перегляд відеофільму «Тваринна клітина»
ІІІ Мотивація навчальної діяльності
Вступне слово
Тут відкриті вам стежини
В загадковий світ клітини.
Приготуйтесь мандрувати
І нові знання дістати.
На уроці задавати
Будуть різні запитання,
Хто із цих команд сильніший
Це покажуть нам змагання!
ІV Проведення уроку
На сьогоднішньому уроці я вам пропоную вибрати назву команди із запропонованих : «Мітохондрики», «Пластидики», «Рибосомики». Оберіть собі капітана. На уроці участь братиме дві команди. Розпочнемо нашу гру з розминки.
1. Розминка: (загадки). Оцінюються по 1 балу
1. Хоч маленькі, не мембранні,
Та активні й дуже вправні,
Постійно працюють,
Білки синтезують.
(Рибосоми)
2. Полярний завод,
Цистернів взвод,
Пухирці поглинає,
Нові виділяє,
Життєдіяльність клітин зберігає.
(Комплекс Гольджі)
3. Усіх оберігаю, усіх захищу,
Кому куди потрібно переміщу.
Желеподібна рідина –
Органели об’єднує вона.
(Цитоплазма)
4.Зелені горошини
Знайдеш ти в клітині рослини.
Фотосинтезом займаються
І цим пишаються.
(Хлоропласти)
5. Я – серденько у клітині:
Спадковість охороняю,
За процесами наглядаю.
В інтерфазі мене шукай,
Як потрібно, споглядай.
(Ядро)
6. Одномембранна органела:
Травленню сприяю,
В клітині прибираю.
А коли сердита дуже,
Стережися мене, друже.
(Лізосома)
7. Що за чудо у клітині?
Постійно працює,
Енергію акумулює.
На квасолинку схожа –
Органела гожа.
(Мітохондрія)
8. Елементарна частинка -
Всього живого одиниця.
У ній цитоплазма, рибосоми.
Ядро, в якому хромосоми
(клітина)
4. Конкурс «Ти – мені, Я – тобі» (по 3 запитання). Оцінюються по 3 балу
Шановні команда із того матеріалу, що вам роздано зберіть клітину і підпишіть частини клітини.
Слово вчителя (підсумки):
А зараз підрахуємо результати нашої гри! Підраховуємо бали.
Підсумок вчителя: Сьогодні ми з вами гарно попрацювали. Всі учасники команди-переможниці отримають по 10 балів (з біології – на вибір). Дякую за роботу! До побачення!!!
«Мітохондрики»
«Пластидики»
«Рибосомики»