Будова та функції репродуктивної системи.

Про матеріал
Мета. Ознайомити учнів з чоловічою та жіночою статевими системами людини; сформувати знання про репродуктивну функцію; дати основні поняття теми. Розвивати уміння порівнювати основні процеси життєдіяльності організму людини та робити відповідні висновки і узагальнення. Виховувати бережливе ставлення до свого організму та оточуючих людей; здійснювати статеве та моральне виховання
Перегляд файлу

Біологія 8 клас               Урок №64                               Дата проведення уроку

 

Тема уроку  : Будова та функції  репродуктивної системи.

Мета. Ознайомити учнів з чоловічою та жіночою статевими системами людини; сформувати знання про репродуктивну функцію; дати основні поняття теми. Розвивати уміння порівнювати основні процеси життєдіяльності організму людини та робити відповідні висновки і узагальнення.  Виховувати бережливе ставлення до свого організму та оточуючих людей; здійснювати статеве та моральне виховання.

 

Тип уроку. Засвоєння нових знань.

Форма уроку. Комбінований урок.

 

Матеріали та обладнання: слайди, малюнки, таблиці, мультимедійна дошка.

Основні поняття та терміни: гамета, яєчка, яєчники, простата, фаллопієві труби, сім’яна протока, матка, піхва, зовнішні статеві органи, статеві шляхи, печеристі тіла, губчасті тіла, мошонка, верхня плоть, клітор, дівоча пліва.

 

ХІД УРОКУ

 

І. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів.

  1. Що таке онтогенез?
  2. Які етапи можна виділити в онтогенезі людини?
  3. які первинні  статеві ознаки властиві жінкам , а які чоловікам?
  4. Які вторинні статеві ознаки властиві жінкам  , а які  чоловікам ?
  5. Як визначається стать майбутньої дитини?

ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

 

Поставити проблемне запитання, для того, щоб з’ясувати дану ситуацію:

- дівчинка прийшла додому і запитала у мами та бабусі як вони

з’явилися на світ. Бабуся сказала, що її знайшли в капусті, а мама сказала, що її принесли лелеки. Дівчина здивувалася і радісна вигукнула: “Тільки я народилася нормально!”

Таким чином ми повинні довідатися, як природа створила статеві органи жінки і чоловіка, щоб продовжити рід та життя на планеті.

 

ІІІ. Сприймання та засвоювання учнями нового матеріалу.

 

Розповідь про будову та функції чоловічої та жіночої статевих систем, їх порівняння.

Чоловіча статева система:

1. Статеві залози – яєчка або сім’яники.

2. Статеві шляхи – це шляхи, по яких рухається сперматозоони:

а) придаток яєчка – згорнута спірально трубочка, в якій відбувається дозрівання сперматозоїдів упродовж 2 тижнів;

б) сім’явиносна протока;

в) сім’яні міхурці – парні залози, секрет яких забезпечує сперматозоїди поживними речовинами і підтримує їх рухливість;

г) передміхурова залоза – виділяє слиз, що забезпечує пересування сперматозоїдів сім’явиносною протокою і сприяє сім’явипорскуванню.

Примітка! Рух сперматозоїдів по сім’явиносній протоці разом із секретом всіх перерахованих залоз утворює сперму.

3. Зовнішні статеві органи:

а) статевий член;

б) мошонка.

 

Жіночі статеві органи:

1. Статеві залози – яєчники.

2. Статеві шляхи – шляхи, по яких рухаються яйцеклітини:

а) маткові труби;

б) матка;

в) піхва.

3. Зовнішні статеві органи:

а) статеві губи;

б) дівоча пліва;

в) клітор.

 

ІV. Осмислення об‘єктивних зв’язків та взаємозалежностей у вивченому матеріалі.

 

Робота над таблицею.

 

 

V. Узагальнення та систематизація знань.

 

Записати терміни та їх визначення у зошит. Порівняти будову чоловічих та жіночих статевих органів.

 

VІ. Підведення підсумків уроку.

 

VІІ. Надання та пояснення домашнього завдання.

 

 

 

  1. Домашнє завдання Опрацювати відповідний параграф

 

 

 

docx
Додано
4 квітня 2020
Переглядів
623
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку