Арт- терапія, як і будь-яка терапія може зашкодити , тому слід дотримуватись певних правил :
|
Арт- терапія – ефективний метод боротьби зі стресом , особливо в умовах війни. Це чудовий спосіб поліпшити психологічний стан людини , який може згодом перерости в захоплення. |
АРТ-ТЕРАПІЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ
|
Арт-терапія − метод психотерапії, що використовує для лікування і психокорекції художні прийоми і творчість, такі як малювання, ліплення, музика, фотографія, кінофільми, книги, акторська майстерність, створення історій і багато іншого. Спектр проблем, для вирішення яких може бути використана техніка арт-терапії, достатньо широкий: внутрішні- і міжособистісні конфлікти, кризові стани, травми, втрати, психосоматичні розлади, розвиток креативності, розвиток цілісності особи та інше.
|
Ізотерапія – терапевтична робота з малюнком, в основі якої лежить принцип впливу кольору на психіку. Так, працюючи з певним кольором, можна аналізувати психологічний стан.
Казкотерапія – незвичайний, але ефективний терапевтичний інструмент. Базується на виникненні зв’язку між вигаданим світом казки і реальності. В казку втілюються ситуації, образ мислення та поведінку героїв, які формують необхідні якості.
|
Пісочна терапія – корекція поведінки та стану за допомогою різних видів роботи з піском. Це може бути гра фігурками, малювання на вологому або сухому піску. Ефективність методу базується на благотворній дії піску на дрібну моторику, відповідно, поліпшуються когнітивні та психічні функції організму.
Музична терапія - вплив музики на психічний стан. Різна музика по-різному впливає на людину, викликаючи біохімічні зміни організму. Так, мажорні ноти викликають відчуття легкості, а мінорні – стимулюють тривожність і смуток, і «звільняють» накопичений негатив . |