«____»___________20___ року
Конспект уроку української мови
Тема: Букви А і а. Головна думка. Опис предмета Передбачення.
Мета: повторити й закріпити звукове значення букви а, удосконалювати вміння впізнавати звуки у словах, робити звуко-буквений аналіз слів; формувати навички читання слів і речень із вивченими буквами; розширювати і збагачувати словниковий запас учнів; розвивати мовлення учнів, пам’ять, увагу; виховувати інтерес до вивчення рідної мови.
Обладнання: підручник «Українська мова. Буквар» за І.О. Большаковою, М.С. Пристінською; таблиця з друкованими і рукописними великою і малою буквами, звукові тренажери, робочий зошит, ручка для письма, кольорові олівці.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
1.1. Вправа «Настрій»
1.2. Перевірка готовності до уроку.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
2.1. Повторення вивчених букв
- Навіщо потрібно знати алфавіт?
2.2. Мовленнєві вправи.
ЧИТАННЯ СКЛАДОВИХ ТАБЛИЦЬ
2.3. Робота за віршем.
Автобус їде по алеї.
Акація цвіте в садку.
А ми зібралися під нею
Абетку вивчити легку.
- Який звук найчастіше повторюється у вірші?
2.4. Гра «Фруктовий салат»
- Вибери і поклади на тарілку фрукти, у назвах яких є звук [а].
2.5. Читаємо чистомовку.
А-а-а – кругла в мене голова.
А-а-а — у мене болить рука.
Ар-ар-ар — загудів комар.
Ас-ас-ас – смачний влітку квас.
А-а-а – чиста у ріці вода.
Ам-ам-ам – гарно там купатись нам.
2.6. Читаємо вигук.
- Прочитай вигук з різними інтонаціями: «А-а-а-а-а!».
IІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
— Сьогодні на уроці ми ….
IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
4.1. Вправа «Шерлок Хомс»
- Відшукай букву А серед інших літер.
4.2. Робота над загадкою.
А — плоди овальні має,
Кісточку в собі ховає.
Як достигне – вабить ос,
Буква А — це…
Абрикос
4.3. Звуковий аналіз слова:
4.4. Вправа «Де заховалася буква?»
4.5. Гра «Фруктовий салат»
Вибери і поклади на тарілку фрукти, у назвах яких є звук [а].
V. РОБОТА ЗА БУКВАРЕМ (С. 10)
5.1. «Входження в малюнок».
5.2. Читаємо слова.
• Читання ланцюжком.
• Інтонаційно (голосно, тихо, весело, радісно, сумно, з хвилюванням, по секрету).
- Відшукай слово до схеми.
- Які слова відповідають на питання хто?що?
- Які слова відповідають на питання який?
5.3. Зорова розминка.
5.4. Вправа «Квест-цікавинка»
- Сушені плоди абрикоси відомі під назвою урюк, курага.
5.5. Робота з текстом
- Діти, послухайте уважно текст.
- Розгляньте малюнки та продовжте історію.
- З якою метою його написали автори?
VІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.
6.1. Робота у зошиті
1) Письмо букв а, А.
2) Письмо складів, слів.
3) Списування речення.
6.2. Рухлива вправа.
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ.
- Яким був твій настрій? Яке завдання сподобалось найбільше?
- Що ти сьогодні виконав? Яких результатів досяг?
- Про що нове ти сьогодні дізнався? Які знання отримав?
- Чим ти сьогодні допоміг іншим? Чи покращилися сьогодні твої стосунки з оточуючими?
- Які труднощі ти сьогодні відчув?
- Над чим ще потрібно подумати?
Вправа «Асоціативний кущ»