Тема: Буквосполучення йо та ьо. Дискусія.
Мета: Формування предметних компетентностей:
Взаємодіємо усно: уважно слухає вчителя і однокласників, доречно реагує на репліки, перепитує для уточнення почутої інформації, підтримує діалог, висловлює власне ставлення, аргументує;
Взаємодіємо письмово: записує окремі слова та речення, дотримуючись опрацьованих правил щодо оформлення письмових робіт, а також слів, що пишуться так, як вимовляються, перевіряє написане, виправляє помилки;
Досліджуємо мовлення: аналізує звуковий склад слів, обирає букви на позначення звуків на письмі, враховуючі вивчені правила, пояснює значення синонімів, споріднених слів.
Формування ключових компетентностей:
Вільне володіння державною мовою: вміння усно й письмово висловлювати свої думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти, любов до читання
Інноваційність: формування знань, умінь, ставлень, що є основою компетентнісного підходу, забезпечують подальшу здатність успішно навчатися, провадити професійну діяльність, відчувати себе частиною спільноти і брати участь у справах громади
Навчання впродовж життя: опанування уміннями і навичками, необхідними для подальшого навчання , навчання працювати самостійно і в групі
Обладнання: підручник, робочий зошит, зошит із друкованою основою, ребуси, кола Венна, Фішбоун, маркери, цеглинки LEGO.
Хід уроку
І. Організація класу
Створення позитивного психологічного клімату класу.
Вправа «Усмішка».
- У народі існує думка: якщо посміхнутися перехожому – він усміхнеться у відповідь. Якщо посміхнутися небу – розійдуться хмари і засвітить сонце. Якщо посміхнутися Всесвіту – трапиться щось казкове. Тож давайте посміхнемося один одному, щоб нас чекав успіх на уроці.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Розгадуємо ребуси. Ділимо слова для переносу.
(Район)
(Льон)
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Гра «Підкажи слівце», робота над правилами.
Робота в зошиті.
Рухлива вправа.
https://www.youtube.com/watch?v=ksxK67aINuQ
Повідомлення теми та мети уроку
ІV. Вивчення нового матеріалу
Робота з підручником (с.53). Робота над визначенням.
Робота в зошиті з друкованою основою. (с.31)
Хвилинка-цікавинка. Слухаємо звуки природи. «Соловей».
https://www.youtube.com/watch?v=2uKvZJf9wEw
Робота з підручником. Вправа 3-4. (с.53) Стратегія «Кола Венна»
Фізкультхвилинка.
Дискусія. Вправа «Фішбоун»
V. Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота в зошиті з друкованою основою. Гра «ЙО чи ЬО?». Вправа 3. (с.31)
- Упишіть ьо та йо.
VІ. Підсумок
Рефлексія
Вправа «Емоційні ромашки».
1