СПО
Тема. Чищення власного взуття (практичне заняття).
Мета: розширити знання учнів про взуття; навчати правил догляду за взуттям; розвивати навички класифікувати взуття за видами та їх призначенням, просторове орієнтування в процесі виконання практичних вправ; коригувати дрібну моторику рук; збагачувати словниковий запас; виховувати охайність, дисциплінованість, організованість, працьовитість, бажання бути чистим та охайним.
Обладнання: ноутбук, презентація, роздатковий матеріал, предмети та засоби догляду за взуттям.
Хід уроку
І. Підготовча частина
1. Організація робочого місця.
2. Нервово-психологічна підготовка.
* Щирою посмішкою всіх ми вітаємо
Доброго настрою бажаємо.
За руки один одного візьмем –
І дружно привітаємось «Добрий день!»
Щоб урок був цікавим та захоплюючим нам потрібно бути:
У – уважними
Р – розумними
О – організованими, охайними
К – кмітливими
* Вірш
Летять, летять сніжинки
На поле, ліс і сад,
Веселий свій таночок
Танцює снігопад.
Про яку пору року йдеться у вірші?
ІІ. Основна частина
- Побувала білосніжна зима і в нашому класі. Вона розгубила свої сніжинки. Вони незвичайні. Кожна сніжинка має завдання. Допоможемо зібрати зимі сніжинки? (повторення).
а). Гра «Прочитайте слово».
т з В у я т
б). Загадки
в). Вправа «Мікрофон».
- Яке взуття є за матерілом виготовлення?
- Як поділяється взуття за приналежністю до статі?
Вправа для очей
- Як поділяється взуття за сезоном? (Робота в парах)
а). Інсценізація «По дорозі до школи»
б). Гра «Дзеркало».
3. Повідомлення теми і мети уроку.
4. Робота над темою уроку.
а). Вправа «Зашифровані слова»
І А К Щ Т
Е К М Р
б). Гра «Чарівна скринька»
Засоби догляду за взуттям.
(Електросушка, крем для взуття, спрей-фарба для нубука і замші, крем-блиск, засіб для захисту від води, щітка для взуття, спеціальна щітка для замші, спеціальна серветка.)
в). Складання правил догляду за взуттям.
(Майстри з ремонту взуття допомагають скласти правила догляду за взуття)
Шкіряне взуття:
1). чистити від пилу і бруду кожного дня щіткою, 1-2 рази на тиждень змащувати кремом;
2). зберігати у сухому прохолодному місці;
3). не сушити біля опалювальних приладів, на сонці;
4). мокре взуття носити не можна.
Текстильне взуття:
1). чистити щіткою від пилу;
2). дуже брудне мити щіткою, змоченою в розчині прального засобу, полоскати чистою водою.
Замшеве взуття:
1). з метою відновлення ворсу протерти ганчіркою;
2). можна протерти сіллю або канцелярською гумою;
3). можна відпарити взуття над носиком киплячого чайника, а потім почистити щіткою.
Гумове взуття:
1). мити водою, а устілки просушувати;
2). не сушити на сонці та біля опалювальних приладів.
Носити взуття свого розміру.
Вправи для пальчиків
в). Вправа «Будь уважним»
Скласти правила чищення взуття по порядку.
“Е” - почистити щіткою
“К” – очистити від бруду та пилу
“М” – відполірувати серветкою
“Р” – нанести крем
Ключове слово – “крем”
Правила чищення взуття
Фізкультхвилинка
а). Правила безпечної роботи з предметами та засобами догляду за взуттям.
б). Чищення взуття (майстри з ремонту взуття).
в). Практична робота дітей.
6. Узагальнення та систематизація знань.
а). Гра «Так чи Ні?»
б). Гра «Знайди пару».
ІІІ. Заключна частина
- От і закінчується наш урок.
- Яку тему вивчали?
- З якого матеріалу виготовляють взуття?
- Яким має бути догляд за шкіряним взуттям?
- Чому не можна шкіряне взуття сушити біля опалювальних приладів?
- Як доглядати за текстильним взуттям?
- Які правила догляду за гумовим взуттям?
«Мій настрій»