ЧИСЛІВНИКИ КІЛЬКІСНІ ( НА ОЗНАЧЕННЯ ЦІЛИХ ЧИСЕЛ, ДРОБОВІ, ЗБІРНІ) І ПОРЯДКОВІ. ЧИСЛІВНИКИ ПРОСТІ, СКЛАДНІ Й СКЛАДЕНІ. РОЗДІЛЬНЕ НАПИСАННЯ СКЛАДЕНИХ ЧИСЛІВНИКІВ

Про матеріал
МЕТА: поглибити знання учнів про кількісні й порядкові числівники; формувати вміння правильно писати складні й складені числівники; розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення; виховувати почуття відповідальності, інтерес до народної творчості.
Перегляд файлу

ТЕМА.  ЧИСЛІВНИКИ КІЛЬКІСНІ ( НА ОЗНАЧЕННЯ ЦІЛИХ ЧИСЕЛ, ДРОБОВІ, ЗБІРНІ) І ПОРЯДКОВІ. ЧИСЛІВНИКИ ПРОСТІ, СКЛАДНІ Й СКЛАДЕНІ. РОЗДІЛЬНЕ  НАПИСАННЯ СКЛАДЕНИХ ЧИСЛІВНИКІВ

 

МЕТА: поглибити знання учнів про кількісні й порядкові числівники; формувати вміння правильно писати складні й складені числівники; розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення; виховувати почуття відповідальності, інтерес до народної творчості.

 

Тип уроку: аспектний, комбінований.

 

Обладнання: таблиця “Числівник. Розряди за значенням. Розряди за будовою”

 

 

ХІД УРОКУ

 

Скільки є на світі квітів -

Стільки є на світі мов.

Дмитро Білоус   

 

 

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

 

     Створення настрою на урок “Прогноз погоди”.

 

ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ.

 

1.Теоретична хвилинка “Я тобі, ти — мені”.

 

 

2. Гра “Упіймай помилку”

 

 

        Чьотирі, дисять, раз, шіснацять, двацять, пять, дивять, шісот, шідесят, мільон, восім.

 

 

3. Завдання. Зробити синтаксичний розбір речень.

 

 

   Два півники, два півники горох молотили. Дві курочки, дві курочки до млина носили. Першим у сім'ї до столу сідав батько.

 

4. Завдання. Дати характеристику числівників: два, першим.

 

5. Завдання.     ХВИЛИНКА ЕРУДИЦІЇ.

 

1. Який рік вам минув?

2. Яку річницю від Дня народження Т.Г.Шевченка ми відзначатимемо в цьому році?      

3. Коли цього року святкуватимуть Великдень?

4.О котрій годині по радіо виконують Гімн України?

5. Коли святкуватимемо Міжнародний день рідної мови?

 

 

6. РОБОТА В ГРУПАХ

 

1 ГРУПА.

Завдання. Напишіть оголошення про колективний захід ( прибирання території), використовуючи числівники.

 

2 ГРУПА.

Завдання. Напишіть замітку про корисну справу класу ( 3-5 речень), використовуючи числівники.

 

                                       (Звучить тиха музика)

 

7.ПОЯСНЮВАЛЬНИЙ ДИКТАНТ.

 

  Назвати числівники і дати їх характеристику.

 

     Де п'ять господинь, там хата неметена. Сім разів відмір, а один відріж. Не май сто карбованців, а май сто друзів. Семеро одного не ждуть.

 

 

ІІІ. ПІДСУМОК УРОКУ.

 

Незакінчене речення”. На уроці мені вдалося найбільше...

 

 

ІV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

1. Повторити

2. Виконати вправу

*3. Скласти сенкан “Числівник”

 

 

V. ОЦІНЮВАННЯ.

 

 

 

ЗАГАДКИ.

 

1. Яка річка складається з префікса і числівника? ( Прип'ять)

 

2. Яке слово складається з семи однакових літер? ( Сім'я)

 

3. Яке місто має назву з одного чоловічого і ста жіночих імен? (Севастополь)

 

4. Назвати село Сумського району, у якому є числівник. (Постольне)

 

docx
Додано
27 січня 2020
Переглядів
1340
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку