ВІДМІНЮВАННЯ КІЛЬКІСНИХ ЧИСЛІВНИКІВ. БУКВА Ь НА КІНЦІ ЧИСЛІВНИКІВ І ПЕРЕД ЗАКІНЧЕННЯМ У НЕПРЯМИХ ВІДМІНКАХ.

Про матеріал
МЕТА: ознайомити учнів з особливостями відмінювання кількісних числівників; формувати вміння відмінювати та правильно писати кількісні числівники, доречно використовувати їх у мовленні; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу; виховувати любов до рідного краю, його природи, культури, до духовної скарбниці українського народу.
Перегляд файлу

ТЕМА.  ВІДМІНЮВАННЯ КІЛЬКІСНИХ ЧИСЛІВНИКІВ. БУКВА  Ь  НА КІНЦІ ЧИСЛІВНИКІВ І ПЕРЕД ЗАКІНЧЕННЯМ У НЕПРЯМИХ ВІДМІНКАХ.

 

МЕТА: ознайомити учнів з особливостями відмінювання кількісних числівників; формувати вміння відмінювати та правильно писати кількісні числівники, доречно використовувати їх у мовленні; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу; виховувати любов до рідного краю, його природи, культури, до духовної скарбниці українського народу.

 

Тип уроку: аспектний, урок вивчення нового матеріалу.

 

Обладнання: таблиця “Числівник. Відмінювання кількісних числівників”, підручник.

 

 

 ХІД УРОКУ

 

Вібрує в мові кожен атом, -

Доловлюй коливання, рух.

Дмитро Білоус

 

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

 

         Створення настрою на урок “Прогноз погоди”.

 

ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ.

 

1. Пригадайте слова ( загадки-жарти)

 

        Г1а (година), 100лиця (столиця), пі2л (підвал), мі100( місто),  ві3ло(вітрило), пер6 (першість),  по3вожити (потривожити),  у3мання

 ( утримання), 100рона (сторона),  пі100лет (пістолет), По100льне (Постольне), 100янка (стоянка).

 

2.Завдання. Від поданих кількісних числівників утворити порядкові.

 Два -

чотири -

сімнадцять -

тридцять один -

сто -

одинадцять -

тисяча -

п'ятдесят чотири -

3. Завдання.  Розподільний акродиктант. Розподіліть у дві колонки іменники:

а) які поєднуються зі збірними числівниками; б) які не поєднуються зі збірними числівниками.

 

     Однокласник                                      спиця

     ножиці                                                 кущ

     обценьки                                              основа

     граблі                                                   стіна

     сани                                                      кілограм

     ягня                                                       осокір

     ворота                                                   ключ

     клієнт                                                    дочка

     кошеня                                                  квітка

     двері                                                      малюнок

     маля

 

Відповідь. Добра голова пусті слова...  не скаже.

 

 

 

4. Робота з підручником.

 

Питання відмінків учні записують у зошити.

 

Називний          скільки?

Родовий             скількох?

Давальний       скільком?

Знахідний         скільки? скількох?

Орудний            скількома?

Місцевий           на(у) скількох?

 

5. Виконання вправи

 

6. Завдання. Провідміняти числівники числівники сорок, дев'яносто, сто. Скласти з ними речення.

 

7.Робота в парах.

  

 

 

8.   ХВИЛИНКА ЕРУДИЦІЇ.

 

   Як вимовляються числівники  11  та 14?

 

 

9. Завдання. Провідміняти складений числівник 485. Чому він складений? Як відміняються складені числівники?

 

 

10. Пояснювальний диктант.

      Записати загадки, відгадати їх. Визначити відмінки числівників.

 

                      Іде років двісті, стоїть на місці, лічить людський вік, а не чоловік. (Годинник.) Трьома зубами сіно їсть. (Вила,) Стоїть при дорозі на одній нозі, хто її зрушить — плакати мусить. (Кропива).

 

ІІІ. ПІДСУМОК УРОКУ.

 

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

 

1. Вивчити правила

2. Повторити

3. Виконати вправу

*4. Виконати тести на сайті «На урок»

 

 

ОЦІНЮВАННЯ.

 

ПЕРЕВІРКА СЕНКАНА “ЧИСЛІВНИК”

 

 Числівник.

Самостійна частина мови.

Змінюється за числами, родами, відмінками.

Завдяки числівникам наша мова збагачується.

Числівник може визначить тобі число речей, порядок при лічбі” (Дмитро Білоус).

 

docx
Додано
27 січня 2020
Переглядів
2431
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку