. Число і цифра 3. Поняття «третій». Порівняння кількості предметів. .«Сусіди» числа 3. Написання цифри 3.

Про матеріал
Тема. Число і цифра 3. Поняття «третій». Порівняння кількості предметів. .«Сусіди» числа 3. Написання цифри 3. Мета. Ознайомити учнів із числом і цифрою 3, пояснити утворення числа 3 додаванням 1 до попереднього числа, навчити писати цифру 3, вправляти дітей в лічбі предметів у межах 3, в порівнянні чисел у межах 3; формувати інформаційні, комунікативні, соціальні, математичні компетентності; виховувати охайність під час письма, старанність, бажання вчитися. Тип уроку : вивчення нового матеріалу.
Перегляд файлу

Тема. Число і цифра 3. Поняття «третій». Порівняння кількості предметів. .«Сусіди» числа 3.  Написання цифри 3.

Мета. Ознайомити учнів із числом і цифрою 3, пояснити утворення числа 3 додаванням 1 до попереднього числа, навчити писати цифру 3, вправляти дітей в лічбі предметів у межах 3, в порівнянні чисел у межах 3; формувати інформаційні, комунікативні, соціальні, математичні компетентності;

 виховувати охайність під час письма, старанність, бажання вчитися.

Тип уроку : вивчення нового матеріалу.

Обладнання. Математика: підручник для 1 кл. загальноосвіт. навч. закладів/ Ф.М. Рівкінд, Л.В.Оляницька. – К.: « Освіта»,2012; Математика. 1клас.Робочий зошит: до підручника Ф.М. Рівкінда, Л.В.Оляницької / А.Д.Цимбалару, О.В. Камінська; індивідуальний матеріал:  інд.дошки, набір цифр, набір геометричних фігур,  ноутбук, телевізор, презентація уроку, жива презентація,казкові герої,мультимедійний підручник,  таблиця «Число і цифра 3»,план уроку.             

                                               Хід уроку

І. Організаційний момент.

1.Вже дзвінок нам дав сигнал

Працювати час настав.

То ж ми часу  не гаймо,

Працювати починаймо.

2.Психологічний настрій.

Я всміхаюсь сонечку:

-  Здрастуй, дороге!

Я всміхаюсь квіточці :

-  Хай вона росте!

Я всміхаюсь дощику :

-  Лийся, мов з відра !

-  Людям усміхаємось,

Зичим їм добра !

-         Сьогодні  у нас буде цікавий урок.

 До знань з математики ми зробим ще крок.

 Тому девіз нашого уроку:

                      На уроці не куняй,

                      Математику вивчай!

3.План уроку.

ІІ.Повторення вивченого матеріалу.

1.Слово вчителя.

-Сьогодні ми потрапимо у казку.Відгадайте, у яку.

Загадка.

Старенька бабуся у лісі жила

Гостинці для неї онучка несла.

Хто дівчинку в лісі зустрів?

Ця казка як зветься?

Хто відповість? (Червона Шапочка.Вовк.)

-Дітки ! Сьогодні ми допоможемо Червоній Шапочці швидше дійти до бабусі.

2.Мультимедійний підручник.Вступ.

Слово вчителя.

-Взяла Червона Шапочка кошик і пішла стежкою до лісу.Тільки підійшла до галявинки зразу побачила чарівну квіточку-семицвіточку.Зірвала її,а тут Вовк з кущів виходить.

-Зірвала квіточку тепер виконуй усі завдання,що на пелюсточках написані.

-Дітки, допоможео дівчинці?

Перше завдання.

Весела лічба.

Під дубочком три грибочки,

Під пеньочком ще один.

Скільки разом всіх грибочків,

Ти швиденько полічи!

Друге завдання.

Гра «Чарівні квадратики» (учиитель показує цифру,а діти викладають стільки ж квадратиків)

Третє завдання.

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

1.Робота з предметними малюнками.(Зайчики,білочки,яблучка.)

 ( На дошці виставлені групи предметів, по 3 однакові в кожній групі: 3 білочки, 3 яблучка, 3 зайчики.)

  • Скільки білочок? Скільки яблучок? Скільки зайчиків?
  • То яке число сьогодні будемо вивчати?

Слово вчителя.

- Іде Червона Шапочка лісовою стежкою і бачить зайчики бавляться. Один біля пенька, один  – за кущем,а  ще один  - під деревом присів.

- Скільки всього зайченят?

-Три!!!

- Сьогодні ми познайомимось з числом і цифрою 3.

2.Мультимедійний підручник.Вступ.

ІІІ. Ознайомлення з новим матеріалом.

  1. Мультимедійний підручник. Пояснення матеріалу.
  2. Слово вчителя.

-Іде дівчинка далі лісовою стежкою.Чує чарівну мелодію.Бачить як білочки співають і танцюють.Не втрималась  Червона Шапочка і пішла у танок з білками.

Четверте завдання.

Фізкультхвилинка(музична)Танок білок.

   - Всі веселі?

   - Так!

   - Чудово! А тепер до праці знову

П*яте завдання.

ІV.     Робота з підручником ( с. 18 )

1) Поясніть, як утворили число3 .

2). Порівняйте кількість предметів.Робота на індивідуальних дошках.

3)Підведення підсумків.

Шосте завдання.

V.   Робота в зошиті ст.11.

1.Зошит свій я відкриваю,

Навкоси його кладу

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно, не зігнусь.

Буду я писати гарно

До роботи я берусь.

2.Розгляд та аналіз зразка цифри з за таблицею.

Слово вчителя.

- Цифра три незвичайна, з нею пов’язано багато чого в житті

-  Які ви знаєте казки, де зустрічається цифра 3?

3. Послідовність чисел в межах 3.

На набірному полотні вчитель виставляє цифри від 1 до 3 у будь – якому порядку.

-         Розставте числа на індивдуальних дошках від найменшого до найбільшого, прочитайте їх. Яке число найбільше: 3 чи 1? 3 чи 2? 2 чи 1? (Діти роблять висновок: число 3 більше від 1, 2.)

-         Як одержати число, наступне за числом 2? Яке місце в ряді воно займає? Яке число передує числу 3?

4. Утворення числа 3 додаванням до2 + 1

5.Ознайомлення з друкованою цифрою 3.

6. Пояснення написання цифри 3.

 Цифра 3 складається з двох елементів.

Трійка — третій із значків,

 Складений із двох гачків.

7.. Написання цифри3 .

           Щоб правильно писати,

          Треба пальці розім’яти.

          1.2.3.4.5-

         Будем  вправно працювати.

VІ. Закріплення  нового матеріалу.

1. Задача – вірш

Три метелики літають

І на квіточки сідають.

Прилетів іще один,

Сів на квіточку і він.

Полічімо швидше всіх –

Цих метеликів прудких.

- Скільки метеликів було спочатку? Скільки метеликів прилетіло? Скільки метеликів стало? Як утворилося число 3?

2.Робота на індивідуальних дошках.

-Намалюйте хмаринку,використовуючи цифру 3.

3.Зарядка для очей.

Сьоме завдання.

І. Цікаві завдання.

 Казка про трійку.

-Трійка дуже пишається тим, що схожа на велику букву «зе» або на два місяці, які з’єдналися ріжками. Верхній менший, півовал завжди катається на нижньому, більшому. І погукує: «Тр-тр-тр!»

          Якось третього дня тижня пішла трійка до лісу по гриби. Недовго блукала лісовими стежками – а кошик уже повний. Лежать у ньому три боровики, три лисички, три опеньки, три сироїжки. Бачила трійка три мухомори та брати не стала, бо знала, що вони отруйні. Але для деяких лісових мешканців мухомори – звичайна їжа.

VІІІ.Геометричний матеріал.

 Слово вчителя

-Ось,нарешті, Червона Шапочка побачила будиночок своєї бабусі.

-Діти,візьміть палички і викладіть будиночок бабусі.

-З яких геометричних фігур він складається?

 

ІХ.        ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

        Чого вчилися на уроці?

        Що дізналися нового?

        Що повторили?

— Оцініть свою роботу в зошиті сонечком.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Начало формы

Конец формы

 



Головна
↓↓↓
План-конспекти до уроків
 ↓↓↓
1 Клас
↓↓↓
 Математика



 


Додати план-конспект до уроку


Число і цифра 3. Порівняння чисел у межах 3. Написання цифри 3. Порівняння довжини і товщини предметів

УРОК 9

Тема: Число і цифра 3. Порівняння чисел у межах 3. Написання цифри 3. Порівняння довжини і товщини предметів

Мета: ввести поняття число «три», ознайомити з написанням цифри 3; учити порівнювати предмети завдовжки і завтовшки, використовуючи слова «тонкий — товстий», «короткий — довгий»; виховувати старанність.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Увага, друзі,

Ось пролунав дзвінок.

Сідайте всі зручніше —

Почнем скоріш УРОК!

II. Повторення вивченого матеріалу

— Розповім вам дуже стисло:

До мене з’явилися поросятка,

Три брати з однієї відомої казки.

Ну як, достатньо підказки?

Старання свої прикладемо,

У проблемах розібратися їм допоможемо.

Наф-Наф побудував будинок з цегли.

Будував він багато днів і ночей.

Давайте допоможемо йому порахувати,

Бо на вулиці почало вже холодати.

(Пряма лічба від 1 до 10.)

— Нумо, хлоп’ятка й дівчатка,

А тепер — у зворотньому порядку.

(Зворотна лічба від 10 до 1.)

 ● Гра «Не позіхай продовжуй»

Лічба від 4 до 9; від 8 до 10; від 6 до 1; від 9 до 3.

— Ніф-Ніф поросятко думати не став,

Він свій будиночок із соломи зібрав.

Ліг на галявині, витягнув ніжки.

Бачить — ростуть квіти біля доріжки.

Не може Ніф-Ніф квіти порахувать.

Давайте дітки йому допомагать!

Ніф-Ніф розводить руками — як бути?

На які групи можна квіти розбити?

(1-й ряд розбиває квіти за кольором; 2-й ряд розбиває квіти за розміром; 3-й ряд розбиває квіти за формою.)

III. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Гра «Упізнай дерево»

Зустрічайте всі: братик Нуф-Нуф,

Дуже не схожий на братів своїх двох.

Він дуже довго шукав і гілки кращі вибирав.

— Назвіть дерева, гілки яких представлені на дошці. (Сосна, береза, ялина)

— Яка гілка зайва. Швидше скажіть! (Береза)

— Хором дружно повторіть: «Скільки всього гілок?» (3)

— Допомогли ми поросятам чи ні?

— Скільки було братів, говори!

— Ну, звичайно, братів було три.

 2 Ознайомлення з друкованою і рукописною цифрою 3

 Трійка — третій із значків,

 Складений із двох гачків.

 3 Робота з набірним полотном

— Скільки півників ліворуч? Скільки півників праворуч? Як отримали число 3?

● Фізкультхвилинка

 4 Порівняння чисел

матеріалом)

— Покладіть один квадрат ліворуч і три квадрати праворуч.

— Де менше? (Ліворуч)

— Яке число менше? (1 )

Вимовляємо: «Один менше трьох». Позначаємо 1 < 3 (запис на дошці).

— Покладіть три кружечки ліворуч і два кружечки праворуч.

— Де більше? Яке число більше? (3)

Вимовляємо: «Три більше двох». Позначаємо 3 > 2 (запис на дошці).

— Покладіть три кружечки і три квадрати.

— Скільки ліворуч? Скільки праворуч? (Порівну)

Вимовляємо: «Три дорівнює трьом».

 ● Самостійна робота

Учитель роздає картки.

— Порахуй предмети в кожній групі. Порівняй числа кожної пари.

 Троє поросят йдуть по доріжці,

 Швидко біжать їх короткі ніжки.

 Бачать навколо одну красу,

 Метеликів ловлять вони на льоту.

 Раптом вовка силует промайнув у кущах.

 Брати присіли й сховалися. Ах!

 Обхитрили вовка знову.

 Тихо! Тихше! Тихіше!

 Відпочили? Сядьте!

 До роботи приступайте!

у межах 3. Гра «Чарівні фігурки» (робота з індивідуальним

• Пояснення вчителя.

• Написання цифри 3 в зошиті.

 6 Порівняння довжини і товщини предметів (робота за предметними малюнками)● Фізкультхвилинка

Яблунька красуня у мене в саду.

Я до неї дуже швидко підійду.

Гілочку зелену потрясу —

Яблучко червоне надкушу.

Ой, як смачно, ням-ням-ням!

Яблучок нарву і друзям роздам.

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

Цікава математика 1 Гра «Знайди цифру 3»

 2 «Цифра-художниця»

— Спробуємо за допомогою трійки намалювати морські хвилі, коли вони спокійні.

— А зараз покажемо морські хвилі під час бурі.

 — Восени, високо в небі, можна побачити журавлиний ключ, який, якщо придивитися, нібито складений з «трійок». Намалюйте його.

 — Тепер ми можемо намалювати цілу картину «Море», у якій використаємо цифру 3.

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Скільки поросят прийшли до нас у гості?

— Ми їм допомагали?

— Весело рахували?

— А яку цифру писали?

— Отже, ми молодці!

 

 

Числа 1 і 2. Поняття «найдовший — найкоротший», «найширший — найвужчий»

УРОК 7

Тема: Числа 1 і 2. Поняття «найдовший — найкоротший», «найширший — найвужчий»

Мета: ознайомити дітей з властивостями предметів «найдовший — найкоротший», «найширший — найвужчий»; закріплювати вміння зіставляти групи предметів і числа; формувати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Весела лічба

Юра рибку впіймав,

Гриць — картоплі накопав,

Тато із кринички Витягнув водички.

А маленька Юля Принесла цибулі,

Кропу і петрушки, —

Зварить мама юшку.

— Скільки у мами помічників?

 2 Лічба предметів. Гра «Чарівні фігурки»

Учитель показує картку з цифрою, а діти викладають відповідну кількість фігУРОК.

 3 Логічне завдання

— У бабусі є онук Микола, кішка Мурка, цуценя Булька. Скільки онуків у бабусі?

III. Закріплення вивченого матеріалу

 1 Робота над загадкою

 • Довгі вуха, куций хвіст,

Невеличкий сам на зріст.

На городі побував,

Там капустку пожував.

Довгі лапки: скік та скік.

Ми погнались — він утік. (Заєць)

— Які вуха у зайця? А хвостик?

 2 Робота зі смужками з паперу. Вправа на зіставлення предметів завдовжки

— Порівняйте! (У дітей лежать три смужки: зелена — найдовша; жовта — середня; червона — найкоротша).

— Скільки у вас смужок? (3)

— Чим вони відрізняються? (Кольором, довжиною)

— Першою покладіть найдовшу смужку. Якого вона кольору?

— Другою покладіть найкоротшу смужку. Якого вона кольору?

— А що можна сказати про жовту смужку?

— Як можна перевірити, що червона смужка коротша за зелену? (Накласти одну на іншу.)

— Отже, тоді кажуть, що зелена смужка — найдовша.

— Накладіть зелену смужку на жовту.

— Яка більше? (Зелена)

— Отже, тоді кажуть, що жовта смужка — найкоротша.

● Фізкультхвилинка

Раз, два — всі присіли,

Потім вгору підлетіли.

Три, чотири — нахилились,

Із струмочка гарно вмились.

П’ять, шість — всі веселі Крутимось на каруселі.

Сім, вісім — в поїзд сіли,

Ніжками потупотіли.

 3 Вправа на зіставлення предметів завширшки

Проводиться аналогічно до зіставлення предметів завширшки. (Учні беруть два аркуші різної ширини і накладають їх один на одний.)

 4 Цікава вправа «Ширше — вужче»

— Хвіст твій, брат, вузький та малий.

Ну, а мій широкий та пухнастий.

Подивився Вовк на Лиса

Та й промовив:

— Хвіст широкий твій, це так.

Та легко з нірки його дістать

І мисливцеві віддать.

— Чим хвалився Лис?

— Який хвіст у Лиса?

— А у Вовка?

 5 Зіставлення групи предметів і числа. Гра «Мовчанка»

На питання вчителя «Скільки?», діти, дивлячись на малюнок, мовчки рахують предмети і показують відповідну цифру на віялі.

IV. Робота в зошиті

 1 Графічний диктант

1 клітинка по діагоналі праворуч униз, 2 праворуч, 1 по діагоналі праворуч угору, 2 ліворуч, 2 вгору, 2 по діагоналі ліворуч униз, 1 праворуч. (Кораблик)

● Пальчикова гімнастика

 Черепашки-костомашки В теплій хатці проживають. То висовують голівку,

 То назад її ховають.

(Ручки затиснути в кулачки, постукуємо по парті.) (Вказівний пальчик витягуємо вперед, назад.)

 2 Написання цифр 1 і 2

— Скільки сонечок у небі?

— Напишіть рядок цифри 1.

— Скільки очей у дітей?

— Скільки вушок у дітей?

— Скільки ручок у дітей?

— Скільки ніжок у дітей?

— Напишіть рядок цифри 2.

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Ми рахували?

— Ми писали?

— Які цифри повторювали?

— Оцініть свою роботу в зошиті сонечком.

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
25 лютого 2019
Переглядів
3304
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку