Тема уроку: Число і цифра 9. Склад числа 9.
Мета: ознайомити учнів з утворення числа 9 шляхом дослідження; з’ясувати склад числа 9; учити писати цифру 9; порівнювати числа у межах 9; удосконалювати навички усної лічби; розвивати логічне мислення, увагу, зосередженість; вміння самостійно аналізувати завдання; виховувати почуття взаємодопомоги; вміння працювати у колективі
Обладнання: картки для парної і групової роботи, таблиця з числовим рядом, таблиця з геометричним матеріалом, конструктор ЛЕГО, ілюстраційний та роздатковий матеріал, пазли до листівки
Хід уроку
I Організація класу.
1. Привітання.
Стали, діти, всі рівненько
Посміхнулися гарненько
Настрій на урок взяли
Працювати почали.
2. Емоційна вправа «Ліплення кульки».
Діти, дотуліться долоньками до свого серця. Візьміть від нього частинку любові, добра і ніжності і «зліпіть» з них кульку. Киньте цю кульку один одному, мені, нашим гостям
II Актуалізація опорних знань.
1. Гра «Злови кульку і відповідай».
Діти утворюють коло.
-Назви числа, які вивчили, від меншого до більшого;
-Назви числа від більшого до меншого;
-Назви числа від 2 до 5; від 5 до 8; від 8 до 5;
-Назви сусідів числа 2; 5; 7;
-Назви число, попереднє до 6; 5;
-Назви число, наступне до 2; 4; 7;
2. Робота в групах. Гра «Помічники»
Вітер позривав з квітів листочки з числами і все перемішав. Давайте об’єднаємось у групи і повернемо листочки на місце. У кого на парті жовта смужка складають склад числа 7, у кого синя – 8.
3. Вправи «Віднови числовий ряд».
Відновіть числовий ряд і запишіть його у зошиті. Один учень записує на дошці.
1 4 6 8
Подивіться уважно на таблицю і скажіть, що змінилося? (З’явилося число 9).
1 4 6 8 9
III Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.
Оскільки число 9 у нас сьогодні іменинниця, будемо вітати її листівкою, яку виготовимо самі до кінця уроку з пазлів.
IV Вивчення нового матеріалу.
Молодці, ось і перший пазл.
Фізхвилинка (вчитель використовує числове віяло).
Стільки раз ногами тупнем (6),
Стільки раз у долоні плеснем (4),
Ми присядем стільки раз (2),
І нахилимось в той час (3),
Підстрибнемо рівно стільки (5),
Ну й рахунок, гра тай тільки.
Діти об’єднуються в пари.
-Покладіть перед собою 8 білих квадратів і 1 червоний. Скільки їх стало разом?
-То як утворилося число 9? (8+1).
Завдання виконали і кріпимо другий пазл до листівки.
Діти, що вам нагадує цифра 9?
Цифра 9, немов замок,
Зверху коло, внизу гачок.
Учні конструюють з ЛЕГО цифру 9
-Пояснення вчителя (за таблицею).
-Письмо на дошці вчителем.
-Письмо в «повітрі».
-Самостійне письмо цифри 9 у зошитах з друкованою основою.
Молодці, третій пазл стає на місце.
Зафарбувати у жучка-сонечка цяточки двома кольорами: жовтим і чорним, відповідно до виразів.
-До якої природи належать ці комахи?
-Як ми повинні дбати про тварин?
Молодці! Ось і четвертий пазл приєднується до листівки.
V Закріплення вивченого матеріалу.
9 4 8 9 9 9
Ось і останній пазл прикріплюємо до листівки.
VI Підсумок уроку. Рефлексія. Вітання іменинниці виготовленою листівкою.