Читання оповідання Лесі Українки „Три метелики”

Про матеріал
Конспект заняття можна використовувати в роботі логопеда та в роботі вихователів з метою розвитку зв'язного мовлення дітей дошкільного віку з мовленнєвими потребами.В конспекті представлені вправи на класифікацію предметів, на удосконалення навичок звукового аналізу. Лексичний матеріал дозволяє вшанобливе ставлення до комах і рослин.
Перегляд файлу

Конспект логопедичного заняття, старша група

Тема: Читання оповідання Лесі Українки „Три метелики”

Мета: Поглибити і узагальнити знання дітей про творчість JIесі  Українки. Розвивати навички зв’язного мовлення, вправляти дітей в класифікації предметів, удосконалювати навички звукового аналізу, розвивати дрібну моторику рук. Виховувати шанобливе ставлення до комах і рослин. Формувати мовленнєву компетентність дітей.

Словникова робота: Назви кольорів.

Хід заняття:

І. Артикуляційна хвилинка.

Гра „ Дзеркало ”

Логопед пропонує різні артикуляційні вправи, діти повторюють.

  1.             Чистомовки.

Ить, ить, ить - в небі ясная блакить, Іто, іто, іто - наступає літо,

Елик, елик, елик - літає метелик, Онечко, онечко, онечко - гріє сонечко,

 Ер, ер, ер - тепло вже тепер.

  1.         Гра „Пісенька веселого язичка”

Вітерець у полі - ш-ш-ш , Бджілка на квітці - ж-ж-ж,  Водичка в джерельці - с-с-с, з-з

  1.          Гра „Назви одним словом" (картинки)

Соловей, шпак, зозуля -

Волошка, ромашка, тюльпан

Метелик, бджола, жук -

  1.             Гра „Продовжуй”

Квітка.. (виросла у полі) Пташка.. (прилетіла до гніздечка)

Комаха....(прокидається навесні).

  1.          Гра „ Придумай слово ”

Логопед називає слова, діти визначають останній звук у словах, придумують слова, які б починалися цими звуками:

Літо - оса, окунь, окуляри

Сонце - екскаватор, Ему, екзамен

Промінь - няня, нігті

  1.       Загадка про метелика

Живу лише влітку

Шовкові крильця маю.

Із квіточки на квітку

В садочку я літаю.


  1.  Розвиток дрібної моторики.

Вправа „Метелик”

Діти бігають, стрибають, Далі весело гукають:

 


  •  Ах. метелик, подивіться!
  •  Ось він, ось він метушиться
  •  Та який же гарний, гожий
  •  Наче квітка, прехороший

1,2 - пальці рухаються на столі, потім стукання пальцями, плескання в долоні.

3,4 - пальці обох рук віями, великі пальці разом, рухи пальцями.

5,6 - з’єднати великі пальці і мізинці, пальці віялом (квітка), руки з’єднати до ліктя.

  1.         Фізхвилинка. (під музичний супровід)

Навколо так ясно і радісно! Сонечко простягає свої лагідні промінчики до трави, до квітів, до пташок, до дітей. Всі веселі і радісні, усміхаються один одному, тягнуться до сонечка. Травичка підростає, квіточка розцвітає, діти дорослішають. (діти виконують рухи під музику)

         Знайомство з оповіданням Лесі Українки „Три метелики”

Логопед звертається до дітей:

- Діти, ми багато говорили про літо, про метеликів. Сьогодні я хочу познайомити вас з оповіданням Л. Українки „Три метелики”

а) читання оповідання

б) бесіда за змістом

Що трапилося з метеликами? Чи захистив метеликів червоний тюльпан?

    Що запропонувала метеликам біла лілія? Хто врятував метеликів?

      Послухайте вірш «Три метелики», який допомогла мені скласти Леся Українка своїм оповіданням «Три метелики»

 


Три метелики весело літали,

Мед солодкий квітковий куштували.

Білий, жовтий та червоний,

 Світ звеселяли кольоровий.

Сонечко їм усміхалося,

З метеликами  цілувалося.

Промінцями їх милувало,

ніжно крильця обнімало.

Хмарка налетіла,

дощиком закропила.

Змокли геть малята,

Ніжні метелики-ластів’ята.

Хутко до хатки полетіли,

але ключа загубили.

Довго ключика шукали,

Вже і крильця не піднімали.

Полетіли до тюльпана,

Попрохали того пана:

-Відчини свою квіточку,

Заховай нас хоч на дрібочку.

Пан-тюльпан сердитий був,

Гарні слова він забув.

Хотів жовтого і червоного

 метеликів прихистити,

А білого під дощем залишити.

Бідні метелики промовили:

Краще будемо під дощем пропадати,

Ніж в біді товариша залишати.

Метелики чарівні посмутніли,

до білої лілеї полетіли.

Лелія була гордовита,

Панянка сердита.

Згодилася білого метелика прихистити,

А жовтого та червоного

під дощем залишити.

Білий метелик був справедливий,

Відповів лілеї гнівливо:

-Люба лілеє, мене вибачай,

Але я своїх братів не покину,

Разом з ними далеко полину.

Вкупі будемо бідувати,

Один одного захищати.

Сонечко з-за хмарки

Промінчик послало,

І метеликів врятувало.

Крильця стрепенулися,

Метелики радісно усміхнулися.

Знову вони весело літали,

Своєю красою все навкруг звеселяли.

Метелики просто чарівні,

Такі чудові і дивні.


в) Гра „Розкажи все про мене”

Метелик - веселий, червоний, легкий, красивий, смутний.

Тюльпан - гордий, примхливий, червоний.

Лілія - біла, сумна, сердита, мовчазна.

Сонечко - лагідне, тепле.

Хмаринка - легка, біла, пухнаста.

г) Гра „Юні художники”

Логопед пропонує дітям намалювати метеликів, яких вони собі уявляють.

  1.            Підсумок заняття.

Логопед:

  •                   Діти, з яким оповіданням Лесі Українки ми сьогодні познайомилися? На наступному занятті ми з вами придумаємо історію про пригоди метеликів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

docx
Додав(-ла)
Шукшина Любов
Пов’язані теми
Логопедія, Конспекти занять для ЗДО
Інкл
Додано
14 квітня 2020
Переглядів
2739
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку