ЧИТАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, ЗАПИСАНИХ У НУМЕРАЦІЙНІЙ ТАБЛИЦІ. ДОДАВАННЯ РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА СПІЛЬНУ РОБОТУ

Про матеріал
УРОК МАТЕМАТИКИ "ЧИТАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, ЗАПИСАНИХ У НУМЕРАЦІЙНІЙ ТАБЛИЦІ. ДОДАВАННЯ РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА СПІЛЬНУ РОБОТУ" у 3 класі
Перегляд файлу

Тема. ЧИТАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, ЗАПИСАНИХ У НУМЕРАЦІЙНІЙ ТАБЛИЦІ. ДОДАВАННЯ РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА СПІЛЬНУ РОБОТУ

Мета: вправляти учнів у читанні й утворенні трицифрових чисел; у розв'язуванні задач; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення, математичне мов­лення; прищеплювати інтерес до уроків математики.

Обладнання: цифрові віяла, таблиця розрядів, підручник «Математика» 3 клас Богданович М. В., таблиці до ігор.

                                                                      Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Хвилинка каліграфії.

    Написання чисел 126,  345.

2. Усні обчислення за віялами.

    Повторення таблиць ділення і множення.

18 : 2   5 • 4

81 : 9   6 • 3

56 : 8   7 • 2

48 : 6   4 • 4

3. Математичний диктант

  •         Запишіть числа 135; 192; 170; 105.
  •         Знайдіть суму чисел 18 і 11;
  •         Знайдіть частку чисел 56 і 7;
  •         Знайдіть різницю чисел 35 і 12;
  •         Знайдіть добуток чисел 7 і 10.

         Відповідь  : 135, 192, 170, 105, 29, 8, 23, 70.

Взаємоперевірка.

4. Гра «Назви зайвий предмет».

5. Гра «Запам'ятай число».

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

  •             Сьогодні на уроці ми будемо працювати над трицифровими числами, бу­демо вчитися читати й утворювати ці числа, продовжимо роботу над задачами на спільну роботу.

ІV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Підготовча робота. Читання чисел за нумераційною таблицею

            145,  547,  820,  203,  792,  951.

2. Запис чисел з нумераційної таблиці № 408 с. 61

       324,  114,  240,  403.

Перевірка.

3. Робота над задачею на спільну роботу (с. 61, завдання410)

Аналіз умови задачі. Складання і запис на дошці короткої умови задачі.

 

За 1 годину

Треба набрати

Кількість годин

1-й оператор

3с.

     49 сторінок

?

2-й оператор

4с.

 

 

 

 

 

- Розв'яжіть задачу за планом.

  •             Скільки сторінок набирають обидва оператори за 1 годину?
  •             Скільки часу оператори повинні працювати разом у такому темпі, щоб на­брати 49 сторінок?

Сильніші учні розв'язують задачу з іншими числовими даними, решта учнів — за допомогою картки-підказки.

1)  □ + □ = □

2) □ : □ = □

Розв'язання

1)  3 + 4 = 7 (с.) — обидва оператори за годину

2)  49 : 7 = 7 (год)

Відповідь: за 7 годин.

Сильніші учні розв'язують задачу з іншими числовими даними

 

За 1 годину

Треба набрати

Кількість годин

1-й оператор

4 с.

    70 сторінок

?

2-й оператор

6 с.

 

 

 

 

 

Перевірка.

          1) 4 + 6 = 10 (с.) — обидва оператори за годину

          2) 70 : 10 = 7 (год)

  Відповідь: за 7 годин.

4. Утворення чисел шляхом додавання чисел різних розрядів (с. 61, завдання 409)

  •           Розв'яжіть приклади за варіантами.( 1 в. – 1, 2 ст., 2 вар. – 3,4 ст.)

Перевірка.

  •           Зачитайте числа, у яких є всі розрядні одиниці.
  •           Зачитайте числа, у яких відсутні одиниці І розряду.
  •           Зачитайте числа, у яких відсутні одиниці II розряду.
  •             Яке число утвориться, якщо у ньому будуть відсутні одиниці III роз­ряду?

Фізкультхвилинка

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Розкладіть числа на розрядні доданки (з коментуванням)

              239 =    127 =

              405 =                            580 =

              746 =    101 =

2. Самостійна робота.

     Порівняйте числа.

                         200….400  900 … 300

                         600… 700   500 … 50

Перевірка.

3. Задача-жарт.

Буратіно вирішив зайти у дорожню таверну пообідати. До нього приєдна­лися кіт Базиліо та лисиця Аліса. Буратіно замовив юшку ціною 30 грн, сма­жене курча за 60 грн і квас за 10 грн. Скільки грошей витратив Буратіно? (100 грн)

  • Чи наївся наш герой, якщо встиг з'їсти лише три скоринки хліба?

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ

- Як називають одиниці І розряду?

- Як називають одиниці II розряду?

- Як називають одиниці III розряду?

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ                    С. 62, завдання №  414

doc
Додано
12 лютого 2021
Переглядів
467
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку