Цікакинки про єнота дляучнів 1 класів

Про матеріал
Цікаві факти про єнота, які можна використати при вивчені букви "Є" для учнів перших класів на уроках української мови
Перегляд файлу

Цікавинки про єнота

8 цікавих фактів про єнотів

Єноти – неймовірно милі тварини. Багато хто мріє зробити їх своїми домашніми улюбленцям. А як багато ви про них знаєте? Пропонуємо  цікавіих факти про єнотів-полоскунів.

Пропонуємо  цікав факти про єнотів.

  1. Добре відтворюють звуки. Вчені з’ясували, що єноти можуть зображати до 50 різних звуків. Вони можуть мурчати, свистіти, гарчати, шипіти, кричати і навіть іржати.
  2. У єнотів дуже вправні лапи. Їм не важко вкрвсти черевик, відкрити клітку чи витягнути монетку із кишені сорочки.
  3. Можуть повертати голову на 180 градусів. Завдяки цьому, вони легко спускаються з дерев вниз головою.
  4. Здатні розвинути швидкість до 24 км / ч.
  5. Мають високий рівень інтелекту. Серед ссавців, IQ єнотів вище, ніж у кішок і лише трохи нижче, ніж у мавп.
  6. Єноти – нічні тварини. Більшу частину дня вони сплять і тільки вночі проявляють високу активність. Тому, якщо захочете завести такого вихованця, будьте готові до нічних сюрпризів.
  7. Їм подобається жити в місті. Хоча природне середовище проживання єнотів – дика природа, вони з радістю оселяються у великих містах, де нерідко займаються шкідництвом.
  8. Дуже здібні. Завдяки їх розвиненому інтелекту, люди можуть навчити єнотів таким простим речами, як плескання в долоні або танці.
  9. Єноти – це хижі ссавці, вони відносяться до сімейства єнотових.
  10. У роду цього сімейства вчені виділяють наступні види: єнот-полоскун, який розділяється на 22 підвиди; єнот-ракоїд; косумельский єнот і гваделупський єнот.
  11. Єноти – далекі родичі ведмедів.
  12. Найближчими побратимами єнотів вважаються носухи, какоміцлі і кінкажу.
  13. Найчастіше єноти живуть в лісах, а особливо облюбували околиці водойм. Хороші адаптивні здібності допомагають їм пристосовуватися до нової обстановки. Нерідко єнотів можна спостерігати на околицях міст і в парках.
  14. Довжина тулуба у цих тварин досягає від 45 до 60 сантиметрів. Маса різних видів варіюється від 2-5 до 8-12 кг. статурою єнот схожий на невелику собаку або лисицю, проте його лапи відрізняються більш витягнутими подушечками, які злегка нагадують людські долоні.
  15. Дана від природи будова кінцівок дозволяє звірку володіти чудовою хваткою. Хвіст у єнота довгий, а ось мордочка навпаки злегка укорочена. Всі види цих ссавців мають схожу сірувато-бурого забарвлення.
  16. Ореол проживання всіх видів єнотів виглядає наступним чином: єнот-полоскун – одного разу був завезений на євразійський континент. Єнот-ракоїд водитися тільки на території Центральної і Південної Америки.
  17. Косумельського і гваделупського єнота можна зустріти виключно на обмежених територіях Північної і Центральної Америки.
  18. Перші спогади про цих звіряток можна знайти у Христофора Колумба – і вже з того часу вчені почали активно дискутувати, до якого саме виду належать ці тварини. Одні стверджували, що єноти — це собаки, інші – Борсуки, треті називали їх кішками, були пропозиції вважати їх ведмедями. І лише кілька століть потому, в кінці XVIII століття, їм виділили спеціальний рід єнотів (Procyon), що в перекладі означає «Схожий на собаку».
  19. Батьківщиною єнота-полоскуна вважається Північна і Центральна Америка, звідки згодом вони були завезені на територію Євразії. Завдяки своєму вмінню швидко адаптуватися до навколишнього середовища, вони досить швидко поширилися по континенту. Цей вид єнотів, в свою чергу, розділяється на 22 підвиди, один з яких вимер в середині минулого століття.
  20. У Україні водяться у Бродівському районі Львівської області і півночі.
  21. Єнот-полоскун, який живе в північних широтах, на відміну від південних побратимів, впадає в сплячку, при цьому перед тим, як заснути, він буквально жиріє: вага здатна збільшитися в 2-3 рази і досягти 20 кг.
  22. Відмінною особливістю вовни єнота є те, що вона на 90% складається з дуже густого підшерстя, основне призначення якого – не дати тварині замерзнути в холодній воді.
  23. На лапах у єнота знаходиться тисячі дотикових рецепторів, з їх допомогою тварина здатна визначити об’єкт, навіть не дивлячись на нього. У воді дія рецепторів тільки посилюється, тому у єнотів така любов до полоскання.
  1. Єнот-ракоїд мешкає в Центральній і Південній Америці.
  2. Хутро єнотів, незалежно від виду, сіро-бурого кольору, разом з тим, по довжині воно відрізняється. Найкоротше у ракоїда, У інших – значно довше і густіше.
  3. Суглоби задніх лап у єнотів вигинаються на 180 градусів.
  1. Незважаючи на те, що єноти – це хижі тварини, насправді вони – всеїдні, оскільки не гребують і рослинною їжею.
  2. За своїм характером єноти надзвичайно миролюбні і доброзичливі, активні, допитливі, винахідливі і мають досить високий рівнь інтелекту – вони цілком здатні вчитися і пам’ятати рішення тієї чи іншої задачі протягом трьох років.
  3. Косумельський і гваделупський єноти-тварини – ендеміки, зустрічаються тільки в Північній або Центральній Америці і проживають на досить-таки обмеженій території.
  4. Незважаючи на те, що тварина ця абсолютно не агресивна, боягузливою її однозначно не назвеш. При чому, бажання захистити себе звірята проявляють вже в тримісячному віці – в разі небезпеки вони загрозливо гарчать і навіть кусаються.
  5. Якщо ж напасти на дорослого єнота, то оборонятися він буде надзвичайно активно – гарчати, кусати, дряпатися. Якщо є можливість уникнути бійки, він нею скористається-побачивши ворога заздалегідь, він постарається втекти, а якщо не вийде, то він впаде на землю і прикинеться мертвим. Б’ється він вже тоді, коли і цей прийом не спрацьовує – в хід тоді йдуть кігті, зуби і природна спритність.

 

docx
Додано
26 грудня 2023
Переглядів
1422
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку