Цікава форма роботи практичного психолога закладу освіти під час карантину «Віртуальна екскурсія»
Відповідно до розпорядчих документів Кабінету Міністрів (Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та ін.) Освітні заклади час від часу знаходяться на карантині. Під час яких працівники психологічної служби, як і всі освітяни, знаходяться вдома. Здавалося б уся робота припинена. Але життя продовжується. Діти продовжують спілкуватися у своїх сім’ях, здійснюють навчання у дистанційній формі, спілкуються між собою в соціальних мережах. Тому робота психологічної служби закладу освіти під час карантину є невід'ємною частиною освітнього процесу.
Під час дистанційного навчання практичний психолог продовжує спілкуватися з учасниками освітнього процесу за допомогою соціальних мереж, використовуючи різні дистанційні форми роботи, а саме, Zoom, Google Classroom, Viber, Telegram.
На мою думку, віртуальні екскурсії, як ніколи підходять для роботи практичного психолога.
В мене з'явилась ідея, під час групових зустрічей на платформі Zoom застосувати модель віртуальної екскурсії.
Під час весняного карантину, ми проводили з учнями різноманітні конкурси малюнків «Пасхальна радість», «Ми за здоровий спосіб життя», «Моє улюблене заняття, хоббі», фотоконкурси «Пасхальні поробки», «Наші домашні улюбленці» і т.д. за допомогою платформи Viber.
Оголошення правил роботи групи. Привітання. Оголошення теми зустрічі.
Обов’язковим атрибутом різдвяно-новорічних свят є колядки та щедрівки. Спершу вони з’явилися як співанки – прославляння язичницького бога Коляди, потім, з поширенням християнства, вони почали присвячуватись народженню Сина Божого. Без колядок, які співають на Різдво, і щедрівок, які співають на Щедрий Вечір 13 січня, важко собі уявити увесь цикл українських новорічно-різдвяних свят. Чи популярні старовинні колядки серед сучасних українців? Яке походження цих пісень і що вони символізують?
Сьогодні ми з вами відвідаємо віртуальну екскурсію стежками Харківщини. Дізнаємось про парад колядки та етновечорниці «Парад-фест», який щорічно проходить в м.Харків. Прослухаємо колядки та щедрівки. Та заспіваємо одну з них.
Інформація про «Парад-фест» https://www.mediaport.ua/parad-kolyadki-ta-etnovechornici-u-harkovi-proyshov-vertep-fest#_
Традиції колядувати- https://www.radiosvoboda.org/a/1923587.html
Українська колядка «Нова радість стала»
Нова радість стала, яка не бувала,
Над вертепом звізда ясна на весь світ засіяла.
Де Христос родився, з Діви воплотився,
Як чоловік пеленами убого повився.
Просиме тя царю небесний владарю
Даруй літа щасливії цьому господарю
Цьому господарю тай цій господині
Даруй літа щасливії всій його родині.
Відеоролик https://www.youtube.com/watch?v=WhT4GG5AUDo
Завдання для учнів.
Шановні учні перед вами карта України, вона розділена на області. Кожна область має свій номер.
Вашим творчим завданням буде підготувати інформацію про традиції святкування різдвяних свят в інших областях України (у кожного своя область, вчитель розподіляє між учасниками). Це може бути презентація, інформація, відео, обов'язково одна колядка або щедрівка….
Запитання до учнів:
Віртуальні екскурсії дуже цікава форма роботи з учнями. Але, вона потребує доброї підготовки вчителя чи практичного психолога.