ЦІКАВИНКИ ПРО ГАРБУЗ
1.Гарбуз настільки невибагливий у догляді, що його можна вирощувати абсолютно в будь-якій точці світу, крім Антарктики.
2.Гарбуз, ще той овочевий сторожил. Він існує на планеті Земля приблизно 5000 років.
3.Гарбузова столиця, на думку вчених, це Мексика, ця культура вирощується там з третього тисячоліття до нашої ери.
4.Існує більше 50 сортів гарбузів.
5.Крім традиційних помаранчевих бувають зелені і жовті, сині та
білі гарбузи.
6.Найменший гарбуз може важити трохи менше кілограма, а найбільший гарбуз, який можна виростити у своєму городі, може важити до 250 кг.
7.Найбільший гарбуз у світі виростив у 1999 році Джері Чектон в Пеннсильванії (СІЛА). Монстрський овоч важив 513 кг
8.А чи знаєте ви, що звичайнісінькі гарбузи виконували свого часу роль грошей? А було це на початку XIX століття на Гаїті. Правитель північної частини острова присвоїв собі монопольне право користуватися плодами гарбуза й оголосив про те, що кожний плід прирівнюється до 20 су. Щоправда, сьогодні гарбуз у цій країні — всього лише гарбуз, але на пам’ять про його роль у минулому, грошова одиниця Гаїті називається гурд. Це слово із французької мови де воно означає гарбуз
9.У Латинській Америці з гарбуза робиться майже все від плоту до посуду.
10.Гарбузові квіти можна їсти. Існує безліч рецептів фарширування гарбузових квітів та приготування їх у клярі.
11.Гарбуз - герой безлічі рекордів. Приміром у США був випечений найбільший пиріг з гарбуза-діаметром 152см. Випікався цей гігантський пиріг понад 6 годин.
12.Індіанці, колись, скибочки гарбуза смажили на багатті, а зі смужечок в'яленого гарбуза майстрували чудернацькі килимки.
13.Традиція вирізування ліхтариків з гарбузів була привезена в США ірландцями, які вирізували ліхтарики з брукви до щорічного свята Самайн. Але з часом вони виявили, що гарбузи вирізати простіше.
14.В Африці гарбуз використовується в якості мотоциклетного шолома.
15.Цікаво, що і зараз в Середній Азії зберігають крупи і зерно у висушених гарбузах, а в Молдові в гарбузах все засолюють і кажуть що так добріше, ніж у дерев’яній кадці.
16.Киргизи в гарбузових бутлях зберігають знаменитий кумис - в подібному посуді він зовсім не псується.
17.В Парагваї, де люблять парагвайський чай-мате, обов’язково п’ють через тоненькі трубочки із посудини колебас, зробленої із маленького висушеного гарбуза.
18.В Японії є фестиваль гарбуза, і це свято є державним. Виряджені японці на фестивалі гарбуза простують по міських вулицях з танцями, співами та іграми, гарбузи розфарбовуються фарбами, немов картини, з них робляться дитячі іграшки, талісмани і амулети.
19.У Китаї гарбузу наділяють містичні властивості. Гарбуз в Китаї вважають дуже потужним талісманом, що вбирає в себе всю енергію зла і охороняє людину.
20.До нас дійшло ремесло створення з гарбуза посудин для води і табакерок. Згідно з легендою, всередині гарбуза живуть ангели.
Наші предки використовували гарбуз для виготовлення кухонного приладдя, судин для зберігання зерна, води, солі, спецій. З гарбуза робили різноманітний посуд: лаганьї (блюда), ложки, ополоники, а також клітки для перепілок, музичні інструменти і різні предмети повсякденного побуту, які обов’язково прикрашалися різними візерунками та малюнками.