9 березня о 18:00Вебінар: Навчаємося не тільки за партою, або рухливі ігри з інтелектуальним навантаженням на уроках суспільного і гуманітарного циклу

Corel Draw. Операції над об’єктами (масштабування, копіювання, об’єднання, групування)

Про матеріал
Інcтрукція до практичної роботи на тему: Corel Draw. Операції над об’єктами (масштабування, копіювання, об’єднання, групування)
Перегляд файлу

 

ВКНЗ «Володимир-Волинський педагогічний коледж ім. А.Ю.Кримського»

Предметна комісія викладачів комп’ютерних та  математичних дисциплін

 

Тема: Corel Draw. Операції над об’єктами (масштабування, копіювання, об’єднання, групування)

Мета: навчитися виконувати операції масштабування, переміщення, обертання,  копіювати, групувати, об’єднувати об’єкти; розширити кругозір, розвивати уяву, спостережливість та вміння аналізувати, комбінувати; виховати акуратність при роботі з ЕОМ, чіткість у діях.

Обладнання: комп’ютери класу, програма Corel Draw, файли та інструкції до практичної роботи.

 

Короткі теоретичні відомості

Групування й комбінування об'єктів

Для зручності роботи в Corel Draw існує можливість групування об'єктів. Для того щоб згрупувати об'єкти, їх потрібно виділити. Після цього в меню Компонувати стане доступний пункт Група. Після застосування цієї команди можна буде працювати із групою, як з єдинм об'єктом (хоча можна виділяти об'єкти усередині групи, утримуючи клавішу Ctrl). Якщо необхідність в угрупованні відпала, від неї можна відмовитися, використавши пункт Розгрупувати все того ж меню  Компонувати.

Комбінування (меню Компонувати \ Комбінувати) поєднує об'єкти в один. Раніше об'єднані об'єкти можна розділити (меню Компонувати \ Розбити на частини). Відмінність об'єднання об'єктів від групи полягає в тому, що елементи групи однаково є незалежними й окремими. Якщо в групі можуть бути присутнім об'єкти різного кольору, то при об'єднанні цього бути не може.

 

https://docs.google.com/document/pubimage?id=1UuMwCzb33_RMS_QBjKA3HQeQoyR50dLEITo7Bk-Oyw0&image_id=1KwxE_-Y84zp2cSQv46l3mqhh5qoH6C_7Завдання для практичної роботи

Завдання 1.  Намалюєте квітку, показану на рис. б.

 1. Запустіть CorelDRAW і створіть новий документ. Намалюйте невеличкий еліпс.
 2. Двічі клацніть створений об'єкт інструментом Указатель (Ви­бір). Навколо об'єкта з'являться двонапрямлені стрілки, а по­середині — невеличке коло з точкою, яка визначатиме центр обертання.
 3. За допомогою вказівника миші перетягніть це коло з центра на нижню частину еліпса (рис.а).
 4. Виконайте команду Упорядочить ► Преобразования ► Поворот (Впо­рядкування ► Перетворення ► Поворот).
 5. У вікні, що відкрилося праворуч, у поле Угол (Кут) введіть значення кута повороту — 30°. Клацніть кнопку Применить для дубликата (Застосувати до дублікату) одинадцять разів, і ви отримаєте малюнок квітки з дванадцятьма пелюстками, та­кий як на рис.б.
 6. Згрупуйте квітку.
 7. Збережіть створений малюнок.

 

Завдання 2. Створіть копію квітки.

Відмініть групування та застосуйте комбінування.

 

Завдання 3.

 1. Створіть довільний стандартний об’єкт.
 2. Змістіть центр обертання за межі об’єкта.
 3. Використовуючи вікно докера Трансформація –

Обертання  - обертайте копії на фіксований кут 15º чи 30º.

 1. Виділіть всі об’єкти, зробіть копію (+ на малій цифровій клавіатурі), інстументом стрілка зменшуйте копію, використовюючи клавішу SHIFT (зменшення від центру).  При потребі створіть ще одну копію.
 2. Виділіть всі об’єкти, зафарбуйте та об’єднайте.

 

Завдання 4. За допомогою команди Вікно – Вікно настройки-Перетворення-Положення створіть зображення гребінця.

 

Завдання 5. Створити сторінку для блокнота в редакторі CorelDRAW.

Наприклад, ось таку просту сторінку можна зробити за кілька хвилин:

http://www.interface.ru/iarticle/img/36083_34859329.PNGhttp://www.interface.ru/iarticle/img/36083_34859362.PNGhttp://www.interface.ru/iarticle/img/36083_34859365.PNGРезультат пошуку зображень за запитом "сторінка блокноту"Пов’язане зображення

Хід роботи:

 •    Запустити програму.
 •    Створити аркуш формату А5.
 •    Намалювати смужку за допомогою інструменти Безьє чи Вільна форма

http://www.interface.ru/iarticle/img/36083_34859334.PNG

 •    Для лінії змінити колір і стиль (рідкі крапки):

http://www.interface.ru/iarticle/img/36083_34859337.PNGhttp://www.interface.ru/iarticle/img/36083_34859338.PNG

 •    В результаті вийшла смужка.
 •    Тепер треба розмножити її по сторінці. Якщо панель перетворення не відкрита автоматично, то треба відкрити її вручну: Вікно – Вікно настройки-Перетворення-Положення.
 •    Нам потрібно змінити положення смужки - її можна перемістити або просто скопіювати. Цифри в першому рядку змусять смужку переміщатися вправо або вліво, в другій - вгору або вниз (зі знаком "мінус"). У нижньому рядку пишемо потрібне нам відстань між рядками - у мене це 7 мм.
 •    Натискаємо "Застосувати до дубліката". 

http://www.interface.ru/iarticle/img/36083_34859340.PNG

 •    Тепер вставляємо малюнок. Натискаємо Файл-Імпорт, перетягуємо об'єкт в потрібне місце).

http://www.interface.ru/iarticle/img/36083_34859347.PNG

 •    Можна попрацювати з фонами для блокноту:

Результат пошуку зображень за запитом "сторінка блокноту"Результат пошуку зображень за запитом "сторінка блокноту"Пов’язане зображення

Завдання для самостійної роботи.

Створити сторінки для книги новонародженого

Результат пошуку зображень за запитом "книга новорожденного"Результат пошуку зображень за запитом "книга новорожденного"Результат пошуку зображень за запитом "книга новорожденного"Результат пошуку зображень за запитом "книга новорожденного"

 

Список рекомендованих джерел:

 1. Маценко В.Г. Комп’ютерна графіка: Навчальний посібник. – Чернівці: Рута, 2009 – http://arr.chnu.edu.ua/handle/123456789/141 - 343 с.
 2. Морзе Н.В. Інформатика: підруч. для 9-го кл загальноосвіт. навч.закл. / Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер.  – К: УОВЦ «Оріон», 2017. – 208 с.
 3. Поліщук Н.В. Методичні рекомендації до виконання практичних робіт. Основи роботи з векторною графікою в Corel Draw/Н.В. Поліщук.  – Електронна бібліотека Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А.Ю. Кримського. - 23.09.2011 - http://vvpk.at.ua/load/cikl_naukovo_prirodnichikh_disciplin/komp_39_juterna_grafika/83
 4. Ривкінд Й.Я. Інформатика: підруч. для 9-го кл загальноосвіт. навч.закл. / Й.Я. Ривкінд – Київ: Генеза, 2017. – 288 с.

 

1

 

docx
Додано
27 лютого 2019
Переглядів
1825
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку