Демонстраційний урок з математики у 4 класі

Про матеріал
Демонстраційний урок з математики у 4 класі на тему «Швидкість. Одиниці швидкості. Задачі на знаходження швидкості руху»
Перегляд файлу

ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ №10

 

 

 

 

 

 

 

 

Демонстраційний урок

з математики

у 4 класі

на тему

 

 

 

 

 

 

«Швидкість. Одиниці швидкості.

Задачі на знаходження швидкості руху»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Старший учитель

Каїка Наталія Григорівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м. Чернігів

Тема уроку: Швидкість. Одиниці швидкості. Задачі на знаходження швидкості руху.

 

Мета: Ознайомити учнів з поняттям «швидкість руху», одиницями швидкості руху. Розвивати вміння застосовувати на практиці отриманні знання. Виховувати допитливість, любов до природи.

 

Матеріали до уроку: ІКТ, телевізор, сигнальні картки зеленого і червоного кольорів, зображення фігурок лісових звірів, ялинки, сніжинки.

 

Хід уроку

І. Організація класу.

– Сьогодні до нас на урок завітали гості. Привітаємо їх.

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок.

Сядьте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько,

Настрій на урок взяли

Й працювати почали.

 

Наш девіз: Працювати активно,

думати оперативно,

сперечатись доказово –

це для всіх обов’язково!

– Згадаємо, яка пора року настала?

– Назвіть ознаки зими. 

«Мікрофон»

– Ви згадали про сніг. Підберіть споріднені слова до слова сніг (сніжок, Снігурка, сніговик, сніговий, засніжений, сніжний, сніжки…)

– Виділимо корінь (– сніг, – сніж)

– Подивіться уважно на цю лісову новорічну галявину.

– Чого тут не вистачає?

– Лісові мешканці нарікають, що у місті випав сніг, а у лісі нема.

(Пропоную задовольнити бажання лісових звірів і засніжити галявину)

– Згодні?

– Але сніжинку ми можемо переносити тільки виконавши завдання.

 

 

ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.

Перевірка домашнього завдання.

 

Задача 489.

– Чи можна було розв’язувати задачу виразом? (Ні)

– Скількома діями ви розв’язали задачу? (4)

– То якого корму залишилось більше? (картоплі)

– На скільки більше залишилось картоплі? (на 30 кг)

(Я вчора рекомендувала умову записати табличкою. Хто використав пораду? Дякую.)

 

Вирази 488.

– Прочитайте результати виразів з одиницями виміру маси. (11 т 570 кг; 11 т 6 ц 60 кг)

– Прочитайте результати виразів з одиницями виміру довжини. (6 км 500 м; 13 км 900 м)

– Простим олівцем оцініть свою роботу, а потім порівняйте з моєю оцінкою.

– Запишіть дату.         *

Каліграфічна хвилинка «Знайди число»

123, 312, 132, 321, 213

(Допишіть до цих п’яти чисел ще одне із поданих цифр) (231)

– До речі, ця гра з книги учениці нашої школи Шугай Катерини, яка навчалась і в нашому класі.

Усний рахунок (за №496) (сигнальні картки)    *

(винесено на дошку)

8 000    90 000    1 500    1 210

600  + 7 000 23 000    2 000  – 300  5 200

60    45 000    900    11 000     *

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Повідомлення теми. Сьогодні на уроці ми познайомимось із поняттям «швидкість», одиницями швидкості. Будемо розв’язувати задачі на знаходження швидкості руху.

Загадка

Долає шлях вона за певний час,

То змагаючись з будь-ким із нас,

То вітер обганяючи, то хмарку здоганяючи.

Є вона і в кожного із нас,

І в машини, літака чи черв’яка,

У ракети, пароплава і в жука.

 

Отже швидкість – це відстань, яку долають за одиницю часу.

Послухайте пояснення Вченого Кота, або магістра точних наук, або професора.

 

Телевізор

Прочитайте правило на сторінці 79.

Запишіть формулу у зошит.   *

 

ІV. Закріплення.

Робота в парах №491    *

Усно №492      *

№493 – на дошці колективно.  *

(умова зображена)

 

Хтось так низько нахилився,

Мабуть трішки вже втомився,

Пропоную всім вам встати

Свої м’язи розім’яти

 

Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних знань.

Робота в групах.

З’єднати назви рухомих об’єктів з швидкостями.

 Група №1    Група №2    Група №3

Світло 120 км/год  Чиж  64 км/год  Кенгуру 800 м/год

Горобець 300 000 км/с Риба-меч 50 км/год  Страус 50км/год

Гепард 40 км/год  Вовк  135 км/год  Черепаха 80 км/год

          (на суші)

 *     *     *

Перевірка – презентація по телевізору.

(З’являється зображення тварин, а потім їх швидкості)

– Чи знаєте ви з якою метою ми вивчаємо швидкість?

– Її враховують при складані графіків руху автобусів, маршруток, поїздів, літаків…;

– для визначення місць у спортсменів по бігу;

– при покупці транспорту;

– контролюють на дорогах країни і т.д.

– і ще в дуже багатьох випадках.

 

Самостійна робота №494 (першим чотирьом учням сніжинки)    *  *  *  *

 

VІ. Підсумок уроку

– До нас приїхав кореспондент.

– Він хоче поставити вам кілька запитань.

 

«Мікрофон»

– Про що ви дізналися на уроці?

– Як визначити швидкість?

– Назвіть одиниці виміру швидкості?

– Чи сподобався тобі урок?

– Що на уроці сподобалось?

– Чи задоволений ти уроком?

– Що ти хотів би змінити?

(Дякую всім)

 

VІІ. Домашнє завдання

Сторінка 79 (пр.), №498, 499    *

– Для оцінки швидкості вашої роботи на уроці прошу покласти щоденники на стіл.

– Урок закінчено. Дякую всім

– Молодці, працювали добре.

1

 

doc
Додано
22 січня 2020
Переглядів
618
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку