"День жовтого кольору. "Подорож кульбабок"

Про матеріал
Під час заходу учні познайомляться з овочами та фруктами жовтого кольору, що ростуть в Україні, складуть пазли екзотичних фруктів цього кольору, виготовлятють поробку.
Перегляд файлу

ПОДОРОЖ КУЛЬБАБОК

(День жовтого кольору)

  1.   БЕСІДА «Символізм  жовтого кольору»
  •          Сьогодні у нас жовтий день. А чи знаєте ви що символізує жовтий колір?

(Відповіді дітей)

  •          Жовтий колір характеризує оригінальність, радість, веселий настрій та свободу.  . Цей колір допомагає подолати труднощі, сприяє концентрації уваги.

Людям, які віддають перевагу жовтому кольору, впевненість у собі і кмітливість.

В Україні жовтий — це символ стиглого колосся та уособлення життєдайної сили сонячного світла.

  1.  ГРА « Вгадай, що заховано у скриньці «.
  •          Відгадайте загадку

Сонечко в траві зійшло,

Усміхнулось, розцвіло,

Потім стало біле-біле

І за вітром полетіло

  1. КАЗКА  про кульбабку.

 На зеленому лузі, біля маленького озерця, жила гарна родина Кульбабок. Вони були веселими і привітними. Мама-кульбабка розповідала своїм дітям щовечора казку про чарівну Жовту країну. Діти -кульбабки мріяли, що коли вони виростуть, обов’язково відвідають цю чарівну країну.  І ось одного дня Вітерець, який полюбляв гратися з Дітками-кульбабками,  дмухнув так сильно, що маленькі кульбабки на парашутиках розлетілися… Вони полетіли у пошуках пригод, на пошуки Жовтої країни...

  1. РОЗГАДУВАННЯ ЗАГАДОК
  •          Кілька кульбабок прилетіли до саду. Відгадайте , які фрукти жовтого кольору могли побачити кульбабки.

Загадки  про жовті  фрукти

ПРО ЯБЛУКА

Саме з кулачок,

Жовтий бочок,

Доторкнутися – гладко,

Розкусиш – солодко.

(Яблуко)

             Червоношкірі боки.

             Жовті, зелені!

             Солодкі. Кислі, злегка,

             Тільки не солоні!

              Ароматні і смачні.

             З хвостиком зривають!

             Витаминні і потрібні –

             Сили додають!

             Часто, пташки їх клюють –

             Горобці і зяблики…

              Відгадали, діти, що це.    Це…(Яблука)

Дивлюсь в віконце

На гілці Сонце.

Сонце червоно-біле

Сонце дуже стигле. ( Яблуко)

Логічні загадки про яблука для дітей

  •          Загадка про березу і яблука
    Зростало 3 берези. На кожній березі по 7 великих гілок.
    На кожній великій гілці по 7 маленьких гілок, на кожній маленькій гілці — по 3 яблука.
    Скільки всього яблук?
    (На березі яблука не ростуть)
  •          На що схожа половина яблука?
    (На другу половину яблука)

 ПРО ЯБЛУКА Сама Природа створила цей дивовижний фрукт.

Кругла форма яблука давала людям уявлення про Землю; золотистий, червоний колір –це краса, здоров’я, молодість. Солодкий аромат- це насолода. Гладенька шкіра, яка ховає соковитий плід – це таємниці.

Батьківщиною яблук вчені вважають Казахстан. Саме в Казахстані високо в горах росли дикі яблуні. Плоди на них були маленькі та кислі.

    А розповсюджували яблука ведмеді, що жили в цій місцевості і дуже любили ласувати лісовими яблуками, при чому обирали для себе найбільші і найсмачніші.

І сьогодні вірять, що найкраща яблуня та, на котру ведмідь поставив свою позначку. Улюблене дерево він дряпає кігтями. Саме такі дерева відшукували дикі кабани, стежачи за ведмедем і підбираючи натрушені ним плоди.

Назва найбільшого міста Казахстану Алмати в перекладі означає «батько яблук».

І саме там встановлено пам’ятник яблуку.

 

  • ПРО АБРИКОСИ

Він на колір золотистий,

І як персик, бархатистий.

Кісточку виймаємо,

З радістю вживаємо. (Абрикос)

                   Сам жовтенький, соковитий

                    достигає серед літа.

                    Він у джемі, у варенні

                      і солодкий, і приємний. (Абрикос)

   Центр походження та природний ареал цього виду важко визначити через раннє одомашнення (3 тисячоліття до нової ери). Швидше за все, абрикоси походять з регіону Середньої Азії та Північно-Східного Китаю.

У США існує Національний день абрикосів, який відзначається 9 січня кожного року.

Абрикос вживається в їжу, причому, в будь-якому вигляді: його  смажать, варять, їдять сирим, роблять варення та джеми, сушать, в’ялять, отримуючи сухофрукти курагу (без кісточки) і урюк (з кісточкою).

  • ПРО ЧЕРЕШНІ

Поміж листя оксамиту

дозрівають серед літа,

мов сережки, всі жовтенькі,

дрібні ягідки смачненькі. (черешні)

                          Жовтийий колір, чудовий терпкуватий смак,

                           кам’яне серце. У кого це так? (жовті черешні)

   Слово “черешня” походить від латинського "ceresia", що означає “вишня”. Перша письмова згадка про цю рослину датується IV століттям до нашої ери, і належить грецькому письменнику Теофрасту. Стародавні греки використовували сік ягоди як лікарський засіб — від болю в шлунку.

   Біла та жовта черешня мають більш щільну м’якоть і менш приторний та солодкий смак. Вона підходить для приготування компотів, консервації і сушіння. До речі, у світлій черешні більше вітаміну С, а ще вона більш безпечна для алергіків.

  • ПРО МАЛИНУ

А ця ягідка чарівна

Нам потрібна неодмінно.

В саду, й в лісі виростає

Від застуд оберігає

Вона дуже вітамінна

Називається – …(Малина)

   Ягода малина – одна з найбільш ароматних і смачних ягід. Але не тільки ягідки, але і листя з гілочками володіють корисними властивостями. Покладіть їх в чай, та додайте малинового варення і насолоджуйтеся незрівнянним смаком дарів природи.

   З цієї ягоди варять варення, роблять джеми, сушать, виготовляють сік. Її можна заморозити і засахарить. Кулінари раді представити ласунам малинове желе і малиновий коктейль.

  • ПРО ГРУШІ

Лампочка вгорі висіла,

Стала смачна, пожовтіла.

Діти лампочку зірвали,

З апетитом скуштували.  (Груша)

                             Як достигнуть – наче мед –

                             І не вирватись з тенет!

                             Ос від них не відігнати,

                            Люблять теж їх смакувати!   (Груші)

   Також деревина груші є цінним матеріалом для виготовлення дерев’яних ложок, оскільки вона не забруднює їжу своїм кольором, смаком і запахом, а також стійка до деформації та бризок, незважаючи на багаторазові цикли замочування та сушіння. Деревина груші дуже міцна. Тому з неї роблять меблі і музичні інструменти, які зберігають свій зовнішній вигляд на століття. З давніх-давен з деревини груші роблять лінійки для архітекторів та інженерів, так як вони не схильні до деформацій. Зараз з груші виготовляють кухонні прилади, тарілки і кружки. Що цікаво, їх спокійно можна мити в посудомийній машині.

   Листя на гілці рослини завжди розташовуються в строгому порядку, розташовуючись один від одного на певний кут по або проти годинникової стрілки. Таке розташування дозволяє листю найбільш ефективно отримувати вологу і сонячне світло.

   Найбільша груша була вирощена в Японії. Її вага складала без малого три кілограми.

  1. ГРА «Склади пазли»

  А чи відомо вам, що  в світі є ще багато фруктів жовтого кольору.  Давайте складемо пазли і  дізнаємося.

Завдання: скласти пазл, 1 учень прочитає і розповість про свій фрукт

Саподіла 

Плоди круглі або овальні, 5 — 10 сантиметрів завдовжки та вагою 100—170 грам. За структурою нагадують плоди хурми. Стиглий плід покритий тьмяною блідо- або іржавокоричневою тонкою шкіркою; м'якоть коричнева, з жовтим або рожевим відтінком, м'яка соковита. Недозрілі плоди — тверді клейкі та в'язкі на смак. Плоди містять зазвичай від 3 до 12 твердих чорних блискучих овальних, злегка сплюшених насінин 1,5 — 2 см завдовжки, на кінці з гаком, який може зачепитися у горлі, якщо насіння не витягнути перед вживанням плоду. Насіння легко відділяються від м'якоті

  1. C:\Users\Адмін\Desktop\Без названия.jpg

 

Гуаватропічний фрукт, який з вигляду схожий на круглу грушку. По мірі дозрівання змінює колір із зеленого на світло-жовтий або світло-рожевий. Має їстівну гладеньку шкірку, вкриту восковим нальотом. М’якоть гуави, соковита, з дуже сильним і характерним запахом, з великою кількістю їстівних кісточок, найчастіше червоного, рожевого або жовтого кольору, має солодкий і злегка кислуватий смак. Сирий фрукт, розрізаний на четвертинки, можна їсти окремо, або ж додавати до салатів. Варений додають до десертів і виробів із тіста. При кімнатній температурі фрукти можна зберігати лише декілька днів, у прохолодніших місцях – кільканадцять

C:\Users\Адмін\Desktop\images.jpg

 

Манго  плоди манго індійського (Mangifera indica), рослини роду Манго родини сумахових. Плоди мають волокнисту структуру та солодкий смак, шкірка забарвлена ​​в тони червоного, зеленого або жовтого кольорів, у м'якоті колір жовтий або помаранчевий. Батьківщина манго  вологі тропічні ліси індійського штату Ассам та країни М'янма. В Індії та Пакистані манго вважають однією з національних фруктових рослин. Плоди манго часто використовують у народній медицині в Індії та інших азійських країнах. Наприклад, в Індії манго застосовують для зупинки кровотеч, для зміцнення серцевого м'яза та для поліпшення роботи мозку.

C:\Users\Адмін\Desktop\Без названия (1).jpg

Маракуйя - це велика вічнозелена ліана, що виростає в тропічних умовах, що має гарні три сантиметрові квіти і темно-зелені фігурні листя з зубчастими краями. Користь і шкода маракуйї для організму людини розглядаються щодо її плодів – кулястих або довгастих фруктів, в залежності від виду мають широкий діапазон забарвлення: від яскраво-жовтого до темно-фіолетового. Стигла маракуйя має трохи м’яку серцевину, злегка зморшкувату шкірку (можливо, з невеликими тріщинами), невеликий розмір. Наявність соку робить корисний плід важким

C:\Users\Адмін\Desktop\Без названия (2).jpg

Папайя – це невисоке, струнке дерево з тонким стовбуром без гілок, висотою 5-10 метрів. Великі пальчасто-розсічені листки діаметром 50-70 см, на довгих черешках. Утворюють на верхівці дерева зонтик. Квіти розвиваються в пазухах черешків, перетворюючись на великі фрукти, діаметром 10-30 см і довжиною 15-45 см. Стиглі фрукти м’які і мають колір від бурштинового до жовтого.

C:\Users\Адмін\Desktop\Без названия (3).jpg

Пітахайя або як її ще називають, драконячий фрукт - це плід особливого виду їстівного кактуса. Росте вона в тропічних широтах і добре відома в теплих країнах. Насамперед привертає увагу незвичайним зовнішнім виглядом і цікавим смаком. Ніжна, соковита м'якоть, з нотками ківі та полуниці, добре освіжає і втамовує спрагу. Крім того, фрукт дракона багатий на вітаміни та мікроелементи, тому корисний для організму. Щоправда, всі ці переваги характерні для зрілих плодів.

C:\Users\Адмін\Desktop\1622105282_1.jpg

Карамбола - незвичайний тропічний фрукт родом з далекої Шрі-Ланки та Індії. Завдяки своїй формі карамболу називають «тропічною зіркою» Плоди карамболи, також відомі як тропічні зірки або «старфрути», зазвичай жовтого або жовто-коричневого кольору. Цю назву карамбола отримала через те, що розрізана впоперек, вона нагадує зірки з 5 кінцями (іноді з 6 та навіть з 7). Плоди хрусткі, соковиті та бувають двох різновидів: кисло-солодкі та солодкі з масивними ребристими наростами. Вони є чудовим джерелом вітаміну С.

Використовують карамболу, переважно, для прикрашання коктейлів та верхньої частини десертів.

C:\Users\Адмін\Desktop\images (1).jpg

 

  1. Руханка «Гра Веселий фрукт»

- Придумайте рух, який ви будете виконувати, а інші повторювати, коли почуєте назву свого фрукта.

(Звучить музика, діти ходять по колу, вчитель періодично називає фрукт – діти виконують рухи)

 

  1. Відгадай загадку .

 Інші дітки кульбабки прилетіли на город. Відгадайте, які жовті овочі вони там зустріли.

Загадки  про жовті овочі

ПРО ДИНІ

Соком діжечка налилась,

на городі примостилась.

Жовтобока і цукриста

так і проситься, щоб з’їсти. (Диня)

                      Я жовтенька, я маленька,

                      Мов медочок солоденька.

                      На баштані достигаю,

                      Тепле сонечко вітаю. (Диня)

В результаті розкопок вчені виявили, що диню вирощували ще стародавні єгиптяни.

У Японії, диня дарується як дорогий подарунок.

Диня 92 % складається з води.

Найбільшою динею, з коли-небудь вирощених людиною, є плід, вага якого перевищила 2 центнера  ( 200 кг). Рослина виросла в Австрії. І це при тому, що країна не може похвалитися найбільш сприятливим для плода кліматом.

Диня – популярний плід. У Туркменістані навіть існує свято, присвячене плоду. Його відзначають щороку у другу неділю серпня.

ПРО  КУКУРУДЗУ

На городі молода

Пишні коси розпліта,

У зеленії хустинки

Золоті хова зернинки.  (Кукурудза)

                     На городі молодиця

                    Розплела свої косиці

                    Та й колише в повиточках

                     Золотих зернят рядочки.  (Кукурудза)

В одному качані кукурудзи може бути до 1000 зернівок.

Батьківщиною кукурудзи є – Мексика. Вона вирощувалася в Мексиці 7-12 тис. років тому.

Один акр ( 4047 кв. м) кукурудзи усуває з повітря 8 тон вуглекислого газу. Через це, кукурудза є однією з найбільш важливих рослин, коли справа доходить до очищення повітря.

ПРО ПЕРЕЦЬ

Є солодкий, є гіркий,

Різні форми має.

Є худий, а є товстий,

Кожен його знає!  (Перець)

Для серця корисніше за все жовтий болгарський перець, який обганяє своїх побратимів за вмістом калію аж в півтора рази. А ще жовті сорти багаті фосфором, необхідним елементом для нормального функціонування кістково-м’язової та нервової систем.

ПРО ГАРБУЗ

На городі виріс дужий,

Круглий, жовтий і байдужий

До червоних помідорів,

До капусти і квасолі.

Хто цей гордий карапуз?

Здогадалися?…( Гарбуз)

           На городі в холодку

          сидить м’яч на ланцюжку.

          Утекти б на моріжок, —

           не пускає ланцюжок. (Гарбуз)

Гарбуз - стародавній український символ голови роду.

Гарбуз є одним з найстаріших овочів на нашій планеті.        

Він настільки невибагливий, що його можна вирощувати в будь-якій точці світу за винятком Антарктиди.

Батьківщиною гарбуза є Мексика. Звідти ця рослина поширилася по всьому світу.

Гарбузові ласощі смачні й корисні, вони мають величезну кількість вітамінів. З гарбуза готують дуже багато різноманітних страв, наприклад: гарбузову кашу, пиріг, суп, запіканку та багато іншої корисної їжі.

Квітки гарбуза не тільки красиві, але і цілком їстівні.

Гарбузи бувають не тільки жовтими і помаранчевими, але і білими, синіми і зеленими за кольором. Зовсім маленькими та величезними за розміром , а за формою різні : круглі , овальні , схожі на грушу.

 

  1. Аплікація «Сонечко» .
  •          G:\3-А\ПРОЄКТИ\кольоровий тиждень\жовтий день фото\зображення_viber_2024-03-13_09-11-26-380.jpgДовго ще подорожували Маленькі кульбабки- мандрівниці. І одного дня вони потрапили в місце де навіть  трава  і небо були жовтими.  Здогадалися? Так, вони потрапили в Жовту країну! Королевої цієї країни було?... Сонечко! Кожен мешканець  цієї країни має особливий знак.
  •          Давайте кожен для себе його виготовить.

(клей-олівець, ножиці, «оченята», маркери, заготовки,).

  1.                    Підсумок.
  •          Коли вам стане сумно, чи просто поганий настрій, погляньте на це сонечко,  і згадайте і сьогоднішній день, і ніжне тепле сонечко, і жовту країну…
docx
Додано
8 листопада
Переглядів
94
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку