Урок на тему"Діалог між мистецтвом і щоденним життям", комбінований, розвивати естетичне ставлення, інтерес. любов до музики,, як виду мистецтва. розвивати вокально-хорові навички учнів.
Урок з музичного мистецтва , 7клас,
за підручником «Мистецтво, інтегрований курс»,
автори: Л.М.Масол, О.В.Гайдамака,Г.В. Кузьменко,Н.А. Лємешева.
Урок № 21
Тема уроку: Діалог між мистецтвом і щоденним життям.
Народження рок-н-ролу.
Мета: формування ключових компетентностей:
вчити учнів оволодівати досягненнями світової культури; організовувати своє робоче місце, планувати свої дії; знайомити учнів із взаємозв’язком музики з іншими видами мистецтва; знайомити учнів з історією народження та розвитку рок-н-ролу, найвідомішими виконавцями в цьому жанрі;
виховувати естетичне ставлення до світу в різних сферах діяльності людини; інтерес та любов до музики, як виду мистецтва; через музику виховувати інтерес до інших видів мистецтва. розвивати в учнів здібності щодо образного сприйняття музичних творів та навички виконавського розвитку музики, творчі здібності учнів, естетичний смак,
Обладнання: фортепіано, комп’ютер, мультимедійна презентація.
Тип уроку: комбінований урок.
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Квест «Сторінками джазу».
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
І саме тема уроку: «Діалог між мистецтвом і щоденним життям. Народження рок-н-ролу.». Сьогодні ми ознайомимося з історією народження та розвитку рок-н-ролу, найвідомішими виконавцями в цьому жанрі;
V. Вивчення нового навчального матеріалу.
1. Розповідь вчителя
До визначальних ознак рок-музики належать короткі мотиви в мелодії, підкреслення метру шляхом інтенсивного акцентування сильної долі такту;.
темпераментний вокал. У рок-музиці на передній план висувається чіткий і динамічний ритм, що підкреслює її гучність і стає важливим засобом виразності. Ще однією відмінністю рок-музики є те, що вона надзвичайно приваблює молодь, художні смаки й інтереси якої не завжди відповідають традиційним уявленням про естетичні ідеали, отже, утворює альтернативний спосіб поведінки в суспільстві.
Рок-музику можна поділити на багато течій і напрямів. Одним із них є рок-н-рол (від англ. rock’n’roll — крутитися, гойдатися). Це, перш за все, танцювальна музика.
У рок-н-ролі основну роль відіграє електрогітара, на якій зазвичай виконують сольні партії. Вокал — дуже напористий і енергійний, а поведінка виконавців на сцені — вільна й невимушена.
Але як же з’явився рок-н-рол?
2. Випереджальне завдання : «Мистецтвознавці» Як виник рок-н-рол?
Учень1: Це була революція. Вона змінила життя цілого покоління і, отже, без неї доля наступних поколінь була б іншою. Вона захопила весь світ. Вона змінила хід історії. Вона налякала владу і змусила дорослих піддати себе переоцінці.
Для тінейджера 50-х рок-н-рол був переворотом буквально у всьому: в манері одягатися, говорити, ходити, танцювати, в поглядах на світ, на владу, на батьків. Але найголовніше - переворотом у поглядах людини на самого себе. До рок-н-ролу молоді люди у віці від 12 до 20 років повністю дотримувалися поглядів батьків. Вони одягалися, наслідуючи батькам, в загальному і в цілому їхні смаки були мініатюрним віддзеркаленням смаків батьків.
Учень2: Рок-н-рол все це змів. Він створив відокремлене плем'я, зі своїми ритуалами, своєю уніформою, своїми таємницями, своєю мовою, своєю музикою. Це була незвичайна - галаслива, груба, криклива музика, з потужним зарядом енергії і маніакальним, пульсуючим бітом. Її неможливо описати. Її можна слухати, можна відчувати.
3. Робота з пілручником: «Портрет митця» стор.183
4. Слухання музики. Е. Преслі. «Все гаразд, мамо».
5. Вокально-хорова робота.
Розспівування. Вправи для розвитку музичного слуху та голосу.
Розучування пісні. Сл. і муз. Н. Май «Шалений рок-н-рол».
3. Розучування мелодії пісні.
VI. Узагальнення вивченого матеріалу. Підсумок уроку.
Гра «Мікрофон».
VII. Домашнє завдання.
Дізнайтеся більше про музеї короля рок-н-ролу у світі. Чи є такі зібрання в Україні?
VIII. Вихід з класу під звучання композиції Елвіса Преслі «Promised Land».