1. Гра " Знайди елемень"
2. Гра"Прикрась одяг"
3. Гра "Добери пару"
4. Гра "Створи візерунок"
5. Гра "Доміно"
6. Гра " Петриківське лото"
«Петриківський дивограй»
Дидактичні ігри та вправи щодо ознайомлення дітей з петриківським розписом.
«Знайди елемент»
Мета: вчити знаходити елементи за поданим зразком, давати їм характеристику (колір, форма, величина), розвивати зорову пам’ять та естетичну чутливість.
Матеріал до гри: зразки петриківського розпису.
Хід гри: запропонувати дитині знайти на репродукціях елемент, який показує вихователь та пояснити чому саме його відібрав, чим вони схожі між собою і чим відрізняються.
«Прикрась одяг»
Мета: вправляти дітей в прикрашанні одягу готовими елементами, розвивати почуття кольорової єдності; зоровий контроль, розвивати естетичне почуття.
Матеріал: готові елементи петриківського розпису, площинні форми різноманітного одягу, зразки прикрашеного одягу.
Хід гри: на столі лежать готові площинні форми,окремо елементи петриківського розпису. Запропонувати дитині прикрасити ними форму ( за зразком або самостійно). Звернути увагу на ритм малюнку.
«Добери пару»
Мета: вчити знаходити однакові візерунки, формувати здібності дітей самостійно виділяти та порівнювати естетичні якості, розвивати зорову та кольорову чутливість.
Матеріал: готові елементи петриківського розпису, які відрізняються величиною, кольором
Хід гри: запропонувати дитині підібрати пару до запропонованих елементів петриківського розпису..
«Створи візерунок»
Мета: вчити дітей створювати візерунок, закріпити знання про елементи петриківського розпису, формувати вміння створювати композицію відповідно форми – основи (коло, чотирикутника, прямокутника тощо), розвивати творчі здібності, виховувати почуття ритму, симетрії.
Матеріал: готові елементи петриківського розпису, площинні форми-основи (коло, чотирикутники, прямокутники, овал тощо).
Хід гри: дітям дають форми та елементи петриківського розпису, пропонують створити композицію, яка відповідає поданій формі.
«Доміно»
Мета: формувати вміння дітей орієнтуватися у елементах розпису, вчити викладати ланцюжок від простого до складного елементу. Виховувати здатність порівнювати. Розвивати естетичний смак.
Матеріал: картки доміно з зображенням елементів розпису.
Хід гри: Дітям роздають по однаковій кількості карток доміно, починає один з учасників, кладучи картку. Наступний учасник кладе картку з таким самим елементом. Всі гравці ходять по черзі. Гра закінчується, коли у одного з гравців не лишається карток.
«Петриківське лото»
Мета: закріпити назви елементів розпису, продовжувати формувати вміння дітей орієнтуватися у них; розвивати увагу, пам’ять.
Матеріал: великі картки з зображенням декількох елементів, маленькі картки з зображенням одного елемента розпису.
Хід гри: дітям роздають великі картки, ведучий називає та показує елементи розпису. Учасник, у якого на великій картці є названий елемент піднімає руку. Перший, хто підняв руку отримує елемент та накриває його у великій картці. Виграє той, хто першим накриє всі елементи великої картки.