Ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові ( закріплення). Розв’язування задач вивчених видів.

Про матеріал
Урок закріплення і повторення вивченого. Ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові ( закріплення). Розв’язування задач вивчених видів. Очікування: підвищення рівня мотивації учнів; використання суб’єктивного досвіду набутого учнями; ефективне та творче застосування набутих знань та досвіду на практиці; формування у учнів навичок отримувати, осмислювати та використовувати інформацію з різних джерел; підвищення рівня самоосвітньої та творчої активності учнів; наявність контролю, самоконтролю за процесом навчання; формування моральних цінностей особистості.
Перегляд файлу

                               

  Тема. Ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові ( закріплення). Розв’язування задач вивчених видів.

Мета: формування ключових та предметних математичних компетентностей;

             розвивати навички усного рахунку, математичну термінологію, удосконалювати навички письмового ділення; вчити самостійно здійснювати пошук шляхів розв’язання задачі; розвивати логічне  мислення;  удосконалювати вміння самоконтролю і самооцінки; виховувати старанність, наполегливість у навчанні, ініціативність, кмітливість, увагу; ознайомлювати учнів з народними традиціями , звичаями, що пов’язані з початком весняного календарно- обрядового циклу;

Визначити рівень попередньої підготовленості учнів, що стосується теми.

Активізувати мислення учнів.

Формувати групи компетентностей:

Уміння вчитися –  формування індивідуального  досвіду участі учня в навчальному процесі, вміння, бажання організувати свою працю для досягнення успішного результату; оволодіння вміннями та навичками саморозвитку, самоаналізу, самоконтролю та самооцінки.

Здоров’язбережувальна компетентність – готовність допомогти, розвиток чуттєвості у соціальній, психічній та духовній сферах.

Загальнокультурна (комунікативна) компетентність – опанування спілкуванням, здатність цінувати життя всього живого.

Соціально-трудова компетентність – готовність робити свідомий вибір, орієнтуватися в проблемах сучасного суспільно життя; оволодіння етикою громадянських стосунків, навичками соціальної активності і позиції; уміння організувати власну трудову діяльність; оцінювати власні досягнення, приймати рішення.

Інформаційна компетентність – використовувати джерела інформації для власного розвитку.

Компетентнісний підхід:

особистісно орієнтований - трансформація з моделі для «всіх» на суб’єктивні надбання для одного учня;

діяльнісний - збагачувати словниковий запас; виховувати культуру мовлення,  сумлінне ставлення до навчальної праці, старанність і наполегливість, інтерес до вивчення математики, дбайливе ставлення до оточуючого середовища..

Завдання:

Допомогти учням засвоїти факти та основні ідеї.

Забезпечити якість удосконалення знань з вивченного матеріалу.

Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, порівнювати, зіставляти.

Забезпечити диференційований підхід.

Встановити зв'язки між засвоєними та новими знаннями.

Очікування:

підвищення рівня мотивації учнів;

використання  суб’єктивного досвіду набутого учнями;

ефективне та творче застосування набутих знань та досвіду на практиці;

формування у учнів навичок отримувати, осмислювати та використовувати інформацію з різних джерел;

підвищення рівня самоосвітньої та творчої активності учнів;

наявність контролю, самоконтролю за процесом навчання;

формування моральних цінностей особистості;

розвиток соціальних та комунікативних здібностей учнів;

створення ситуації успіху.

Методи: фронтальна бесіда, усне опитування, робота зі схемами, картками, за чек – листом «Сходинки успіху», метод прогнозування, самоперевірка тощо.

Форми навчання: індивідуальні, парні, групові, фронтальні.

Обладнання: відеопрезентація, картки для індивідуальної, парної, ребус, картки особистих досягнень.

Тип уроку: комбінований

                             

                                           Хід уроку

 

І.Організація класу

   1. Перевірка д/з ( вибірково з місця).

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку

     Сьогодні ми підводимо підсумок за темою « Ділення на двоцифрове число». Кожен зможе оцінити свої знання з цієї теми, перевірити вміння розв’язувати задачі вивчених видів, приклади. А допоможе нам в цьому   « карта успіху», в яку ви будете заносити зароблені вами бали за виконання різних завдань. Це дасть вам змогу зрозуміти, що ви знаєте добре, а над чим ще треба попрацювати.

ІІІ. Закріплення і узагальнення вивченого

Для того, щоб зрозуміти тематику нашого уроку, вам потрібно здійснити усні обчислення і розставити букви, які відповідають певним числам так, щоб утворилось слово.

  1. Усні обчислення

З’єднати вираз з його значенням

( У кожного картка)

( 92 - 36) : 7 =

15 * 3 - 50 : 5 =

9 * 2 + 50 : 10 =

80 : 2+42 =

4 * 8 – 20  =

6 * 6 + 4 * 9 =

45 : 9 + 72 : 8 +

  1.                          10 + 130 : 10 =         ( перевірка)

-Яке слово утворилось? ( Великдень).

Самооцінка: 3б. – все правильно, 2б. – 1-2 помилки, 1б.- 3-4 помилки, 0б.- більше помилок

 

- Що повторили під час виконання цього завдання?

- Яке число виявилось зайвим? ( 120)

- Добутком яких чисел воно є? ( 30 і 4; 3 і 40; 2 і 60 ; 6 і 20 ; 120 і 1 ;            

     12 і 10)

(Діти записують результати обчислень на сигнальних листах. Один учень відповідає , решта сигнальними картками показують, чи згодні з відповіддю. Після завершення виконання обмінюються сигнальними блокнотами і в  « карту успіху» один одному заносять відповідну кількість балів)

  1. Оцінювання:  бонуси за правильну відповідь

        Каліграфічна хвилинка

  •          Скільки одиниць другого розряду у числі 120? (2 )
  •          Напишіть каліграфічно цифру 2 ( Пояснюю правопис)
  •          Підкресліть ті, що найбільше відповідають зразку.
  •          Сьогодні будемо складати великодній кошик.
  •          Що саме головне у пасхальному кошику? ( паска).
  •          Почнемо складати кошик із випікання паски.
  •          (Самостійне розв’язування з колективним коментуванням)

 

  •          Для виготовлення найбільшої паски України кондитери використали 2 100 кг борошна. Цукру знадобилося в 3 рази менше, ніж борошна, а родзинок — на 500 кг менше, ніж цукру. Решту ваги паски склали інші інгредієнти (молоко, яйця, дріжджі), вага яких була у 2 рази більшою, ніж вага родзинок.
  •          Якою була загальна вага рекордної паски?
  •          План розв’язування задачі:
  •          Знаходимо вагу цукру;
  •          Знаходимо вагу родзинок;
  •          Знаходимо вагу інших інгрідієнтів;
  •          Додаємо всі складники разом.

           Фізкультхвилинка

  1. Повторення алгоритму ділення. Гра « Знайди помилку»( Усно)

87843 89 У частці повинно бути 3 цифри

801 9717

  774

  623

  151

 89

 623

 623

    0

 

           256500  27   У частці повинно бути 4 цифри. Недописали

 243 95   у частку нулі

   135

   135

 0

 

 

 419790  52 У частці повинно бути 4 цифри. Знесли 2 цифри

 416 872 підряд, а у частку нуль не записали

     379

     364

 150

 104

   46

 

Висновок : щоб не допустити помилок, треба добре знати алгоритм ділення багатоцифрового числа на двоцифрове.( Діти  говорять послідовність виконання ділення і поступово на екрані з’являється алгоритм)

 Алгоритм

  1. Знайти перше неповне ділене.
  2. Визначити кількість цифр у частці.
  3. Знайти цифру в кожному розряді частки.
  4. Знайти остачу, якщо вона є.

Пам’ятати : остача повинна бути меншою, ніж дільник.

Оцінювання : фішки( бонуси)

4. Робота в парах

Склади вирази і обчисли . Робота з підручником ( ст.93, № 442).

По рядах.

4. Робота в парах

Самооцінка: скільки правильно розв’язаних прикладів, стільки і балів.

 

 

3248: 16                      8772 : 43

9889 : 31                      24583 : 61

34974 : 87                    7475 : 13

17061 : 33 44918 : 74

 

Оцінювання:  бонуси за правильну відповідь

 

Рефлексія 

І V. Підсумок уроку

 

  •          Які завдання були особливо цікавими?
  •          З якими завданнями легко впорались?
  •          Над чим ще треба попрацювати?

Оцінювання: діти підраховують кількість зароблених балів і визначають рівень своїх знань.

 

V.    Домашнє завдання . Диференційоване: у кого виникли труднощі під час розв’язування прикладів – розв’язати приклади, у яких були допущені помилки. У кого виникли труднощі під час розв’язування задач - № 448. Спільне завдання : приклади № 449.

doc
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
28 квітня
Переглядів
44
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку