Ділення на одиницю. Ділення рівних чисел. Ділення нуля.

Про матеріал
Закріпити навички ділення числа на одиницю і ділення рівних чисел, з випадками ділення нуля; закріпити вміння розв’язувати задачі вивчених видів. Вдосконалювати обчислювальні навички. Розвивати математичну мову, логічне мислення, творчі здібності. Виховувати уважність, любов до природи.
Перегляд файлу

Чернівецький ліцей №12

 

 

 

Ділення на одиницю. Ділення рівних чисел. Ділення нуля.

                      3 клас

 

 

 

 

                                                           

 Вчитель

 початкових класів:

     Грис І.М.

 

 

Тема: Ділення на одиницю.  Ділення рівних  чисел. Ділення нуля.

Мета: закріпити навички ділення числа на одиницю і ділення рівних чисел, з випадками ділення нуля; закріпити вміння розв’язувати задачі вивчених видів. Вдосконалювати обчислювальні навички. Розвивати математичну мову, логічне мислення, творчі здібності. Виховувати уважність, любов до природи.

Хід уроку

І. Організація класу.

Сіли рівно, озирнулись,

Один одному всміхнулись.

Якщо добре працювати —

Вийдуть гарні результати.

Тож не гаємо ми час,

Бо знання чекають нас!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Яка зараз пора року? Чи всі птахи відлітають в теплі краї восени? Як люди допомагають птахам взимку?

Сьогодні ми теж постараємося допомогти пташкам. Ми спробуємо зібрати їжу для них на уроці математики. А щоб наповнити годівничку, треба правильно виконати всі завдання. Ну що допоможемо пташкам?

ІІІ. Активізація опорних знань

Що це за пташка? (синичка) Яку цікаву інформацію ви приготували про неї?

Синиця-вісниця всього доброго, легкого і веселого. І сама живе легко і весело: мало їсть, п’є, зате багато радіє своєму пташиному життю. Знається вона і на близьких прогнозах: якщо б’ється в шибку, то звіщає про гостей.

Щоб у синички з’явилася їжа, вам потрібно зробити таке завдання.

  1.                      Усний рахунок

8·8-32=32                   18+56:7=26

80:10+0=8                   32:8+41=45

45-3·9=18                     26+6·9=80

2.Каліграфічна хвилинка

36  39               

80  76  ….            

Поміняйтеся зошитами. Обведіть три цифри, які вам найбільше сподобалося. Ви гарно попрацювали і ми до годівнички можемо поставити сало.

А наступна пташка всім відома- це горобець польовий.

Що ви можете розповісти про горобчика?

Горобець польовий- дуже маленький птах, вага якого 20-25 грамів, а довжина 14-15см, розмах крил 20-22см. Ще є горобець хатній, або домовий, який живе по сусідству з людиною. Звідси і назва «хатній». Проте на відмінну від польового горобця, у якого «шапочка» коричнева, у хатнього горобця вона сіра.

А тепер давайте потурбуємося про горобчиків і здобудемо їжу для них

3.Математичний диктант

1. Частку чисел 48 і 8 зменшити у 2 рази.

2. Добуток чисел 3 і 8 збільшити на 27

3. Різницю чисел 35 і 28 помножити на 5

4. Від 40 відняти частку чисел 63 і 7

5. У скільки разів 56 більше від 7

6. На скільки число 36 менше від числа 68

7. Зменшуване 82, від’ємник 25. Знайдіть різницю

8. Число 4 помножити на різницю чисел 32 і 26

9. Записати найменше трицифрове число

10. Знайти третю частину від числа 18

3, 51, 35, 31, 8, 32, 57, 24, 100, 6.

Ми до годівнички покладемо- зернята пшениці.

lV Узагальнення і систематизація отриманих знань

А наступна  пташка-це сойка

Що цікавого ви знаєте про неї?

Сойка за своєю красою не поступається багатьом екзотичним видам птахів. Вона відіграє роль «поліцейського лісів». Завжди на сторожі, своїм скрипучим голосом подає знак лісовим мешканцям про появу людини набагато раніше, ніж людина її помітить. Також сойка має здатність переймати звуки інших птахів?

Щоб у сойки з’явилася їжа потрібно обчислити вирази.

4.Обчислення виразів

4·6+18:1=42               5·7+7:7=36

3·9-18·1=9                 0:3+8·4=32

l В.                                ll В.

64·0+28=28                  (45+36)·0=0

58-34·1=24                   72:9·1=8

8:1+6·0=8                     8·1-8·8=7

3·7+9:9=22                   0:4+6·3=18

5. Розв’язування рівнянь

45:Х=1          38·Х=38            56+Х=94

Х=45:1          Х=38:38            Х=94-56

Х=45             Х=1                    Х=38

45:45=1        38·1=38           56+38=94

Подивіться, що ми поставимо у годівничку (соняшникове насіння)

6. Фізхвилинка

Горобцям не до науки

Ох давно вже терплять муки

Затекли і ніжки, й крила

Горобчиха зве до діла:

Ану, славні малюки,

Стали струнко, мов грибки.

Крила вгору підіймайте,

Ними добре помахайте,

Головою покрутіть,

Ніжками потупотіть

Навкруг себе оберніться

Швидше, швидше не лініться!

Стане легко й добре враз відпочинете гаразд!

Що це за пташка? (голуб) Що ви цікавого дізналися про нього?

Голуб-символ щирої любові, злагоди і ніжності. Голуб і голубка в парі-символ вічної і вірної любові. Для всього людства-це птах миру. Вважається,що хата, де водяться голуби, ніколи не знатиме пожежі.

А тепер давайте потурбуємося про голубів і здобудемо для них їжу.

7. За коротким записом скласти задачу.

Ворон-70 років

Дрізд - ?, на 50р. м., ніж ворон

Беркут – ?, на 60р. б, ніж дрізд

1)70-50=20(р) - живе дрізд;

2) 20+60 =80 (р.) – живе беркут

8. Задача №365

1) 15-3=12(к.) – росте на ІІ ділянці;

2) 15+12=27(к.) – разом;

3) 27:3=9(к.) – росте на ІІІ ділянці

Ми в годівничку кладемо зерна кукурудзи.

Наступна пташка-це сорока. Яку цікаву інформацію ви приготували про цю пташку?

Сорока-обережний птах. У разі небезпеки починає  стрекотати, попереджаючи інших пташок про небезпеку. Гнізда сорока влаштовують на верхівках високих дерев. Коли пташенята підростають, сорока починає полювати за мишовидними гризунами та комахами і стає корисним птахом.

А тепер давайте потурбуємося про сороку і здобудемо їжу для неї.

9. Геометричний матеріал

Р=22см

lcт-7см

llcт-9см

lllст-?см

1)7+=16(см)- сума двох сторін;

2)22-16=6(см)-lllcторона

Молодці! Ви гарно попрацювали і ми в годівничку кладемо гарбузове насіння. Пташки вам дуже вдячні. Я сподіваюся, що ви не забудете про них взимку.

На кінець уроку прочитайте прислів’я, яке зашифроване.

Птах(1) а (9) р’ям (8)  сна (4)

Пі (7) зна (13) їм (6) шка (2)

Ди (11) кра (3) сво (5) нням (14)

Лю (10) на (12)

Пташка красна своїм пір’ям, а людина-знанням.

Як ви це розумієте?

V Підсумок уроку. Рефлексія. Вправа « Мікрофон»

- Сьогодні на уроці ми…

- Найцікавіше завдання…

- Найважче було

- Тепер я зможу…

- Я навчився (-лася) …

- У мене вийшло …

- Я зрозумів (-ла), що …

 

 

 

 

 


 

 

                    

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
6 січня 2022
Переглядів
297
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку