Тема: Ділення нуля. Неможливість ділення на нуль . Складання і обчислення виразів. Розв’язування задач .
Мета: Пояснити правило ділення нуля та неможливість ділення на 0. Продовжити роботу над розв'язуванням задач ,прикладів і рівнянь. Удосконалювати обчислювальні навички. Розвивати творчість дітей, логічне мислення, увагу, кмітливість, працювати в групах; виховувати повагу до однокласників , працювати продуктивно і дружно. Дружба - це сила.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Діти , добрий день починається з гарного настрою, веселої усмішки ,корисних справ.Тож
Ми візьмемося за руки ,веселіше стане нам ,бо у класі всі ми друзі усмішки даруєм вам
Любі діти , у наш клас
завітали гості щирі
Привітаймось Добрий день!
ІІ. Оголошення теми уроку.
1. Оголошення теми уроку
На сьогоднішньому уроці математики? (Ознайомимось з правилами ділення нуля та неможливість ділення на 0 і, розв"язуватимемо задачі, приклади, також чекають цікаві завдання у лабораторіях.
2.«Девіз творчих та винахідливих»
Не можу, не хочу й хвилини… - В нудному безділлі прожить!
Рахую, міркую, будую, - Щоб з математикою дружить! Слайд
3.Вступне слово вчителя
А ДОПОМОЖУТЬ НАМ ДРУЖИТЬ З МАТЕМАТИКОЮ… (Закрийте оченята і пориньте у світ цікавого ,у нас на уроці відбудеться диво звуч муз завітають Фіксики,
Цікаво знати! Фіксікі вийшли в світ у 2010 році ( а зараз 2016 отже скільки років уже радують вас герої ).і практично відразу підкорили серця глядачів. Тільки за перший місяць існування мультсеріалу Фіксики подивилося близько п'яти мільйонів чоловік. Фіксікі це неймовірно маленькі чоловічки, які комфортно проживають у всіх побутових пристроях, які є в наших з вами будинках при необхідності, непомітно для їх господарів, ремонтують їх.
І тому сьогодні завітавши на урок вони підготували свої випробування учням 3 –класу зроблять наші знання ще цікавішим , зрозумілішими…
Перша пропонує своє випробування Сімка-смішна ,кумедна і активна. Завжди готова прийти на допомогу друзям . А ще найкраща учениця в класі 1.Робота за партами –конторками -лабараторії (Дзвіночком перехід )
(Вас чекає лабораторія від Фіксиків завдання) Рівняння
24 : x = 4 9 · x = 63
28 : x = 7 x : 6 = 9
2 .Усний рахунок ( даю приклади на гвинтиках )
3.Робота за дошкою (на різних приборах молоток ,гайка ,ключ завдання )
4.Робота за полями (Таблиця множення)
Каліграфічна хвилинка
А хто з фіксиків пов'язаний з будь яким числом (Нолик)
Нолик- молодший брат Сімки він добродушний,йому не вистачає трішки знань .І тому він потрапляє в різні неприємні ситуації і жде допомогу від старших
0 10 20 30 40 . . 100(круглі числа ,)
М.д
-Запиши числа які містять5дес і 2 од; 9 дес.; 2 дес 9 од; 8 дес.7 од.
-6*7 =42
9*9= 81
36:6 =6
40:5=8
- Перевірка:52 ,90, 29 . 87,42,81,6,8
- Діти, ви дружно працювали , що допомагає нам працювати дружно (Дружба)
ІІІІ. Вивчення нового матеріалу
Дєдус- мудрий, розумний учитель юних фіксиків пропонує попрацювати у підручнику с.51 № 366 приклади(письмово)
- Діти, ви дружно працювали , що допомагає нам працювати дружно (Дружба)
Фаєр – однокласник Сімки .В команді юних фіксиків він самий швидкий «Мотор нашого класу» так про нього говорять однокласники (саме він пропонує вам фізкультхвилинку) Фаєр – однокласник Сімки .В команді юних фіксиків він самий швидкий «Мотор нашого класу» так про нього говорять однокласники (саме він пропонує вам фізкультхвилинку)
Фаєр – однокласник Сімки .В команді юних фіксиків
він самий швидкий «Мотор нашого класу»
так про нього говорять однокласники (саме він
пропонує вам фізкультхвилинку)
3.Хвилинка-цікавинка.( слайд)
Цікаво знати!
Маніпулятор - це механічна рука,використовується
скрізь де наші руки не дотягуються. На заводах
перетягують важкий вантаж . Другі маніпулятори
використовуються у медицині врачами
Стаматологами .Також маніпулятор потрібен там де людині заборонено з отруйними речовинами, туди куди людина сама попасти не може чи під землю, чи під воду,чи навіть в космос.
5.Робота з підручником
Ігрик –це гордість вчителя,самий розумний
і начитаний фікси у класі .Якщо потрібно знайти розв’язання найскладнішої задачі – йому не має рівних. Тому він нам пропонує попрацювати над задачею № 369
І полиця – 9 кн. ІІ полиця - ?, 2 рази >
Взяли – 6 кн.
Залишилося -?
1) 9*2=18(кн.) - на ІІ полиці
2) 9+18=27 (кн.) - на І і ІІ полиці
3)27-6=21(кн.) Відповідь: 21 книжок залишилося на обох полицях
- Діти, ви дружно працювали , що допомагає нам працювати дружно (Дружба)
Фізкультхвилинка від Фаєра . Зарядка для
очей.
Гєрда -краса класу
7.Робота у парі Знайти периметр
побутового пристроя відремонтувати
Гєрда -краса класу (роздаю картки з холодільником,телевізор,мікрохвильова ,знайти периметр.
Підсумок уроку
8.Робота у групі Шпуля-«душа класу» добра,
чесна торбується про всих ,прийде завжди
на допомогу (прислів’я про дружбу )
«Дружба та братство найбільше багатство»
Розв’язування прикладів .
Робота за партами –конторками зміна
Релаксаційна хвилинка (відеоролик)
Гості в нас були чудові
І завдання в них доволі
Та додому вже пора.
Вам,спасибі ,дітвора!
Не лінуйтесь ,гарно вчіться
Й фіксіки дивіться
Справжня дружба так не створюється, вона виникає. Так що, не потрібно думати, а треба відчувати і слухати своє серце
–Є друзі, як їжа: кожен день ти маєш потребу в них.
Сплесніть долонями 3 рази
Є друзі, як ліки: шукаєш їх, коли тобі погано.
Лусніть пальцями 3 рази
Але є такі друзі, як повітря: їх не видно, але вони завжди з тобою ..
.Покладіть руку на серце
! Прощання з гостями. Вручення сувенірів.Д/з(слайд