Тема уроку. Узагальнення знань про речення
Мета уроку. Узагальнити і систематизувати знання з теми. Закріпити вміння встановлювати зв’язки між членами речення, визначати головні члени речення, складати речення, різні за метою висловлювання.
Розвивати логічне мислення, творчу уяву, пам’ять, увагу, наскрізні вміння критично і системно мислити, вміння висловлювати свою думку усно і письмово.
№ з/п |
Навчальний матеріал уроку |
Посилання на застосунки |
Урок проводитиметься онлайн - на платформі Google Meet. Посилання для взаємодії з дітьми надаватимемо через чат або за QR-кодом. Діти надсилатимуть виконані роботи у Viber або в освітню систему HUMAN Школа |
||
І. |
Вступна частина. Організація класу. Розпочинаємо урок. В знаннях ми виростем на крок. А крок веде нас до вершини. Пірнуть ми зможемо в глибини мови нашої, як в океан. Тому несе він радість нам. Світлана Ходій Сьогодні в нас у гостях незвичний гість — Знайоме-незнайоме, що живе в країні «Українська мова». |
|
ІІ. |
Основна частина. 1. Вправа “Очікування” Кілька слів, одне чи два - І думка утворилася, Це не просто вже слова З них що утворилося? І. Гуцак На Jam № 1 на дереві за допомогою стіків напишіть, чого Ви очікуєте від уроку? |
Удосконалювати навички самостійної роботи та роботи в команді.
Виховувати приналежність до української нації, відчуття себе громадянином України. Очікувані результати. Будує і записує розповідні, питальні, спонукальні, окличні і неокличні речення; інтонує і записує речення зі звертанням;встановлює граматичні зв’язки між словами в простому реченні за допомогою питань.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.
Освітні галузі. Мовно-літературна.
Хід уроку
|
|
||||||
|
2. Повідомлення теми та завдань уроку. Сьогодні на уроці ми дізнаємося, чи насправді ми так добре знаємо речення. |
|
|||||
|
3. Повторення вивченого матеріалу. Каліграфічна хвилинка. |
|
|||||
|
4.Daily 5 «Робота зі словами» Гра «Дешифрувальник». Найважливішою особливістю українців було споконвічне прагнення до незалежності, відстоювання своєї честі та гідності. Усі діти є громадянами України з моменту їхнього народження в Україні. Хто є головою нашої держави ? |
||||||
|
|
а |
б |
в |
г |
||
1 |
е |
и |
п |
з |
|||
2 |
т |
р |
д |
н |
|||
Код 1в, 2б, 1а, 1г, 1б, 2в, 1а, 2г, 2а Слово дня Значення слова із тлумачного словника за QR-кодом Частина мови Синоніми до слова Складіть речення Президент України є головою нашої держави. |
|||||||
|
5. Мозковий штурм метод Fishbone Файли Jam від № 2- 6 Проблема Якими можуть бути речення за метою висловлювання? Презентації команд. Що в презентаціях спільного , а що нове? Файли Jam від № 6 Висновок. В українській мові вирізняють такі три види речень за метою висловлювання: розповідні; питальні; спонукальні . |
||||||
|
6. Робота з реченнями. |
|
|
Широко простяглася земля України. Хіба є що на світі дорожче за Батьківщину? Я пишаюся своєю солов’їною Україною! |
|
|
7. Вправа “Мій успіх” Прозвітуйте, як Ви повторили матеріал?” |
|
|
8. Фізкультхвилинка |
|
|
9.Вікторина «Найрозумніший» |
|
|
10. Робота з підручником с. 46 вправа. 5 Тарас Григорович Шевченко видатний поет, художник, гордість і натхнення українського народу. 18 квітня 1848 року вийшла перша збірка“ Кобзар” У своїх віршах та поемах Шевченко описував тяжке життя українського народу. Читаємо уважно твір. Випишіть і встановіть між виділеними словами зв'язок за допомогою запитань. |
|
|
11. Використання стратегії «РАФТ» Здобувачі освіти складають невеличкі висловлювання від імені дітей. Речення можуть повідомляти, розповідати про щось. Роль — діти. Аудиторія — речення. Формат — повідомлення. Тема — подяка. |
|
ІІІ. |
Заключна частина. 1. Рефлексія. Вправа “Наші врожай” Якщо вивчений матеріал засвоєний - наліпки розмістіть на врожаї. Якщо треба повторити матеріал на дереві. |
|
ІV/ |
Самостійна робота Маршрутний лист “Речення” |
|
|