УРОК-ДОСЛІДЖЕННЯ ЗА КАЗКОЮ РЕДЬЯРДА КІПЛІНГА «МАУГЛІ»
Дж. Р. Кіплінг «Мауглі». Яскравість характерів персонажів казки. Втілення в них людських рис
Мета: формувати вміння систематизувати навчальний матеріал; дослідити втілення в образах тварин людських рис, розвивати навички виразного читання, зв'язного мовлення, логічного мислення, сприяти розвитку емоційних почуттів, образного сприйняття світу; виховувати в учнів найкращі людські якості та позитивне ставлення до оточуючих.
Тип уроку: перевірка знань, умінь і навичок.
Обладнання: картки із завданнями, презентація, відео казки
ХІД УРОКУ
І. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ ТА ЗАВДАНЬ УРОКУ
1.Психологічна хвилинка
2.Яке ти сьогодні сонечко?( смайлик настрою)
II. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
1)Дивіться урок
2) Познайомтеся з казкою та відновіть правильність сюжетного ланцюга
1) «Починало світати, коли Мауглі самотньо сходив з гори до невідомих створінь, які звуться людьми».
Підручник стор.130-157
https://lib.com.ua/uk/book/maugli/?page=1
Порівняйте фільм та казку Кіплінга
2.Вгадайте героя
«...недарма мати прозвала його Ленгрі (Кульгавий)....він змалку шкутильгає на одну лапу і через те вбиває лише селянську худобу...» (Шер-Хан)
(Акела)
3.Читаємо виразно казку
Виразне читання уривків тексту казки з описами портрету героїв
Кожен учень шукає уривок опису портрету героя із казки й читає його вголос, звертаючи увагу на інтонацію та передаючи характери персонажів.
4. Створіть ассоціацію на ім‘я Мауглі
«Асоціативний кущ»
5. Створіть «хмарування»- друзі та вороги (психологічний портрет)
6. Розгадайте вислів
Закресліть кожну другу літеру та прочитайте один із законів джунглів.
МЗИГОХДУНОІПЄРЇСКЕРЙОГВДІХ — ТФИВІАЯ
•Закінчіть речення:
«Я розумію цей Закон Джунглів…»
«Всі жителі дотримувалися законів, окрім…»
7. Створюємо сенкани до сподобавшихся образів
8. Склади три запитання та задай товаришам
Хто?
Де?
Коли?
2. «Мікрофон»
Есе за початком
«Я для себе винайшов шкідливу ваду характеру в образі тварини…»
3.Заключне слово вчителя
4.Оцінювання діяльності учнів.
( на вибір)