Тема: Дивовижний світ українських народних казок про тварин. Українськка народна казка « Зайчикова хатинка»
Мета: Розширювати уявлення школярів про казку , як жанр усної народної творчості. Учити усвідомлювати основні ознаки казки, формувати вміння визначати та називати дійових осіб. Поповнювати словниковий запас школярів. Розвивати навички читання вголос, мовчки, в особах.Виховувати почуття доброти, співчуття, дружби.
Матеріал до уроку: Українська народна казка «Зайчикова хатинка», прислівя, загадки, призентація.
Хід уроку:
І. Організація класу.
Знову день почався, діти!
Всі зібрались на урок.
Тож пора нам поспішати –
\ Кличе в подорож дзвінок. (файл 1)
ІІ. Актуалізація опорних знань
1) Чистомовки: Ічка, ічка, ічка ось глибока річка.
Ачка, ачка, ачка пливе по річці качка.
Чат,чат, чат навиводить каченят.
Чать, чать, чать буде їх навчать.
2) Роота з прислівями ( групова робота)
Пояснити зміст прислівїв:
3) Робота з деформованим прислівям (файл 2)
- добром За платять добро.
ІІІ.Робота над новим матеріалом
Вчитль: Казка – це світ чарівний та незвичний,
Казка – диво сповнине краси,
У казці звірі мову мають.
Дерева розмовляють мов живі.
\ Добро і правда завжди зло долають,
Тому і люблять казку діти всі.
Що ж таке народні казки? (ст. 46)
Сьогодні ми ознайомимося з українською народною казкою «Зайчикова хатинка» ( файл 3)
1) Словникова робота:
- Намяти боки -
- Гірко плакати –
2) Робота над казкою
а) Читання казки вчителем
-Як ви гадаєте чи вдасться Пвникові вигнати Лисичку з Зайчикової хатки?
б) Дочитайте казку до кінця.
- Чи справдилися ваші припущення?
в) Бесіда за змістом казки
г) Читання казки учнями вголос та в особах
д) Вибіркове читання ( файли 6, 7, 8)
ІV. Підсумок уроку.
Давайте ще раз згадаємо персонажів казки. Загадки. ( файли(, 10, 11, 12, 13)
Загадки підібрнано.