Тема: Державні символи. Наталка Поклад «Прапор»
Мета: розвивати пам’ять, мовлення, мислення, формувати патріотичне мислення, усвідомлення своєї належності до різних елементів природного, етно-соціального й соціально- культурного.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: ТНЗ, презентація.
Хід уроку:
1. Організація класу.
2. Актуалізація опорних знань.
2.1. Гра «Шифрувальники»
ішріВ орп інважред иловмис инїарк У
(Вірші про державні символи України).
2.2.Вправа «Мозковий штурм»
Що означає жовтий колір на прапорі? ( колір золота – могутність, силу, багатство, постійність, справедливість, милосердя. Символ сонця, золотої пшениці)
Що означає блакитна барва? ( чесність, вірність, бездоганність, символ неба)
Які ще державні символи ви знаєте?
2.3. Вправа «Добери епітет»
Дібрати слова-ознаки, якими можна охарактеризувати наші державні символи:
Прапор (який?) … Герб (який?) … Гімн (який?) …
(красивий, могутній, урочистий, символічний, державний, золотий, жовто-блакитний, історичний, улюблений)
3. Повідомлення теми і мети уроку.
Чи здогадались ви, як звучить наша сьогоднішня тема?
Наша сьогоднішня тема звучить так: Державі символи.
Деякі з них ми вже пригадали, але є ще найголовніший символ - це наша солов’їна мова, яку ми будемо збагачувати за допомогою вірша «Прапор» Наталки Поклад.
4. Сприймання та осмислення нового навчального матеріалу.
Виразне читання вірша вчителем.
Про що йшлося у вірші?
Чи всі слова вам зрозумілі? Як ви розумієте слова святиня?
Які кольори є у нашому прапорі?
Про який народ йде мова у вірші?
Що символізує синій колір?
Що символізує жовтий колір?
5. Вправи на формування вмінь і навичок на основі засвоєних знаь.
5.1. Колективне читання вірша.
5.2. Самостійне читання мовчки.
5.3. Виразне читання вірша учнями.
5.4.Читання «Незнайком»
Прапор нашої країни має колір … синьо-жовтий ( ні, жовто-синій).
І повинен кожен … бачити ( ні, знати),
Як два кольори… складати ( ні, єднати).
Синє небо - … нижня ( ні , верхня смуга).
Жовте поле – смуга друга ( так).
Не забудь ніде й ніколи: Україна – небо й … море ( ні, поле).
А іще запам’ятай – Україна - … рідний ( ні, мирний) край!
6.Підсумок уроку. Узагальнююча бесіда.
Яка тема віршів, що звучали сьогодні на уроці? ( Державні символи?)
Як ми вчилися читати вірші? ( Виразно, урочисто)
Яка мета, головна думка цих віршів? (Повага і пошана до символів держави)
Тож, цінуймо державні символи та українську мову!