Про матеріал
Урок з диференційованими завданнями
Перегляд файлу
УРОК МАТЕМАТИКИ В 4 КЛАСІ
«ДІЯ ДОДАВАННЯ. ЗАКОНИ ДОДАВАННЯ. ТАБЛИЧНЕ І ПОЗАТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ»
Предмет.Математика
Тема:Дія додавання. Закони додавання. Табличне і позатабличне додавання.
Мета:формування ключових компетентностей:
вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії з іншими учасниками навчально – виховного процесу;
загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв'язно висловлюватися в контексті змісту;
соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших;
громадянської – раціонально використовувати час, поважати думку інших;
здоров'язбережувальної – попередити стомлюваність очей, сприяти формуванню правильної постави;
інформаційно – комунікативної – вміти орієнтуватися в інформаційному просторі, володіти й оперувати інформацією, переносити набутий життєвий досвід у нову ситуацію;
формування предметних компетентностей – узагальнити уявлення учнів про дію додавання та її закони, вдосконалювати обчислювальні вміння і навички, продовжувати формувати навички розв'язування задач на додавання.
Обладнання:комп'ютер, проектор, проектна дошка, таблиці «Додавання чисел», «Переставний закон додавання», «Сполучний закон додавання», цифровий ресурс «Дія додавання. Закони додавання. Табличне і поза табличне додавання».
Тип уроку:комбінований.
Форма проведення :урок – дослідження «Слідство ведуть знавці».
Конкретизовані навчальні цілі уроку
Когнітивні рівні |
Конкретизовані навчальні цілі |
Перелік запитань – завдань |
Навчально – методичне забезпечення |
Знання |
Знає, що таке дія додавання. Компоненти дії додавання, закони додавання. |
-Що таке додавання? -Які компоненти дії додавання? -Назвати способи прочитання дії додавання. -Які властивості має дія додавання? -Сформулюй правило про переставний закон додавання. -Сформулюй правило про сполучний закон додавання. |
Таблиці «Додавання чисел». «Переставний закон додавання», «Сполучний закон додавання». |
Розуміння |
Обчислює приклади. |
Усний рахунок. Кругові приклади. Магічні квадрати. |
Слайд 5 Слайди 6, 7 |
Застосування |
Застосовує набуті знання для обґрунтування вибору дій в задачах |
-Які з поданих задач розв'язуються дією додавання? |
Слайд 8 Підручник, задача №303 |
Аналіз |
Встановлює логічні зв'язки між компонентами |
Робота над задачами |
Індивідуальні диференційовані завдання |
Синтез |
Розв'язує проблему |
За допомогою цифри 5 записати числа 2, 20, 4, 6 |
Слайд 9 |
Оцінювання |
Оцінює свою роботу на уроці, висловлює судження відносно почутого на уроці |
Технологія «Мікрофон» Рефлексія уроку |
Слайд 10 |
Епіграф уроку
Те, що я чую, я забуваю.
Те, що я бачу, я пам'ятаю.
Те, що я роблю, я розумію
філософ Конфуцій
Девіз уроку
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
Хід уроку
І. Організаційна частина
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми уроку.
- Всі ви добре знаєте, що нове вміння допоможе вам краще розбиратись у життєвих ситуаціях. Тому сьогодні на уроці ми подолаємо ще одну сходинку наукового пізнання, вивчивши нову тему (Слайд 1).
Сьогодні ви будете виступати у ролі знавців, тому що в нас сьогодні урок – дослідження «Слідство ведуть знавці» (Слайд 2).
Об'єкт вашого дослідження – дія додавання. (Слайд 3)
ІІІ. Відтворення і корекція опорних знань учнів.
1.Фронтальне опитування.
- Що таке додавання?
- Які компоненти дії додавання?
- Назвати способи прочитання дії додавання.
- Які властивості дії додавання знаєте?
- Сформулюйте правило про переставну дію додавання.
- Сформулюйте правило про сполучну властивість додавання.
2.Усна лічба (фронтально)
200 000+40 000 400 000+500 000
700 000-600 000 620 000-600 000
180 000:9 360 000:4
100 000х9 400 000х2
450 000:5 100 000:100
700 000+70 000+7 000 300 000+9 000
3.Гра «День - ніч»
2000х6-10000+500-2000+5000:5-1000:5 (20)
(3000+4000)-(5000+2000)+(100х10):(400:100) (250)
4000:10х5-1000:200х120+400:4:5х10 (500)
4.Математичний диктант
Зменшуване 6 000, від'ємник 4 000. Знайди різницю.
Запиши всі чотиризначні числа, які менші числа 1004.
Скільки центнерів у 15т?
Скільки хвилин у 4 год?
Скільки сантиметрів у 18м?
Найбільше двозначне число збільши у 10 разів.
(2000, 1003, 1002,1001,1000,150ц,240 хв,1800см,990)
Самоперевірка (Слайд 4)
5.Кругові приклади (Слайд 5)
600х40 18х50
36:2 72 000:9 000
3200:80 36 000:1000
900-300 8х400
24 000х3 40х900
6. Задачі (диференційовані) – контроль часу
7.Магічні квадрати(Слайди 6, 7)
140 |
130 |
180 |
190 |
150 |
110 |
120 |
170 |
160 |
240 |
230 |
280 |
290 |
250 |
210 |
220 |
270 |
260 |
*8. Олімпіадні завдання (усно)
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1.Завдання 301 – самостійне опрацювання. Бесіда за прочитаним:
- як називаються числа при додаванні?
- які закони додавання ви знаєте?
- що нового ви дізналися з прочитаного?
- що виявилось незрозумілим?
Проблемне завдання. Як сполучний закон додавання може полегшити обчислення виразу 70 + 160 + 40 + 125 + 5? (Слайд 8)
2.Завдання 302 – первинне закріплення. Учні пояснюють для кожного випадку, який закон дії додавання застосовують для зручності обчислень.
Фізкультхвилинка для очей
Сплять маленькі совенята
(Очі заплющені).
Раз — розкрили оченята,
Подивилися навколо
(Круговірухи очима),
Потім вгору і додолу.
(Лише очима, головою не рухати.)
Оченята — блим, блим, блим!
Відпочити треба їм!
Вправо, вліво оченята
Повертали совенята.
Совенята будуть спати,
А ми будем працювати.
Вихідне положення кожної вправи — стоячи або сидячи.
Вправа 1.
Зроби 15 коливальних рухів очима зліва направо, потім навпаки.
Вправа 2.
Зроби 15 коливальних рухів очима зверху вниз, потім навпаки.
Вправа 3.
Зроби 15 кругових рухів очима зліва направо, потім справа наліво.
Вправа 4.
Зроби 15 рухів, описуючи цифру 8
Вправа 5.
Зроби 15 рухів по похилій зліва направо, потім навпаки.
V. Узагальнення і систематизація набутих знань.
1.Завдання 303 – які з поданих задач розв'язуються дією додавання? Обґрунтувати свій вибір, розв'язати біля дошки.
2.Завдання 304 – фронтально.
3.Завдання 305 – коментовано біля дошки.
4.Завдання 306 – коментовано біля дошки (взаємодопомога).
Фізкультхвилинка
Що ж, мабуть, прийшла пора
Всім нам відпочити.
Хочу на фізкультхвилинку
Усіх запросити!
5.Самостійна робота (різнорівневі завдання) (взаємоперевірка, взаємодопомога)
859 – 387 + 495 = 763 – 489 + 398 =
745 : 5 988 : 4 594 : 2
6.Логічне завдання. За допомогою цифри 5 записати числа 2, 20, 4, 6 (Слайд 9).
*7.Задачі – жарти.
1. Скільки картоплин влізе у дволітрову каструлю?
2. Що важче : кілограм пуху чи кілограм каміння7
3. Як 8 поділити навпіл, щоб нічого не залишилось?
4. У коморі було 6 мишей. Увійшов кіт. Одна мишка злякалася і втекла. Двері зачинилися. Скільки мишей залишилося?
5. Дві кози побігли в ліс. Скільки разом лап у кіз?
6. Сашко зірвав 12 груш. А 5 лишилось на вербі. Скільки всього було груш – ось питаннячко тобі!
*8. Логічні завдання.
1. «Скільки у тебе солдатиків?» - запитали Петрика. «Більше, ніж чотири, але менше, ніж шість», - відповів він. Скільки солдатиків мав Петрик?
2. Соловей починає співати о 1 годині ночі, зозуля – о 3-й, шпак – о 4-й, а горобець – о 6-й. Котра приблизно тепер година, якщо співають соловей і зозуля, а шпака ще не чути?
3. На гілці сиділо 6 горобців. До них прилетіло ще 5. Кіт підкрався і зловив одного. Скільки горобців залишилось на гілці?
4. Чи можна поділити три апельсини між двома батьками і двома синами так, щоб кожному дісталось по апельсину?
5. В мами двоє дочок і один синочок. Дочці – пиріжечок, другій – теж пиріжечок. А синочку? Ой, забула! Хай кожна сестриця дасть братику половинку! Так і зробили. Хто виграв?
6. Водій автомашини має двох сестер, але вони не мають брата. Як це може бути?
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія
Технологія «Мікрофон».
VІІ. Домашнє завдання – вивчити закони додавання, №307, 308.
Про матеріал
. Тема "Дія додавання. Закони додавання. Табличне, позатабличне усне і письмове додавання. Задачі, які розв'язуються додаванням
Перегляд файлу
Тема. Дія додавання. Закони додавання. Табличне й позатабличне, усне і письмове додавання. Задачі, які розв’язуються додаванням.
Мета: систематизувати знання учнів про переставний і сполучний закони додавання; вправляти у виконанні обчислень на табличне додавання; узагальнити види простих задач на дію додавання.
ХІД УРОКУ
І. Контроль і закріплення знань учнів.
1. Усний рахунок. Гра « Ланцюжок»
-Знайди добуток чисел 200 і 7, (1400)
-зменш на 500 (900)
-Збільш на 700 ( 1600)
-Зменш у 4 рази (400)
- зменш на 400 (0)
- збільш у 12 разів (0)
- зменш у 4 рази (0)
-Збільш на 10000 (10000)
2. Каліграфічна хвилинка 1498
3. Математичний диктант.
-Доданок 850, доданок 150. Знайди суму
- Число 270 збільш на 160
- до числа 380 додай 600
- знайди суму чисел 120 і 80
- зменшуване 800, від’ємник 440. Знайди різницю.
- число 310 зменш на 30
-Від числа 780 відніми число 530.
-Знайди різницю чисел 450 і 270
-На скільки більше число 900, ніж 150
-На скільки треба збільшити 400, щоб отримати 690
-Знайди суму чисел, якщо перший доданок 280, а другий 150
-Знайди різницю чисел, якщо зменшуване 320, а від’ємник 130
Відповіді. 1000, 430, 980, 200, 360, 280, 250, 180, 750, 290, 430, 190.
II. Вивчення нового матеріалу
№ 301 за частинами
2. Бесіда за прочитаним
— Як називаються числа при додаванні?
— Які закони додавання ви знаєте?
— Як використати послідовність чисел при додаванні?
— Продемонструйте застосування переставного закону дії додавання за допомогою геометричного матеріалу.
3. Первинне закріплення. Вправа № 302 (усно)
Пояснити для кожного випадку, який закон дії додавання застосовується для зручності обчислень.
4. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
-1)8дм+5дм=13дм- відрізали смужки
2)8+4=12(л) було в конверті спочатку.
3) 2кг+3кг= 5 кг - маса
2. Фронтальне виконання завдань № 304, 305
3. Самостійна робота
• Високий рівень знань — задача № 306;
• достатній та середній рівень знань — задача № 307;
• початковий рівень знань — розв’язання прикладів:
206 + 299, 345 + 178, 456 + 234, 567 + 478
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання № 307, 308.
13+65+17+15= 78+34+22+16= 51+19+10+50= 24+67+16+23= 56+33+4+27= 79+21+45+5=
|
35+48+12+15= 66+24+32+28= 61+43+9+17= 35+47+15+33= 42+23+18+37= 11+35+89+15=
|
|
|
13+65+17+15= 78+34+22+16= 51+19+10+50= 24+67+16+23= 56+33+4+27= 79+21+45+5=
|
35+48+12+15= 66+24+32+28= 61+43+9+17= 35+47+15+33= 42+23+18+37= 11+35+89+15=
|
13+65+17+15= 78+34+22+16= 51+19+10+50= 24+67+16+23= 56+33+4+27= 79+21+45+5=
|
35+48+12+15= 66+24+32+28= 61+43+9+17= 35+47+15+33= 42+23+18+37= 11+35+89+15=
|
ЦІКАВІ ВПРАВИ З КОНСТРУКТОРОМ ЛЕГО,
ЯКІ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ
ВПРАВА №1 Логічна задача.
Робота цієї вправи будується на розумінні послідовності дій,важливості поетапного виконання завдання і послідовності елементів ЛЕГО в підсумковому проекті.
Мета: розвиток логічного мислення, поліпшення уяви і творчого мислення учнів.
Вона розрахована на учнів 3 – 4 класів.
На уроці цю вправу можна застосовувати на етапі актуалізації знань або закріпленні матеріалу. Вона припускає самостійну роботу кожного учня з подальшою взаємоперевіркою і обґрунтуванням власної позиції.
Короткий огляд:
Учитель роздає картки з завданням . Дає час, регламентуючи його ( 5 хв) учням для вирішення завдання та побудови вежі на площині стола. Потім пропонує провести взаємоперевірку. А після цього виводить на екран проектора правильну відповідь, пропонуючи учням зіставити відповідь на слайді зі своєю вежею і виправити помилки колективно, з поясненням.
Завдання для дітей:
Побудуй вежу.
Жовтий стоїть не останнім у вежі ,але і не першим,зелений - між червоним і жовтим. Блакитний - над помаранчевим ,який стоїть останнім знизу . Яким у вежі за рахунком ви поставите синій.
Відповідь:
першим,вгорі.
ВПРАВА № 2 «Дослідник»
Ця вправа вимагає зосередження і терпіння, вміння концентруватись на завданні. Вона розрахована на учнів 4 класу.
Мета: закріпити знання учнів з дій додавання ,віднімання, множення багатоцифрових чисел;цікаво подати матеріал,стимулюючи учнів до активної роботи;зв’язати цю вправу з вивченням наступної теми з природознавства «Євразія - найбільший материк» ; вчити учнів працювати у групі,домовлятись,знаходити спільне рішення.
Короткий огляд:
Вчитель виводить на слайд малюнок з зображенням вежі ЛЕГО, на кожній цеглині якої ( зверху до низу) написані приклади,пропонуючи учням у малій групі розв’язати їх і записати у зошит в один стовпчик, підкреслюючи перше число кожної відповіді. Учитель наголошує,що приклади повинні бути записані у тій послідовності, у якій вони пропонуються на слайді. Тільки у цьому випадку учні зможуть знайти правильну відповідь. Дає учням для вирішення 7 хв і пропонує назвати відповідь: назву об’єкту , який досліджували ,а потім число,яке йому відповідає. Можна перевірити правильність виконання вправи за допомогою сигнальних карток,які показують чи правильно ,а чи ні виконали завдання інші групи.
Завдання для дітей:
Розв’яжіть приклади на цеглинках, і з перших цифр кожної відповіді (читати зверху до низу) складіть шестизначне число і ви дізнаєтесь ,яка площа Каспійського моря.
Додаток.
Приклади : 1) 15*22; 2) 6754+826 ; 3) 12307 – 5742; 4) (10572+4621) – (80186 -64993); 5)347 * 0; 6)(625+ 371) * 0.
Відповідь: 376000 км
ВПРАВА №3 «Математика у космосі»
Працюючи з великими кубиками ЛЕГО,або виконуючи колективну роботу, діти діляться один з одним деталями завдання,щоб виконати його в короткий час.
Колективна робота розвиває навички спілкування,вчить знаходити оптимальний вихід, розвиває пізнавальний інтерес учня. Вправа розрахована на учнів 4 класу.
Короткий огляд:
Учитель на 1 слайді показує цеглинки на яких записані приклади і пропонує учням пограти у гру «Математика у космосі» .А на другому назви планет і кольори цеглинок з якими вони зв’язані, які поєднують у собі математичні дії і вивчення планет сонячної системи. Можна використовувати на етапі закріплення знань. Після виконаної роботи учням пропонується подивитись схему сонячної системи і назвати,який порядок планет в залежності від сонця. ВКІНЦІ ВПРАВИ УЧИТЕЛЬ НАГОЛОШУЄ, що ще з двома найвіддаленішими від сонця планетами у цьому строї вони познайомляться на уроці природознавства.
Завдання для дітей:
Вирішіть приклади записані на цеглинках . Розставте кольори цеглинок на столі у такій послідовності ,щоб відповіді прикладів стояли у порядку зростання. Звірте послідовність поставлених вами цеглинок зі слайдом . Якщо ви виконали завдання правильно ви можете познайомитись із порядком розташування планет залежно від сонця.
Додаток:
Меркурій (32) синій
Венера (64) блакитний
Земля (102) зелений
Марс ( 368) жовтий
Юпітер ( 579) помаранчевий
Сатурн ( 1290) червоний
МАТЕМАТИКА
ТЕМА. Дія додавання. Закони додавання. Табличне й поза табличне, усне і письмове додавання. Задачі, які розв’язуються додаванням.
МЕТА. Формувати математичну компетентність; узагальнювати уявлення учнів про дію додавання та її закони; закріплювати вміння розв’язувати задачі на додавння; повторити прийоми письмового додавання трицифрових чисел; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, уважність; виховувати інтерес до предмета.
ОБЛАДНАННЯ: картки-самоконтролю, презентація.
Хід уроку
І. Організація класу
Діти стоять в колі.
Разом: « Добрий день!»
Діти по колу передають квіточку добра і вітаються.
І так далі по колу.
З гарними емоціями і настроєм розпочинаємо наш урок.
ІІ Актуалізація опорних знань
Отож, в дорогу.
І перша зупинка – « Острів чисел».
1.Усний рахунок.
ІІІ Мотивація навчальної діяльності.
IV Повідомлення теми і мети уроку.
а+в=в+а
( Це переставний закон).
(а+в)+с=а+(в=с)
Фізкультхвилинка
Море розхвилювалось. Потрібно його заспокоїти.
Хвилі бавляться та б’ються,
Наче неслухи – хлоп’ята.
І стрибають і сміються
Вітер їм лоскоче п’яти.
Вгору вниз і знову вгору
Розгойдав він ціле море!
ІV Закріплення нового матеріалу.
Робота в групах.
V Підсумок уроку.
Метод « Мікрофон».
VІ Домашнє завдання.
7
Календарно-тематичне планування
уроків української мови в 4 класі складено відповідно до типової освітньої програми, розробленої під керівництвом О.Я.Савченко, та підручника "Українська мова та читання" (у 2 частинах) М.С.Вашуленко, Н.А.Васильківська, С.Г.Дубовик.
Українська мова
І семестр; 4 год на тиждень.
№ п/п уроку |
Тема уроку |
Дата |
Примітка |
|
Мова і мовлення |
|
|
1. |
Мова- безсмертний скарб народу. |
|
|
2. |
Збагачення мови новими словами. |
|
|
3. |
Культура мовлення і спілкування |
|
|
|
Текст |
|
|
4. |
Основні ознаки тексту. |
|
|
5. |
Використання виражальних засобів мови. |
|
|
6. |
Заголовок тексту. Зіставлення теми й головної думки усного повідомлення з власним досвідом. |
|
|
7. |
Типи текстів. |
|
|
8. |
Будова тексту. |
|
|
9. |
Складання плану до тексту. Складання тексту за планом. |
|
|
10. |
Розвиток зв’язного мовлення. Текст-розповідь за спостереженнями в навколишньому світі. |
|
|
11. |
Дослідження текстів різних стилі. |
|
|
12. |
Медіатексти. |
|
|
13. |
Діагностична робота з теми «Текст». Диктант. |
|
|
14. |
Аналіз діагностичної роботи. Узагальнення і систематизація знань учнів з теми «Текст». |
|
|
|
Речення |
|
|
15. |
Дослідження речень, різних за структурою та метою висловлювання. |
|
|
16. |
Розвиток зв’язного мовлення. Текс-опис за ілюстрацією. |
|
|
17. |
Використання різних видів речень у власному висловлюванні. |
|
|
18. |
Звертання. |
|
|
19. |
Дослідження речень. Виявлення головних та другорядних членів речення. |
|
|
20. |
Дослідження речень. Встановлення зв’язків між словами в реченні за допомогою питань. |
|
|
21. |
Використання різних видів речень у власному висловлюванні. |
|
|
22. |
Діагностувальна робота.Списування. |
|
|
23 |
Виявлення в реченні однорідних членів речення. |
|
|
24. |
Розвиток зв’язного мовлення. Текст-міркування за поданим зачином. |
|
|
25. |
Складання речень з однорідними членами, правильне їх інтонування і запис. |
|
|
26. |
Залежні слова у реченні. Складання речень з однорідними членами, правильне їх інтонування і запис. |
|
|
27. |
Узагальнення знань про речення. |
|
|
|
Слово. Значення слова. Частини слова. |
|
|
28. |
Дослідження ролі в мовленні багатозначних слів. Вживання їх у власному мовленні. |
|
|
29. |
Пряме і переносне значення слова. Вживання їх у мовленні. |
|
|
30. |
Розвиток зв’язного мовлення. Докладний переказ тексту розповідного змісту з елементами опису. |
|
|
31. |
Дослідження ролі в мовленні синонімів. Вживання синонімів у власному мовленні. |
|
|
32. |
Дослідження ролі в мовленні антонімів. Вживання антонімів у власному мовленні. |
|
|
33. |
Дослідження ролі в мовленні фразеологізмів. Вживання фразеологізмів у власному мовленні. |
|
|
34. |
Дослідження ролі в мовленні застарілих слів. Вживання застарілих слів у власному мовленні. |
|
|
35. |
Дослідження ролі в мовленні нових слів. Вживання нових слів у власному мовленні. |
|
|
36. |
Дослідження походження окремих слів (запозичення з іншої мови, словотворення). |
|
|
37. |
Розвиток зв’язного мовлення. Складання загадок. |
|
|
38. |
Узагальнення знань про слово. |
|
|
39. |
Діагностична робота по темі «Слово». Перевірка мовних знань і вмінь. |
|
|
40. |
Аналіз діагностичної роботи. Узагальнення і систематизація знань учнів по темі «Слово».
|
|
|
|
Будова слова. Творення слів. |
|
|
41. |
Закінчення слова і частини основи. Утворення нових слів за допомогою префіксів. |
|
|
42. |
Утворення нових слів за допомогою суфіксів. |
|
|
43. |
Дослідження і засвоєння правопису слів з префіксами пре-, при-. |
|
|
44. |
Розвиток зв’язного мовлення. Тексти для письмового спілкування. Оголошення. |
|
|
45. |
Дослідження і засвоєння правопису слів з апострофом після префіксів. |
|
|
46. |
Правопис слів зі співзвучними префіксами і прийменниками. |
|
|
47. |
Користування алфавітом. |
|
|
48. |
Дотримання орфоепічних вимог у власному мовленні. Правильне наголошування загальновживаних слів. |
|
|
49. |
Дотримання орфоепічних вимог у власному мовленні. Правильна вимова слів з ненаголошеними голосними [е], [и]. |
|
|
50. |
Дотримання орфоепічних вимог у власному мовленні. Правильна вимова слів з дзвінкими приголосними звуками в кінці слова і складу перед глухими. |
|
|
51. |
Розвиток зв’язного мовлення. Тексти для письмового спілкування. Запрошення. |
|
|
52. |
Дослідження і засвоєння правопису слів із сумнівними приголосними, що піддаються асиміляції. |
|
|
53. |
Дотримання орфоепічних вимог у власному мовленні. Правильна вимова слів з подовженими приголосними звуками. Узагальнення знань про будову слова. Правильна вимова та написання слів. |
|
|
54. |
Діагностична робота. Письмовий переказ. |
|
|
55. |
Аналіз діагностичної роботи. Узагальнення і систематизація знань учнів з вивченої теми «Будова слова. Творення слів». |
|
|
56. |
Діагностична робота. Діалог.. |
|
|
57. |
Аналіз діагностичної роботи. Правопис слів із сумнівними приголосними, що піддаються асиміляції. Розбір речення. Письмовий розбір слова за будовою. Повторення. |
|
|
58. |
Розвиток зв’язного мовлення. Тексти для письмового спілкування. Афіша. |
|
|