До заняття «Повторення теми «булінг». Поняття «кібербулінг»

Про матеріал
Додаток до заняття «Повторення теми «булінг». Поняття «кібербулінг» (8 клас). Мета: повторне опрацювання поняття «булінг»,"форми насильства при вчиненні булінгу", "відповідальність за вчинення булінгу". Опрацювання понять "кібербулінг", "типи кібербулінгу", створення правил порад для подолання кібербулінгу; формування негативного ставлення до булінгу (неприпустимість проявів насильства та булінгу в дитячому середовищі).
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Повторення теми “булінг”, різновиди, відповідальність за його вчинення. ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу” (прийнятий 18.12.2018 р.):“булінг – це діяння (дія або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у т.ч. із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого”.

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Номер слайду 4

КІБЕРБУЛІНГ АБО АГРЕСІЯ В ІНТЕРНЕТІ: СПОСОБИ РОЗПІЗНАННЯ І ЗАХИСТ

Номер слайду 5

Історія походження терміну «кібербулінг». Типи кібербулінгу. Психологічні портрети учасників кібербулінгу. Правила-поради для подолання кібербулінг. План :

Номер слайду 6

«Кібер буллінг» походить з англійської мови, створено від двох слів: кібер (позначає віртуальне,опосередковане комп’ютером середовище) і булінг (походить від англ. bull - бик,бугай, а в переносному значенні - дуже велика, сильна чи агресивна персона; позначає процес лютого, завзятого нападу; близькі за смислом дієслова українською мовою - задирати, прискіпуватися, провокувати, дошкуляти,тероризувати, цькувати та ін.).Історія походження терміну «кібербулінг»

Номер слайду 7

В українській мові найближчий аналог -сленгове слово «бикувати», що включає смисловий відтінок тупості, обмеженості, незграбності. Кібербулінг ще перекладають як “кіберзалякування”.

Номер слайду 8

Одна з перших добре відомих ілюстрацій кібербулінгу починалась як забава, коли 2002 р. американський підліток Гіслан Раза, граючись, створив відео самого себе на основі сцени із фільму «Зоряні війни», де замість меча використовував бейсбольну биту. Нажаль, однокласники без дозволу і відома хлопця розмістили це відео в Інтернеті, де його побачили мільйони людей. Далі ця подія отримала неочікуваний розвиток - у 2004 р. було створено спеціальний сайт із цим та похідними відеороликами, спецефектами та музикою з фільму, який зібрав більше 76 мільйонів користувачів, а відео із зображенням хлопчика стало найбільш завантажуваним файлом 2004 року. Гіслан отримав ярлик «дитина зоряних війн» і це настільки змінило його стосунки в школі, що батьки змушені були залучати психіатричну допомогу. Вони подали до суду на батьків тих однокласників, що розмістили відео в Інтернеті, але врешті конфлікт було врегульовано в позасудовому порядку.

Номер слайду 9

Отже, КІБЕРБУЛІНГ - це новітня форма агресії, що передбачає жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити людину з використанням інформаційно-комунікаційних засобів:мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж тощо.

Номер слайду 10

Типи кібербулінгу. До найпоширеніших типів кібербулінгу належать: Використання особистої інформації Анонімні погрози. Переслідування Хепіслепінг Тролінг і флеймінг

Номер слайду 11

Використання особистої інформації«Зламування» поштових скриньок, серверів, сторінок у соціальних мережах з метою отримання особистої інформації про людину та переслідування її.

Номер слайду 12

Анонімні погрози. Кіберхулігани анонімно посилають листи на адресу електронної пошти своєї жертви з повідомленнями загрозливого змісту. Іноді ці загрози мають образливий характер з вульгарними висловами і ненормативною лексикою.

Номер слайду 13

Переслідування. Кіберпереслідування відбуваються за допомогою мобільного зв’язку або електронною поштою. Хулігани можуть довгий час переслідувати свою жертву, завдаючи брудних образ принизливого характеру або шантажуючи будь- якими таємними фактами. Відстежуючи через Інтернет необережних користувачів, переслідувач отримує інформацію про час, місце і всі необхідні умови здійснення злочину.

Номер слайду 14

Тролінг (trolling — ловля риби на блешню) - розміщення в інтернеті (на форумах, у блогах тощо) провокаційних повідомлень з метою викликати флейм, тобто конфлікти між учасниками, взаємні образи.

Номер слайду 15

Флеймінг. Улюблений метод «тролів» (провокаторів) у мережі - флеймінг(від англ. flaming - пекучий, гарячий) - обмін короткими гнівними і запальними репліками між двома чи більше учасниками, використовуючи комунікаційні технології. Частіше за все розгортається в «публічних» місцях Інтернету: на чатах, форумах, у дискусійних групах, інколи перетворюється в затяжну війну.

Номер слайду 16

Обмовлення, або зведення наклепів - розповсюдження принизливої неправдивоїінформації з використанням комп’ютерних технологій. Це можуть бути і текстові повідомлення і фото, і пісні, які змальовують жертву в шкідливій манері.

Номер слайду 17

Хепіслепінг (Happy Slapping - щасливе ляскання, радісне побиття) - назва походить від випадків в англійському метро, де підлітки били перехожих, тоді як інші записували це на камеру мобільного телефону. Тепер ця назва закріпилася за будь-якими відеороликами з записами реальних сцен насильства.

Номер слайду 18

Психологічні портрети учасників кібербулінгу. Агресор людина імпульсивна, яка прагне головувати над усіма, щоб її всі слухалися і боялися, агресивно налаштована не лише до ровесників, але й до дорослих(батьків, учителів); не вміє співчувати, фізично сильніша за «потенційну жертву».

Номер слайду 19

Потенційна жертва людина замкнена, вразлива і сором’язлива, яку легко налякати, невпевнена у собі, дуже за все переживає, має занижену самооцінку, депресивна, часто думає про суїцид, не має близьких друзів, більше спілкується з дорослими, ніж з ровесниками, фізично слабша за «агресора». Спостерігачлюдина, якій дуже цікаво переглянути (в деяких випадках і зафіксувати) процес цькування та знущання однієї людини над іншою.

Номер слайду 20

Правила-поради для подолання кібербулінгу 1. Не поспішай викидати свій негатив у кіберпростір.2. Створюй власну онлайн-репутацію, не купуйся на ілюзію анонімності. Перш ніж писати і відправляти повідомлення, слід заспокоїтися, вгамувати злість, образу, гнів. Хоча кіберпростір і надає додаткові можливості відчути свободу і розкутість завдяки анонімності, існують способи дізнатися, хто стоїть за певним нікнеймом. І якщо некоректні дії у віртуальному просторі призводять до реального шкоди, все таємне стає явним. Інтернет фіксує історію, яка складається з публічних дій учасників і визначає онлайн-репутацію кожного - накопичений образ особистості в очах інших учасників. Заплямувати цю репутацію легко, виправити - важко.

Номер слайду 21

Якщо тебе дуже засмутило повідомлення, картинка, відео тощо, слід негайно звернутися до батьків по пораду, зберегти або роздрукувати сторінку самостійно, щоб порадитися з дорослими в зручний час. 3. Зберігай підтвердження фактів нападів. 4.Ігноруй одиничний негатив. Одноразові образливі повідомлення краще ігнорувати - часто кібербулінг внаслідок такої поведінки зупиняється на початковій стадії. Досвідчені учасники інтернет дискусій дотримуються правила: «Найкращий спосіб боротьби з неадекватними - ігнор».

Номер слайду 22

Якщо ти став очевидцем кібербулінгу, правильною поведінкою буде: а) виступити проти агресора, дати йому зрозуміти, що його дії оцінюються негативно, б) підтримати жертву - особисто або в публічному віртуальному просторі надати їй емоційну підтримку,в) повідомити дорослим про факт некоректної поведінки в кіберпросторі.

Номер слайду 23

6. Блокуй агресорів. У програмах обміну миттєвими повідомленнями є можливість блокувати повідомлення з певних адрес. Пауза в спілкуванні часто відбиває в агресора бажання продовжувати цькування.

Номер слайду 24

7. Не варто ігнорувати агресивні повідомлення, якщо листи невідомого вам відправника систематично містять погрози або порнографічні сюжети. У цьому випадку слід скопіювати ці повідомлення і звернутися до правоохоронців. Питаннями кібербезпеки займаються спеціально створені відділи поліції, тому інтернет хулігана можна знайти і покарати. Якщо образлива інформація розміщена на сайті, слід зробити запит до адміністратора для її видалення.

Номер слайду 25

8. Не зайвим буде запам’ятати чи занотувати: Телефон Національної “гарячої лінії” з питань запобігання насильству та захисту прав дітей – 0 800 500 33 50.

Номер слайду 26

Ваша безпека - у ваших руках!Будьте обачними!!!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Голофєєв Володимир Іванович
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Пов’язані теми
Педагогіка, Інші матеріали
Додано
25 березня 2021
Переглядів
1038
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку