Тема : Додавання двоцифрових чисел з переходом через розряд ( загальний випадок ). Складання і розв’язування задач .
Мета : Вчити додавати двоцифрові числа з переходом через розряд ; удосконалювати набуті обчислювальні навички , творчо працювати над задачами ; виховувати бажання взаємодопомоги .
Обладнання : підручник «Математика 2 клас» Г. Лишенко , картки із завданнями , кубики «Лего»
Тип уроку : подача нового матеріалу.
Хід уроку
1 . Організація класу.
- Розпочинаємо наш урок . Будьте уважні , активні , чітко й обдумано відповідайте .
2. Актуалізація опорних знань .
3.Мотивація навчальної діяльності .
- Усна лічба ( учитель на картках показує вирази , здобувачі освіти усно відповідають)
14 + 2 , 23 + 52 , 21 + 7, 15 + 21 , 67 – 25 , 90 – 1
- Робота у зошитах
Записують число , класна робота
Каліграфічна хвилинка , прописують число 23.
4. Вивчення нового матеріалу .
- Робота в парі . Виконати обчислення на картках , обвести правильну відповідь.( завдання з підручника с. 44 №1)
7 + 5 = 11 12 14 40 + 16= 46 56 66
7 + 6 = 11 13 17 40 + 17 =47 57 67
7 + 7 = 14 12 15 40 + 18 = 58 68 78
7 + 8 = 14 15 16 40 + 19 = 59 69 79
7 + 9 = 14 16 15
- Робота з підручником с.44 №2
- Обчислити вирази зручним способом з коментуванням.
30 + 4 + 60 + 5 = 99 20 + 8 + 50 + 1 = 79 40 + 7 + 30 + 2 =79
30 + 60 = 90 20 + 50 = 70 40 + 30 = 70
4 + 5 = 9 8 + 1 = 9 7 + 2 = 9
90 + 9 = 99 70 + 9 = 79 70 + 9 = 79
- Пояснення нового матеріалу . Проблемна ситуація . Запис на дошці .
28 + 59
Як ми можемо виконати таке обчислення ?
Що потрібно зробити ? ( відповіді)
Нам потрібно розкласти на розрядні доданки .
20 + 50 = 70
8 + 9 = 17
70 + 17 = 87
Сьогодні на уроці ми будемо вчитися додавати двоцифрові числа з переходом через розряд .
Підручник с. 44 № 6 . Виконаємо письмово з коментуванням .
39 + 24 = 63 28 + 37 = 65
47 + 46 = 93 56 + 39 = 95
Фізкультхвилинка ( за вибором учителя)
- Робота над задачею с. 44 № 5 . Учні складають умову задачі за малюнком.
Розв’язок записують на дошці .
Задача
В одному будинку 56 квартир . У другому - на 24 квартири менше , ніж у першому . Скільки квартир у двох будинках ?
Відповідь :88 квартир у двох будинках .
5 . Закріплення вивченого матеріалу .
Самостійна робота . Кожен учень отримує завдання на картках і обчислює самостійно . Після виконання учні обмінюються картками , вчитель зачитує правильні відповіді , учні перевіряють .
Оцінюється робота смайликами :
Усміхнений - вірне обчислення.
Засмучений - одна помилка .
Сумний - більше двох .
25 + 38 = 63
79 + 16 = 95
47 + 24 = 71
22 + 59 = 81
6 . Рефлексія .
З яким прийомом додавання ви ознайомилися ?
Як потрібно обчислювати вирази ?
- Самооцінка учнів за допомогою «Лего»
Зелений - Я все зрозумів
Жовтий – Зрозумів , але не зовсім
Червоний - Я нічого не зрозумів