Розробка уроку математики в 3 класі допоможе вчителю ознайомити учнів з додаванням і відніманням круглих сотень і круглих десятків з переходом через розряд; удосконалювати вміння учнів розв'язувати задачі та творчо їх опрацьовувати; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до математики.
Тема: Додавання і віднімання круглих сотень. Додавання і віднімання круглих десятків із переходом через розряд. Кути.
Мета: ознайомити учнів з додаванням і відніманням круглих сотень і круглих десятків з переходом через десяток; удосконалювати вміння розв’язувати задачі та творчо їх опрацьовувати; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до математики.
Обладнання : мультимедійна презентація, підручник " Математика", косинці, казкові герої.
Хід уроку
Ι. Організаційна частина.
У нас сьогодні ніби свято,
Гостей зібралося багато.
Вітаємо вас, наші любі,
У світлій, затишній оселі.
Нехай урок наш для вас буде,
Як пісня – дзвінким і веселим!
Гра " Склади девіз".
1 діяти 3 думати
5 сперечатися 6 доказово
4 оперативно 2 активно
8 обов'язково 7 для всіх
Діяти – активно!
Думати – оперативно!
Сперечатися – доказово!
Для всіх – обов’язково!
ΙΙ. Актуалізація опорних знань.
Гра " Допоможи бджілкам".
Кожен з гостей підготував сюрпризи – завдання, пов'язані з темою уроку. Ви повинні їх виконати правильно, охайно і швидко. Це і буде перепусткою на королівський бал.
І сувора,й солов'їна
Математика – країна.
Вмій лиш спритно рахувати,
Вмій ділити, віднімати,
Можна швидко й додавати.
Вмій кмітливо все збагнути,
Першим в відповіді бути.
Ледарів у нас немає,
Вирушаємо у путь
Нас цікаві речі ждуть.
Капітан – качатко Піп
Прочитав багато книг,
Плавав він за океан,
В різних країнах побував
І до діток завітав.
Піп приніс для нас квитки,для маляток загадки.(завдання).
а) Гра " Допоможи бджілкам" ( слайд 1)
б) Гра " Я вмію швидко рахувати".
400 + 80+5 200+30+2
700+ 10+4 300+40+7
600+50+8 800+60+3
Давайте глянемо, чи всі числа написав Незнайко. – Які пропустив?
100 200 400 500 700 800 1000
Від сірого Вовка втекла.
До королеви на бал прийшла,
А для діток квіточки – завдання принесла.
Вправа: 73 ( с. 74, підручник).
ΙΙΙ. Повідомлення теми і мети уроку.
ΙV. Вивчення нового матеріалу.
Дівчинка Новинка мріє навчити дітей розв’язувати приклади нового типу, а потім потрапити на бал.
Буратіно – пустунець
Не любив книжок, і грець.
Носом довгим лиш вертів,
А навчатись не хотів.
Подивіться от дивак:
Розв'язав він все не так.
За таку ось небилицю
Він одержав одиницю.
Давайте, малята,
Помилки виправляти,
Буратіно навчати.
100 – 700 = 400 500 + 100 – 300 = 400
300 + 300 = 500 640 – 600 = 50
900 – 400 – 200 = 200 640 – 40 = 700
Фізкультхвилинка
Буратіно потягнувся
Раз – нагнувся, два – нагнувся,
Руки в сторони розвів,
Мабуть ключик загубив,
А щоб ключик цей дістати
Треба нам навшпиньки стати.
V. Розвиток математичних знань.
Я кумедний клоун Біб
І веселий, і завзятий,
Прийшов до вас в гості,
На свято веселе хочу потрапить,
Де ігри, забави, жарти і сміх –
Чекають сьогодні малята на всіх.
Петрушка в місті побував
І до нас ось завітав.
Для завзятих і кмітливих,
Працьовитих, нелінивих,
Тих, хто лічить швидше всіх,
Він задачі їм приніс.
а ) - Як називаються фігури? Назвіть їх.
- Що називається кутом?
Кут – це фігура утворена двома променями, що виходять з однієї точки.
Спільний початок променів називається вершиною кута, а самі промені – сторонами кута.
Кути бувають прямі й непрямі.
б) Практична робота.
- Накресліть у зошиті прямий кут.
- Позначте буквами його сторони і вершину.
в) Гра " Знайди прямий кут".
- Знайдіть візуально прямі кути в класі.
VΙ. Підсумок уроку.
Гра " Поле чудес".
VΙΙ. Домашнє завдання.
Виконати № 481, №482.