з'ясувати прийоми обчислень для випадків ділення виду 80:8, 700:7; формувати вміння розв'язувати задачі на дві дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до математики.
Тема: Ділення виду 80:8, 700:7. Задачі на дві дії. Складання рівностей.
Мета: з'ясувати прийоми обчислень для випадків ділення виду 80:8, 700:7; формувати вміння розв'язувати задачі на дві дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до математики.
Обладнання: картки «Математичні несподіванки», зошити з друкованою основою, підручник М.Б.Богданович, Г.П. Лишенко Математика
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організаційний момент
Учитель. Подивилися на мене.
Посміхнулися усі.
Чи готові до роботи? Молодці!
ІІ. Актуалізація та корекція опорних знань.
Перевірка домашнього завдання. (Учні з місця коментують розв'язання вправи №756 та задачі №757)
Подані числа збільшити у 10 разів: 40,25,90,20,3,18,55,70…
Подані числа зменшити у 10 разів: 700,1000,150,80,120,440,20,800…
Сума в центрі сонця сяє
Хто доданок другий знає,
Допишіть його вкінці
На протилежнім промінці
.
90 160 102
40 220
5.Усно вправа №758
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні ми будемо вчитися виконувати ділення виду 80:8, 700:7. Розв'язувати задачі на дві дії. Складати рівності
Пояснення нового матеріалу, розглядаючи таблицю №759.
Фізкультхвилинка
Додавали,віднімали,
множили, ділили,
а задачу розв'язати
нам забракло сили.
Дружно ми усі встаємо,
фізкультпаузу почнемо.
Пострибаємо тихенько,
позгинаємось низенько.
Десять раз поприсідаєм –
і за парти знов сідаєм.
ІV. Робота з друкованим зошитом.
V. Повторення та закріплення вивченого матеріалу.
1. Фронтальне розв'язування задачі №760 та складання оберненої. Порівняння задач.
2. Задача №761 (письмово)
Прочитати задачу. У процесі повторення, за запитаннями записати її скорочений запис
Було – 90м
Витратили – на ? с. по 3м
Залишилося – 60м
Розглянути схему розв'язання.
3.Коментоване виконання вправи №762
Прочитайте, будь ласка твердження. Яке число більше (а). Отже, запишемо його першим, другим запишемо число 680. Щоб дізнатися, на скільки одне число менше від іншого, яку дію потрібно виконати? (Віднімання) Поставимо між ними знак мінус (-). Чому дорівнює різниця (140). Подивіться уважно, що ми отримали? (Рівняння). Розв'яжемо його.
а – 680 =140
Над другим твердженням проводимо аналогічну роботу.
VІ. Підсумок уроку
70:7, 900:9, 500:100, 60:6, 200:100, 400:4 – 100.
Гра «Розшифруй назву казки»
К |
99-88 |
В |
56:8 |
Ч |
900:10 |
И |
60-80:10 |
Р |
200:10 |
У |
700:7 |
А |
100-56 |
20 |
100 |
11 |
44 |
7 |
52 |
90 |
11 |
44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
VІІ. Домашнє завдання №764,765.