Тема: Додавання і віднімання в межах 1000. Обчислення виразів і розв’язування задач.
Мета: узагальнювати і вдосконалювати вміння учнів додавати і віднімати числа в межах 1000; формувати вміння виконувати дії з числами, основою яких є вивчені обчислювальні навички; розвивати логічне і критичне мислення, уважність;
виховувати культуру математичного письма та мови, повагу до оточуючих, любов до математики.
Хід уроку
1)Організіційний момент.
Налаштування на позитив. ЛЕГО (діти піднімають цеглинку того кольору з яким є асоціація і поступово складають вежу)
Хай в небі світить сонечко
Травичка хай росте
Пливе хмаринка в небі
І річка хай тече
Любов’ю все зігріємо
У дружбі краще жить
Ми до вершин крокуємо
Хай нам усім щастить
(Всі в гору піднімають складену вежу)
2)Перевірка д/з. Відповіді на питання, що виникли
3)Розв’язування задач та обчислення виразів .
Учень називає трьоцифрове число, а інший учень характеризує це число
1.Яце це число? (парне чи не парне, чи кругле і т.д.)
2.Яке попереднє число?
3.Яке наступне число?
4.Розклади на розрядні одиниці?
№122 виконуєм усно
Задача №123 записує самі дії
-Ребус (заготоалений на аркуші ) : МІ 100
Задача
Задумали жителі міста обгородити сад, що знаходиться біля нього. І треба їм виміряти довжину огорожі. Відомо що сад має прямокутну форму. Довжина саду 220 м, а ширина на 50 м менша. Доможіть жителям міста знайти довжину паркану для загороджування саду.
Задача №125 (усно)
Фізкультхвилинка:
Встали всі біля парт і імітуєм те, що чуємо
Сильний вітер до землі гне дерева молоді, (всі низько нагинаються ),
А вони ростуть, міцніють (піднімаються)
Вгору тягнуться, радіють (встають навшпиньки і руки тягнуть угору)
Вирази №126 (з іменованими числами)
Задача №127 (малюнок схематично можна виконати на дошці)
Завдання (усно):
Хвалився мільйон, що він велике число, а 0-нічого не вартий, порожнє місце.
Як знищити мільйон однією математичною дією?
Завдання №128
4.Д\з: вирази 129, задача 130