Тема: Додавання та віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками.
Мета:
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: презентація, табличка, картки, підручник
План уроку
Етапи уроку |
Час |
І. Організаційний момент. |
1хв. |
ІІ. Мотивація навчальної діяльності |
5хв. |
ІІІ. Актуалізація опорних знань |
3хв. |
ІV Оголошення теми та мети уроку |
1хв. |
V Вивчення нової теми |
10хв. |
Фізкультхвилинка |
2хв. |
VІ. Закріплення вивченого матеріалу. |
12хв |
VІІ. Домашнє завдання |
1хв. |
VІІІ Підсумки уроків |
5хв |
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Привітання, перевірка готовності учнів до уроку, налаштування дітей на роботу.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Слайд 1.
Про що цей мультфільм? На які думки він вас наштовхує?
ІІІ. Актуалізація опорних знань
ІV Оголошення теми та мети уроку
V Вивчення нової теми
Додавати і віднімати натуральні числа ми уже вміємо. Сьогодні навчимося додавати і віднімати дроби з однаковими знаменниками. Чому дорівнює
? Відповіді на ці запитання ми дізнаємось на нашому уроці.
Після перегляду презентації учні повинні сформулювати правила додавання та віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками.
Отже, щоб додати дроби з однаковими знаменниками, треба додати їхні чисельники і результат записати в чисельнику, а знаменник залишити той самий.
+=
Усно №1018 ст.230
Щоб відняти дроби з однаковими знаменниками, треба від чисельника зменшуваного відняти чисельник від’ємника і записати в чисельнику, а знаменник залишити той самий.
-=
Усно № 1033 ст.231
Правила додавання і віднімання дробів учням доцільно записати в зошити.
Фізкультхвилинка
VІ. Закріплення вивченого матеріалу.
Виконання вправ з підручника ст. 230- 232
№1019 №1022
№1034 №1036
Заповнити таблицю (робота в парах)
a |
|
|
|
|
|
|
b |
|
|
|
|
|
|
a+b |
|
|
|
|
|
|
a-b |
|
|
|
|
|
|
Додаткові задачі
VІІ.Домашнє завдання
Параграф 26, №1021, 1023, 1035
VІІІ Підсумки уроків
Історична довідка
Математики стародавнього Єгипту замість звичайних для нас знаків «+»і«-» використовували знаки «» і «» («ноги, що йдуть»).
Зараз ви зможете дізнатись, яку із дій позначали цими знаками. Серед рівностей
1) =; 2) =; 3) =; 4) =.
одна неправильна, інші правильні. Яка дія позначена знаком ? ?
Як додати (відняти) два дроби з однаковими знаменниками?
Я бачу, ви навчилися швидко додавати і віднімати дроби.
Які завдання виконувалися легко? Які складніше? Що сподобалося?
Виставлення оцінок.