Математика 3 клас
10.01.2024р Урок №79
Тема: Додавання виду 430 + 260. Розв’язування і порівняння задач. Складання і розв’язування обернених задач.
Мета: вчити учнів додаванню виду 430 + 260; удосконалювати вміння учнів складати та порівнювати обернені задачі, розвязувати обернені задачі; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій; виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики; створити мотивацію до подальшого вивчення предмета.
Обладнання: презентація, цеглинки LEGO, підручник « Математика» 3 клас, Н Листопад.
Тип уроку: комбінований .
Освітні галузі: математична
Хід уроку
I. Організація класу
1.1.Привітання з учнями
Всі почули ви дзвінок?
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався,
Тож всіх присутніх привітаймо
І урок розпочинаймо!
1.2 Створення сприятливого психологічного комфорту
- У мене зараз дуже хороший настрій.
- А у вас? Покажіть свій настрій.
1.3 Реклама. Вправа « Мікрофон»
- Діти, якими ми повинні бути на уроці?
II. Мотивація навчальної діяльності
-Кожна людина у сучасному світі повинна бути успішною. Щоб стати успішним – потрібно бути розумним, ощадливим, працьовитим, економним, наполегливим. Всьому цьому треба вчитися змалку.
III. Оголошення теми уроку
- Сьогодні будемо вчитися додавати трицифрові числа виду 430 + 260; удосконалювати вміння учнів складати та порівнювати обернені задачі, розвязувати обернені задачі; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій; виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики
IV. Актуалізація опорних знань
4.1. Усний рахунок
Вправа «Кольорова вежа» (з використанням LEGO)
Вправа «Мікрофон»
-Розклади числа на розрядні доданки.
435, 340, 508, 294, 620.
4.2. Каліграфічна хвилинка. Написання трицифрових чисел з цифрами 5,3,0.
- Напишіть усі можливі трицифрові числа з цифр 3, 5 і 0.
350, 530, 305, 503.
-Назвіть найбільше число та найменше.
-Назвіть «сусідів» кожного числа.
V. Основна частина
1. Вивчення нового матеріалу
1.1. Підготовча робота
Удосконалення вмінь користуватися переставним законом додавання
( с.7 № 26)
- Обчисли значення виразів, скориставшись переставною властивістю додавання.
40 + 20 + 300 + 4 + 100 =(300+100)+(40+20) + 4 = 464
1.2. Формування обчислювальних навичок Пояснення нового матеріалу. ( с. 7, №27)
- Яким способом ми будемо обчислювати цей приклад?
- Розглянь запис та поясни спосіб обчислення.
- Кожний із доданків розкладаємо на сотні і десятки. Сотні додаємо до сотень, десятки додаємо до десятків. Знайдені суми додати.
1.3. Первинне закріплення здобутих знань. Розв’язання прикладів з коментарем.
340 + 250 =█ 470 + 520 =█
300+ 200 = 500 400 + 500 =900
40+50 = 90 70 + 20 = 90
500 + 90 =590 900 + 90 = 990
1.4. Самостійна робота ( с. 28, №28)
1 варіант (дівчатка) 2 варіант (хлопчики)
С 8, №28 – перший рядок С 8, №28 – другий рядок
1.5. Перевірка самостійної роботи. Гра «Так,ні»
1.6. Формування обчислювальних навичок виду 630 + 200, 630 + 20.
( с.8 , №29) Вправа « Продовж речення»
-Розглянь записи й поясни, як знаходили суму.
Для зручності додавання ……. ( у першому виразі перший доданок розкладаємо на суму розрядних доданків. Додаємо сотні до сотень; до результату додаємо десятки.
У другому виразі ….. (розкладаємо перший доданок на суму розрядних доданків. Додаємо десятки до десятків; результат додаємо до сотень. )
1.7. Вправа «Емоційна ромашка».
2. Розвиток умінь розв’язувати задачі
2.1. Розвиток умінь працювати з оберненими задачами
Опрацювання задач та порівняння задач № 31 ( с. 8)
- Прочитайте три задачі. Чи про один і той самий сюжет ідеться в задачі? Чим відрізняються задачі? ( Відоме стає невідомим)
- Розглянь короткі записи. Що в них спільного і що відмінного?
Обернена задача має той самий сюжет і ті самі числа, але розв’язок першої ( прямої) задачі стає даним числом оберненої задачі.
- Якими є друга і третя задача до першої? ( Оберненими)
ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Фізкультхвилинка
2.2. Творча робота над задачею. №32, с.9.
-Розв’яжи задачу.
У книжковій шафі стоїть 35 книжок. Із них -17 енциклопедій, а решта – художні твори. Скільки книжок з художніми творами стоїть на полиці?
- Про що говориться в задачі?
- Скільки книжок було у шафі?
- Які були книжки ? (енциклопедії і художні твори)
-Скільки енциклопедій?
-Чи відомо, скільки художніх творів?
2.3. Робота з другом
Усно склади з сусідом до неї обернену задачу.
(Пара, яка виконала завдання раніше презентує свою роботу. Представники інших
пар перевіряють роботи за зразком)
3.Удосконалення вмінь працювати з іменованими числами
3.1. Закріплення вмінь перетворювати іменовані числа(с.9, №33)
- Скільки в одному метрі сантиметрів? ( 100см)
- Запиши в метрах і сантиметрах довжину, подану в сантиметрах:
125 см, 132 см, 230 см, 525 см, 405 см
Зразок. 125 см = 1м 25 см
3.2.Закріплення здобутих умінь.(с. 9 № 34)
-Розглянь малюнок і скажи, у який спосіб кожний хлопець вимірював свій
ріст.
- Який зріст Іллі?
- Чи в однаковій цифровій величині записані дані?
- Що слід зробити, щоб дізнатися, хто із хлопців вищий?
( Спочатку перетворити довжини в одну величину, потім порівняти.)
3.3 Виконання інтерактивної вправи за посиланням
https://wordwall.net/uk/resource/28173075
VI. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
1.Пояснення домашнього завдання (С. 9, № 35, 36. ) виконати інтерактивну вправу за посиланням https://learningapps.org/2609270
Розв’язати задачу. Скласти обернену до неї задачу.
2. Підсумок уроку.
Рефлексія « Загадкові листи»
- Обери лист, який ти хочеш відкрити. Продовжи речення.
- Сьогодні на уроці я навчився…….
-На уроці я запам’ятав….
-Найкраще мені вдалося…
-Найбільше мені сподобалося…
-Урок завершую з настроєм…
3. Самооцінка