Додаваня чисел з різними знаками в привітаннях до 150-річчя Лесі Українки

Про матеріал
Конспект інтегрованого уроку математики та української літератури. Мета якого показати учням, поєднання математики з іншими дисциплінами.
Перегляд файлу

План – конспект уроку математики у 6 класі

Дата проведення:

Тема уроку. Додавання двох чисел з різними знаками. Числа в житті Лесі Українки

Мета уроку:

  • навчальна:формувати вміння складати алгоритм навчання,  уявлення учнів про зміст дії додавання раціональних чисел з різними знаками (в тому числі й протилежних чисел), також виробити вміння використовувати це правило для розв’язування вправ;
  • розвивальна:  розвивати пізнавальну діяльність, усне мовлення (наводити приклади, пояснювати хід практичних дій); розвивати увагу, логічне мислення (вміння лаконічно висловлювати математичну думку); розвивати вміння орієнтуватися в нестандартних ситуаціях, кмітливість; формувати комунікативні, здоров’язбережуючі і соціальні компетенції, навички раціонального використання часу;
  • виховнана:  виховувати взаємоповагу, здорове суперництво, охайність записів, працьовитість, інтерес до математичних знань; виховувати вміння вислухати інших, активність, самокритичність, самостійність.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь і навичок.

Форма уроку: урок-дослідження.

Обладнання та наочність: план-конспект, картки із задачами, демонстраційний термометр

Епіграф уроку.

                                                                                 

Методи, форми, прийоми:

  • словесні, наочні, практичні;
  • індивідуальна, групова, колективна;
  • рефлексія.

Хід уроку

І Організаційний момент

ІІ Перевірка домашнього завдання.


ІІІ  Мотивація навчальної діяльності.

Інтерактивна вправа «Інтерв’ю»                                  

  • Чи існують числа які не є ні додатними, ні від’ємними?
  • Які числа називаються протилежними?
  • Наведіть приклади.
  • Що таке модуль числа?
  • Що можна сказати про модулі протилежних чисел?
  • Наведіть приклади.
  • Чому дорівнює модуль додатного числа?
  • Чому дорівнює модуль від’ємного числа?
  • Сформулюєте правило порівняння від’ємних чисел.
  • Наведіть приклади.
  • Сформулюйте правило порівняння додатного і від’ємного  чисел.
  • Наведіть приклади.
  • Що більше -5 чи -4?
  • Що більше 5 чи -4?

Як давні індуси називали додатні числа? (від’ємні)

Усно

Визначити знак суми

  1. -7+15=
  2. -7+(-4)=
  3. -13+8=
  4. -15+15=
  5. -6+14=
  6. -23+8=

Сьогодні урок наш не зовсім звичний, тому що на урок до нас сьогодні завітає всім відома гостя, хто це, зараз ви самі дізнаєтеся виконавши завдання:

Учні об’єднуються у 2 групи та отримують завдання:

Скласти пазл з картинок, розв’язавши приклади.

  1. -5,79+(-27,5+(-36,17))           -69,46
  2.                                  
  3. -5+…=-21                              -16
  4. Обчислити х+у+с, якщо х=-23, у= -41,    с=-7,8                    -71,8

      Отже, я вас закликаю до наполегливої праці на уроці.

Так, це Леся Українка.

V Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці ми продовжуватимемо  з’ясовувати , як додають числа з різними знаками, навчимося додавати числа з різними знаками., а заодно дізнаємося деякі факти з життя відомої нам всім Лесі Українки. Віднайдені факти будемо заносити у таку таблицю.

C:\Users\Богдан\Desktop\Леся Українка - це завжди сучасно.jpg

Діти,  пам’ятайте: «Математику не можна вивчати спостерігаючи,  як це робить сусід» (А.Нівен)

Саме ці слова є епіграфом нашого уроку.

VІ Формування нових знань.

Сьогодні наш урок – це урок ідей. І хоча їх ще не можна назвати великими, пам’ятаймо велике починається з малого. Разом навчатися і змагатися не тільки легше й цікавіше, але значно ефективніше.

  1. Дослідження (Робота в парах)                     

Завдання. Розв’язати задачі. Сформулювати правило додавання двох чисел з різними знаками.

Група 1 «Замок»

Задачі

(Герда потрапила до замку. Замок розмежований на дві половини: територія Принцеси і територія Короля )

 

Картинки по запросу "координатна пряма"

Територія Принцеси                       Територія Короля

 

 

1. Герда знаходиться на половині Принцеси за 4 кроків від лінії поділу. Вона зробила 4 кроків у напрямку до Короля. Де зараз знаходиться Герда?

2. Герда зробила 3 кроки на половину Короля, потім повернулася на 6 кроків у сторону Принцеси. Де зараз знаходиться Герда?

3. Герда стояла на межі й зробила 7 кроки на сторону Короля. Де зараз знаходиться Герда?

Знайти модуль координати, на якій знаходиться Герда.

Відповідь 7

Група 2 «Метеорологи»

(Дослідження на демонстраційному термометрі)

Картинки по запросу "термометр вуличний макет"

Задача.

Проблемне запитання 2: Увечері температура повітря була 10 градусів морозу, а за ніч знизилася ще на 7 градусів. Яка температура повітря стала вранці?

Потім на день піднялась на  8 градусів, а на вечір знов опустилась на 3.

У відповідь записати модуль отриманої температури повітря.

Відповідь 12

 

Група 3 «Банк»

 

Задача.

  1. Проблемне запитання 1: Нехай у березні фермер узяв у банку кредит 5 тис. грн., а у квітні - ще З тис. грн. Скільки грошей фермер заборгував банку?
  2. Підприємець  в банку взяла позику 1000 грн. Через деякий час людина повернула борг 1000 грн. Скільки грошей на даний момент на рахунку людини?
  3. Бізнесмен в банку взяв позику 2000 грн. Бізнес налагодився і він за деякий час заощадив  2900 грн. і повернув позику. Скільки грошей на даний момент на рахунку у бізнесмена?)Яка  вийшла відповідь у третій задачі?

Відповідь 900

 

  1. Представники кожної групи демонструють, як проходили їхні дослідження та роблять висновки ,до яких вони прийшли.
  2. Повторювання правила додавання двох чисел з різними знаками.
  3. Робота з підручником

1026(1-3)

До завдання 3 додати число -10 та знайти модуль результату

Відповідь 10

VІІ Фізкультхвилинка

    Комплекс вправ гімнастики для очей

 

1. Швидко покліпати очима, заплющити очі та посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 4 -5 разів.

 

2. Міцно замружити очі. Порахувати до 3, відкрити очі та подивитися вдалечінь. Порахувати до 5. Повторити 4 – 5 разі


 


ІХ Формування вмінь і навичок.

Експрес-контроль (індивідуальна робота) – кожен учень отримує «тренажер» і виконує завдання у відповіді з виділеною клітинкою знайти модуль

                               Таблиця для індивідуальної роботи

сума

-4

-13

-22

-10

-17

-5

 

 

 

 

 

-11

 

 

 

 

 

Відповідь 22 і 33

  • Гра «Загублені знаки» Замість зірочок поставити знак «+» або «-»

(*15)+(*11)=-4

(*15)+(*11)=+4

(*7)+(*7)=0

(*54)+(*12)=42


Підсумок уроку

https://media.wordcloud.pro/image/f9d986a2-e31f-4691-bcf3-d88b79284e00.jpgВіднайдіть твори Лесі Українки

Привітайте Лесю з її ювілеєм. Напишіть своє привітання на стікері та прикріпіть його на плакат.

332938332_w640_h640_maket_lesya_ukrainka2_07-e1551107860279.jpg

Рефлексія.        Метод «Хвилинка хвальби». Кожен учень повинен продовжити речення, яке починається такими словами: «Сьогодні я хочу похвалити себе за те, що…»

Домашнє завдання Опрацювати П. 39 (с. 189), виконати вправи№1024(І), №1027 (ІІ), №1032


 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
22 лютого 2021
Переглядів
338
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку