Технологічна карта дистанційного уроку математики
освітньою технологією «Росток»
у гібридному режимі
вчителя початкових класів
Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 70
Харківської міської ради Харківської області
Малюкової Ольги Костянтинівни
Тема уроку. Швидкість. Час. Відстань. Поняття швидкості руху.
Клас. 3-А
Мета.
- Формування предметних компетентностей: сформувати уявлення про нову величину «швидкість», одиниці її вимірювання; вивести формулу швидкості; ознайомити із задачами на знаходження швидкості руху; розвивати навички усної лічби, логічне мислення, увагу, математичне мовлення.
- Формування ключових компетентностей:закріплювати вміння спілкуватися державною мовою, навчатися впродовж життя; виховувати охайність, повагу один до одного, уважність.
Тип уроку. Урок відкриття нових знань.
Обладнання. Ноутбук з доступом до мережі Інтернет, предметні малюнки «Види транспорту», картки з іменованими числами, завдання для індивідуальної роботи, зразки для перевірки завдань, таблиця самоаналізу.
Освітні галузі. Математична, мовно-літературна, інформативна.
Інформаційні навчальні матеріали. Презентація для учнів, відеоматеріали.
Спосіб зворотнього зв’язку. Обговорення в режимі відеоконференції на платформі Zoom, обмін приватними повідомленнями, мессенджер Viber, електронна пошта.
Стіна слів. Величина, площа, відстань, час, швидкість, рух об' єкта.
№ з/п |
Етап уроку |
Хід уроку |
Матеріали до уроку, електронні освітні ресурси |
|
Організація класу. Перевірка домашньої роботи. |
1.Привітання.Емоційне налаштування. 2. Повторення правил роботи в Zoom.
3.Вправа «Будь уважний» |
Робота в Zoom. -Успіхів бажаю вам сьогодні. Хай робота радість вам несе. Будьте всі уважними постійно. І тоді засвоїте усе !
Презентація вчителя. (Учні звіряють свої відповіді.) |
|
Мотивація до навчальної діяльності. |
1.Актуалізація вимог до навчальної діяльності. Вправа «Мікрофон»
2.Асоціативний кущ «Величини» |
-Я вмію… -Я знаю… - Я хочу дізнатися…
Робота в Zoom на демонстрації екрану.
|
3. |
Актуалізація знань і фіксація утруднень у навчальній діяльності. |
-Повторення одиниць вимірювання часу, відстані. - Якими формулами користувалися? - Що таке формула?
Уявлення про швидкість.
5.Введення визначення швидкості.
6.Завдання для пробної дії. Розв’язання задачі. |
- Презентація вчителя. Усно розв’язати задачі і записати тільки відповіді. (Додаток №1)
Передивись відеоролик. https://www.youtube.com/watch?v=BFc4dLTw4a4
Робота за підручником. С. 51 Завдання № 1 – прочитай і поясни зміст речень.
-С. 52 № 2 – спроба розв’язати задачу
|
4. |
Виявлення місця і причин утруднення. |
(Ніколи ще не знаходили швидкість в задачах) |
Робота в Zoom.
|
5. |
Побудова проєкту виходу з утруднення. |
1.Визначення мети, теми уроку. - Сформулюйте тему і мету уроку. (Ознайомимось з новою величиною «швидкість», розберемося як швидкість пов'язана з відстанню і часом. Навчимося знаходити швидкість об'єкта).
2.Складання плану дій. Вправа «Коло ідей»: - Попрацюємо на числовому промені. -Обгрунтуємо вибір арифметичної дії. -Запишемо формулу за допомогою букв s, v,t.
|
Робота в Zoom
Малювання в Zoom на демонстрації екрану.
|
6. |
Фізкультхвилинка |
|
https://www.youtube.com/watch?v=Dza9tgJB4c4
|
7. |
Реалізація побудованого проєкту. |
1.Заповнення таблиці.
2.Виведення формули швидкості. 3.Визначення одиниць вимірювання швидкості . Навчальна гра «Обери відповідь»
4.Повернення до завдання для пробної дії. |
- Робота в Zoom Ознайомлення із задачею. Велосипедист проїхав 120 км за 4 год. Знайди швидкість велосипедиста. Демонстрація на екрані. (Додаток № 2)
-Оберіть тільки правильні відповіді. (Презентація: на екрані картки з іменованими числами. Додаток № 3) |
8. |
Первинне закріплення. |
Виконання завдань на використання вивченої формули з проговорюванням у зовнішньому мовленні. |
Робота за підручником. С. 51 № 2 (б-д) – розв’язати задачі на знаходження швидкості. (Додаток № 4) (на предметних малюнках на дошці фіксуємо швидкість руху різного виду транспорту)
|
9. |
Самостійна робота із самоперевіркою. |
|
Робота за підручником. С. 52 № 6 – самостійно розв’язати задачу. - Презентація вчителя.
|
10. |
Включення в систему знань. |
1. Складання задачі для друга, де потрібно знайти швидкість за відомими відстанню і часом.
2.Розв’язання рівнянь.
3. Розв’язання прикладів.
4.Тестування. Перевірка засвоєного матеріалу. |
Мессенджер Viber - Склади задачу для друга.
Робота в Zoom -С.52 № 10 (а,б) – фронтально.
-С 52 №11 (а,в)- самостійно мессенджер Viber, електронна пошта.
Сайт «» https://naurok.com.ua/test/ponyattya-shvidkosti-zadachi-na-ruh-749974.html
|
11. |
Рефлексія навчальної діяльності. |
-Мені було цікаво… -Я дізнався (дізналась)…. -Я тепер вмію…. -Яку формулу вивели? - Що здалося найважчим на уроці? Самооцінка учнями діяльності на уроці. |
Відправлення смайлів в Zoom
Мессенджер Viber (Додаток № 5) |
12 |
Домашнє завдання |
С. 52 № 7-розв’язати задачу, № 10 (в,г)-розв’язати приклади, зробити перевірку.
|
-мессенджер Viber |
Додатки до дистанційного уроку.
Додаток № 1
1. |
Сторони прямокутника дорівнюють 90 см і 8 см. Знайди його площу. |
2. |
Діти вранці гуляли на вулиці 40 хв, а ввечері у 3 рази більше. Скільки часу діти гуляли ввечері на вулиці? |
3. |
Відстань від Харкова до Києва 480 км, а від Харкова до Запоріжжя – 310 км. На скільки метрів Запоріжжя ближче до Харкова, ніж Київ? |
4. |
У Тетяни 56 грн. Вона купила 8 блокнотів. Скільки коштує один блокнот? |
5. |
Периметр квадрата 160 см. Чому дорівнює його сторона? |
6. |
Знайди периметр прямокутника, якщо його довжина 40 м, а ширина 5м. |
Відповіді: 720 см2, 120 хв = 2 год, 170 км, 7 грн., 40 см , 90 м.
Додаток № 2
Велосипедист проїхав 120 км за 4 год. Знайди швидкість велосипедиста.
Покажи на числовому промені, де буде велосипедист через 1год, ,2год, 3год.
0 120км |
Подумай, як знайди швидкість велосипедиста? _____________________________________
|
Запиши формулу швидкості. ______________________________
|
Додаток № 3
км |
год |
см |
км/год |
хв |
см/хв |
кг |
кг/км |
хв/км |
м/хв |
Додаток № 4
7 км\с 5 м/год 4 км/год 40 км/год 18км/год
Додаток № 5
Мені було легко |
Мені ще потрібно потренуватися |
Мені було важко |