КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»
КОНСПЕКТ
уроку з музичного мистецтва
Тема. Франція та Англія - країни палаців, театрів, музеїв
4 клас
Студентки 4 курсу 41-ПО групи
Спеціальність 013
Початкова освіта
Соколенко Анастасіі Олександрівни
2022 рік
Клас: 4 Дата: 15.02.22
Тема. Франція та Англія - країни палаців, театрів, музеїв
Мета:
-
вчити емоційно сприймати музику;
-
ознайомити дітей із творчістю Жана Філіппа Рамо. Менует, Поль Моріа та Вольфганга Амадей Моцарта;
-
формувати в учнів інтерес до музичного мистецтва;
-
розвивати музичний слух, творчі здібності;
-
виховувати всебічно розвинену особистість, яка любить і поважає музику у всіх її проявах.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: інтерактивна дошка, презентація, Мистецтво: підручник інтегрованого курсу для 4 класу.
Література:
-
Мистецтво: підручник інтегрованого курсу для 3 кл. закладів загал. серед. освіти / Л. Г. Кондратова. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан. – 2020. – 160 с. : іл.
-
https://www.youtube.com/watch?v=URqPEcjFPWI&ab_channel=ТетянаПриходько
-
https://www.youtube.com/watch?v=4HRtxxo9HWU
-
https://cutt.ly/2gUa5R4
-
https://drive.google.com/file/d/1Ob19OqzxG9e7G1Tnh91zE5hvgZOa-aXv/view
-
https://www.youtube.com/watch?v=btxaVsSUu6A
Хід уроку
-
Організація початку уроку
-
Музичне привітання
-
Добрий день, добрий день, добрий день Вам діти! (вчитель)
-
Добрий день! (учні)
-
Перевірка готовності до уроку
-
Діти, подивіться на свої парти та перевірте чи усі готові до уроку. Чудово! Приберіть з своїх парт усе зайве до рюкзаків, ми розпочинаємо урок.
-
Повторення правил поведінки. Інструктаж «Правила поведінки на уроці музичного мистецтва»
-
Діти, для того щоб розпочати наш урок нам потрібно повторити правила поведінки на уроці музичного мистецтва. Я буду називати вам твердження, а ви, якщо воно правильне, будете плескати в долоньки, а якщо ні – мовчати. Домовилися? Почнемо!
-
На уроці музики потрібно поводити себе чемно і ввічливо. (+)
-
На урок музики потрібно приходити з їжею. (-)
-
На уроці музики потрібно сидіти прямо і слідкувати за поставою. (+)
-
На уроці музики потрібно кричати, що є сили. (-)
-
Під час співу не можна кричати, щоб не «зірвати» голос. (+)
-
На уроці музики можна псувати шкільне майно. (-)
-
На уроці музики потрібно уважно слухати вчителя. (+)
-
На уроці музики потрібно бути обережним з електроприладами. (+)
-
Які ж ви молодці, повторили правила поведінки!
-
Емоційне налаштування. Вправа «Долонька»
- Діти, погляньте на слайд. За допомогою своєї руки, покажіть, який у вас настрій. Якщо у вас поганий настрій, то наприкінці уроку він обов’язково стане позитивним!
- Чудово! З гарним настроєм продовжимо урок!
-
Актуалізація опорних знань. Мотивація до навчання
-
Бесіда
-
Діти, сьогодні ми з вами продовжуємо нашу подорож світом!
-
Давайте пригадаємо, у яких країнах ми були на попередньому уроці? (Німеччина та Австрія)
-
Які музичні твори ви запам’ятали?
-
Мотивація до навчання
-
Діти, сьогодні ми з вами будемо подорожувати разом з Попелюшкою! Вона нас познайомить з чудовим мистецтвом Франції та Англії.
-
Вивчення нового матеріалу
1. Розповідь вчителя
-
«Прекрасна», «загадкова» - саме ці слова чуєш, коли йдеться про Францію. І справді, ця країна протягом багатьох століть залишається країною палаців, театрів, музеїв, відважних лицарів і чарівних казок. Пам'ятаєте нашу Попелюшку - прекрасну героїню казки Шарля Перро? Вона мріяла танцювати на балу в розкішному палаці! У Франції розквітло мистецтво музичного театру, країна стала батьківщиною балету.
2. Фізкультхвилинка (https://www.youtube.com/watch?v=4HRtxxo9HWU)
3. Розповідь вчителя
-
Погляньте, яка гарна сукня у Попелюшки! В такій сукні лише на балу танцювати. Тож, скоріше на бал!
4. Прослуховування менуету Жана Філіппа Рамо (клавесин)
-
Чуєте музика лунає? Зараз ми з вами прослухаємо менует Жана Філіппа Рамо на клависині.
-
Хвилинка хореографічної грамотності! Менует - старовинний французький танець, що походить від повільного народного хороводного танцю. Згодом саме з нього починався кожен придворний бал. Під час виконання менуету здійснюється багато реверансів (шанобливих поклонів). Розпочинали танець зазвичай король і королева. А грали його часто на клавесині.
-
Слухайте уважно. (https://cutt.ly/2gUa5R4)
-
Який характер танцю? Які рухи можна уявити, слухаючи цю музику?
5. Прослуховування менуету Поль Моріа
-
А зараз ми з вами прослухаємо менует Поль Моріа! (https://drive.google.com/file/d/1Ob19OqzxG9e7G1Tnh91zE5hvgZOa-aXv/view)
-
Який із прослуханих менуетів може супроводжувати танець на картині? Яких музикантів-виконавців зобразив художник? Чим тембр клавесина відрізняється від тембру фортепіано, органа?
-
Ось ви ми і прослухали. Попелюшці дуже цікаво, які у вас залишилися враження від менуетів? Які почуття у вас виникли під час прослухування музичного твору? Який темп у музичного твору? Яка була музика? (сумна, весела, бадьора, загадкова, радісна, неспокійна)
-
Які музичні інструменти ви почули? (ксилофон, скрипка, труба, віолончель, флейта і т.д)
-
Попелюшка забула, що ми зараз з вами прослухали. Нагадаєте? (Жан Філіпп Рамо. Менует (клавесин). Поль Моріа. Менует.) Молодці!
-
Практична художньо – творча діяльність
-
Розспів
-
Діти, у нашої Попелюшки так піднявся настрій, що їй хочеться співати! Але перед тим як нам почати співати нам потрібно гарненько порозспівуватися.
-
Але, перед цим ви повинні сісти, як справжні співаки.
-
А як сидять справжні співаки? Допоможіть Попелюшці сісти правильно. (Сісти рівно, спину тримай прямо. Обидві ноги постав на підлогу, а руки покласти перед собою на коліна)
-
Всі зробили? (Так)
-
Нагадайте, Попелюшці, скільки в музиці є нот? (Сім)
-
Давайте повторимо їх разом. (До, ре, мі, фа, соль, ля, сі)
-
Тепер повторивши ноти, можемо розспівуватися.
-
(https://www.youtube.com/watch?v=URqPEcjFPWI&ab_channel=ТетянаПриходько)
-
До, Сі, До, Ре
Ре, До, Ре, Мі
Мі, Ре, Мі, Фа
Фа, Мі, Фа, Соль
Соль, Ля, Соль, Фа
Фа, Соль, Фа, Мі
Мі, Фа, Мі, Ре
Ре, Мі, Ре, До
-
Молодці, у вас дуже добре вийшло. Попелюшка готова почати співати! А ви?
-
Робота за підручником
-
Діти, відкрийте свої підручники з мистецтва на сторінці 63.
-
Відкрили? Знайшли пісню, яка називається «Пастух»?
-
Давайте, з вами скоріше роздивимось слова пісні.
-
Прослуховування пісні
-
Давайте, послухаємо всі разом пісню. (https://www.youtube.com/watch?v=btxaVsSUu6A)
-
Про що співається в пісні?
-
Який характер має ця пісня? (Весела, сумна…)
-
Чи відбувається динамічний розвиток музики?
-
А тепер будемо розспівувати пісню.
3.1 Промовляння слів за вчителем
3.2 Проговорювання слів по ритму пісні
3.3 Співаємо 1 куплет
V. Вивчення нового матеріалу
- Молодці! А зараз ми з вами прослухаємо варіації на тему французької народної пісні «Пастух» Вольфганга Амадей Моцарта. (https://drive.google.com/file/d/1jZeaYyjYahByi9wftzv0HdK5O1VK0upM/view, https://drive.google.com/file/d/14vBiNiURKRhM2JO0ZnNjEcLksFG1JEC2/view)
- Що відбувається з народною піснею у творі Моцарта? Як змінюється тема у новому «вбранні» (мелодія, ритм, фактура тощо)?
- Який музичний твір вам сподобався більше? Чому?
VI. Підсумок уроку
-
Рефлексія. Проблемні питання до дітей
-
Які музичні твори ми сьогодні прослухали?
-
Які музичні інструменти ви почули із менуетів?
-
Вербальне оцінювання
-
Ви всі молодці. Всі дуже гарно попрацювали. Попелюшці дуже було приємно сьогодні з вами працювати.
-
Скажіть мені чи гарний у вас настрій після нашого уроку? Чи покращився він, якщо був поганим?
-
Молодці, добре.
-
Висновок
-
Сьогодні ми познайомились із творчістю Жана Філіппа Рамо. Менует, Поль Моріа та Вольфганга Амадей Моцарта, вивчили нову пісню, дізналися, що таке менует. Ви були дуже активні. Я задоволена вашою роботою. Бажаю вам такого самого активного настрою на наступні уроки. До побачення!