Документ "Урок. Мандрівка до сонячної Італії"

Про матеріал
Документ "Урок. Мандрівка до сонячної Італії"Документ "Урок. Мандрівка до сонячної Італії"Документ "Урок. Мандрівка до сонячної Італії"
Перегляд файлу

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»

 

 

 

 

 

КОНСПЕКТ

уроку з музичного мистецтва

Тема. Мандрівка до сонячної Італії

4 клас

 

 

 

 

 

Студентки 4 курсу 41-ПО групи

Спеціальність 013

Початкова освіта

Соколенко Анастасіі Олександрівни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022 рік

Клас: 4                                                                                                               Дата: 22.02.22

Тема. Мандрівка до сонячної Італії

Мета:

  • вчити емоційно сприймати музику;
  • ознайомити дітей із творчістю Карла Мюньє та Миколи Лисенка;
  • формувати в учнів інтерес до музичного мистецтва;
  • розвивати музичний слух, творчі здібності;
  • виховувати всебічно розвинену особистість, яка любить і поважає музику у всіх її проявах.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: інтерактивна дошка, презентація, Мистецтво: підручник інтегрованого курсу для 4 класу.

Література:

  1. Мистецтво: підручник інтегрованого курсу для 3 кл. закладів загал. серед. освіти / Л. Г. Кондратова. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан. – 2020. – 160 с. : іл.
  2. https://www.youtube.com/watch?v=URqPEcjFPWI&ab_channel=ТетянаПриходько
  3. https://www.youtube.com/watch?v=4HRtxxo9HWU
  4. https://drive.google.com/file/d/1NQjYWqg4uYA57UIgpkok6Z56xrZqLCav/view
  5. https://drive.google.com/file/d/1eZVU2lmHAu357VX4yM3egJlRH1nmV8Yt/view
  6. https://www.youtube.com/watch?v=TK1TwHvuZ6E
  7. https://www.youtube.com/watch?v=S6nnoWRY6As

Хід уроку

  1. Організація початку уроку
  1. Музичне привітання
  • Добрий день, добрий день, добрий день Вам діти! (вчитель)
  • Добрий день! (учні)

 

  1. Перевірка готовності до уроку
  • Діти, подивіться на свої парти та перевірте чи усі готові до уроку. Чудово! Приберіть з своїх парт усе зайве до рюкзаків, ми розпочинаємо урок.

 

  1. Повторення правил поведінки. Інструктаж «Правила поведінки на уроці музичного мистецтва»
  • Діти, для того щоб розпочати наш урок нам потрібно повторити правила поведінки на уроці музичного мистецтва. Я буду називати вам твердження, а ви, якщо воно правильне, будете плескати в долоньки, а якщо ні – мовчати. Домовилися? Почнемо!
  • На уроці музики потрібно поводити себе чемно і ввічливо. (+)
  • На урок музики потрібно приходити з їжею. (-)
  • На уроці музики потрібно сидіти прямо і слідкувати за поставою. (+)
  • На уроці музики потрібно кричати, що є сили. (-)
  • Під час співу не можна кричати, щоб не «зірвати» голос. (+)
  • На уроці музики можна псувати шкільне майно. (-)
  • На уроці музики потрібно уважно слухати вчителя. (+)
  • На уроці музики потрібно бути обережним з електроприладами. (+)
  •         Які ж ви молодці, повторили правила поведінки!

 

  1.     Емоційне налаштування. Вправа «Долонька»

 - Діти, погляньте на слайд. За допомогою своєї руки, покажіть, який у вас настрій. Якщо у вас поганий настрій, то наприкінці уроку він обов’язково стане позитивним!

- Чудово! З гарним настроєм продовжимо урок!

 

  1. Актуалізація опорних знань. Мотивація до навчання
  1.     Бесіда
  • Діти, сьогодні ми з вами продовжуємо нашу подорож світом!
  • Давайте пригадаємо, у яких країнах ми були на попередньому уроці? (Англія та Франція)
  • Які музичні твори ви запам’ятали?
     
  1. Мотивація до навчання
  • Діти, сьогодні ми з вами будемо подорожувати разом з Арлекіном! Він нас познайомить з чудовим мистецтвом сонячної Італії!

 

  1.   Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь вчителя

- Чи знаєте ви, у якій країні є місто-карнавал, де замість вулиць - водні канали? Це батьківщина опери, всесвітньо відомих співаків, великих художників і знаменитих модельєрів. Ласкаво прошу до Італії!

2. Фізкультхвилинка (https://www.youtube.com/watch?v=4HRtxxo9HWU)

3. Розповідь вчителя

- В італійському місті Венеції народилася баркарола - «пісня човняра» з особливим ритмом, у якому відчувається погойдування хвиль. До речі, наш Арлекін родом з цього міста!

 4. Прослуховування музичних творів Карло Мюньє. «Баркарола» (дует мандоліни та гітари). Микола Лисенко. «Баркарола» (фортепіано).

  • Наш Арлекін хоче вас познайомити з музикою своєї Батьківщини Слухайте уважно.? Зараз ми з вами прослухаємо такі музичні твори як Карло Мюньє «Баркарола» (дует мандоліни та гітари) та Микола Лисенко. «Баркарола» (фортепіано). (https://drive.google.com/file/d/1NQjYWqg4uYA57UIgpkok6Z56xrZqLCav/view, https://drive.google.com/file/d/1eZVU2lmHAu357VX4yM3egJlRH1nmV8Yt/view)
  • Схарактеризуй музичні твори. Який супровід до музики вам більше сподобався: картини, присвячені Венеції, чи віртуальна екскурсія на гондолах за допомогою сучасної відеозйомки? Які види театральних ляльок зображено на картині?
  •    Ось ви ми і прослухали.  Арлекіну дуже цікаво, які у вас залишилися враження від музичних творів? Які почуття у вас виникли під час прослухування музичних творів? Який темп у музичного твору? Яка була музика? (Сумна, весела, бадьора, загадкова, радісна, неспокійна)
  • Які музичні інструменти ви почули? (ксилофон, скрипка, труба, віолончель, флейта і т.д)
  • Ой! Арлекін забув, що ми зараз з вами прослухали. Нагадаєте? (Карло Мюньє «Баркарола» (дует мандоліни та гітари) та Микола Лисенко. «Баркарола» (фортепіано).) Молодці!
     
  1.    Практична художньо – творча діяльність
  1.          Розспів
  • Діти,  у нашого Арлекіна так піднявся настрій, що йому хочеться співати! Але перед тим як нам почати співати нам потрібно гарненько порозспівуватися.
  • Але, перед цим ви повинні сісти, як справжні співаки.
  • А як сидять справжні співаки? Допоможіть Арлекіну сісти правильно. (Сісти рівно, спину тримай прямо. Обидві ноги постав на підлогу, а руки покласти перед собою на коліна)
  • Всі зробили? (Так)
  • Нагадайте, Арлекіну, скільки в музиці є нот? (Сім)
  • Давайте повторимо їх разом. (До, ре, мі, фа, соль, ля, сі)
  • Тепер повторивши ноти, можемо розспівуватися.
  • (https://www.youtube.com/watch?v=URqPEcjFPWI&ab_channel=ТетянаПриходько)
  • До, Сі, До, Ре

Ре, До, Ре, Мі

Мі, Ре, Мі, Фа

Фа, Мі, Фа, Соль

Соль, Ля, Соль, Фа

Фа, Соль, Фа, Мі

Мі, Фа, Мі, Ре

Ре, Мі, Ре, До

  • Молодці, у вас дуже добре вийшло. Арлекін готова почати співати! А ви?
  1.          Робота за підручником
  • Діти, відкрийте свої підручники з мистецтва на сторінці 71.
  • Відкрили? Знайшли пісню, яка називається «Промінчик»?
  • Давайте, з вами скоріше роздивимось слова пісні.
     
  1.          Прослуховування пісні
  • Давайте, послухаємо всі разом пісню. (https://www.youtube.com/watch?v=TK1TwHvuZ6E)
  • Про що співається в пісні?
  • Який характер має ця пісня? (Весела, сумна…)
  • Чи відбувається динамічний розвиток музики?
  • А тепер будемо розспівувати пісню.

3.1 Промовляння слів за вчителем

3.2 Проговорювання слів по ритму пісні

3.3 Співаємо

V. Вивчення нового матеріалу

-  Молодці!

- Хвилинка хореографічної грамотності? Відомим італійським танцем є тарантела. Це запальний танок у тридольному розмірі та швидкому темпі. Він виконується соло чи в парі під супровід мандоліни, гітари, кастаньєт, бубна та інших ударних інструментів. Рухи танцівників енергійні, сповнені стрибків і підскоків.

- Арлекін пропонує вам переглянути цей танок! (https://www.youtube.com/watch?v=S6nnoWRY6As)

- Які у вас враження від цього таночку?

VI. Підсумок уроку

  1.          Рефлексія. Проблемні питання до дітей
  • Які музичні твори ми сьогодні прослухали?
  • Які музичні інструменти ви почули із менуетів?
  1.          Вербальне оцінювання
  • Ви всі молодці. Всі дуже гарно попрацювали. Арлекіну дуже було приємно сьогодні з вами працювати.
  • Скажіть мені чи гарний у вас настрій після нашого уроку? Чи покращився він, якщо був поганим?
  • Молодці, добре.
  1.          Висновок
  • Сьогодні ми познайомились із творчістю Карла Мюньє та Миколи Лисенка, вивчили нову пісню, дізналися, що таке тарантела. Ви були дуже активні. Я задоволена вашою роботою. Бажаю вам такого самого активного настрою на наступні уроки. До побачення!

 

 

docx
Додано
2 липня 2022
Переглядів
2605
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку