Документ "Урок. Східні мотиви"

Про матеріал
Документ "Урок. Східні мотиви"Документ "Урок. Східні мотиви"Документ "Урок. Східні мотиви"Документ "Урок. Східні мотиви"
Перегляд файлу

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»

 

 

 

 

 

КОНСПЕКТ

уроку з музичного мистецтва

Тема. Східні мотиви

4 клас

 

 

 

 

 

Студентки 4 курсу 41-ПО групи

Спеціальність 013

Початкова освіта

Соколенко Анастасіі Олександрівни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022 рік

Клас: 4                                                                                                               Дата: 22.03.22

Тема. Східні мотиви

Мета:

  • вчити емоційно сприймати музику;
  • ознайомити дітей із творчістю Миколи Римського-Корсакова;
  • ознайомити з грузинськими танками «Лезгінка», «Хорумі»;
  • формувати в учнів інтерес до музичного мистецтва;
  • розвивати музичний слух, творчі здібності;
  • виховувати всебічно розвинену особистість, яка любить і поважає музику у всіх її проявах.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: інтерактивна дошка, презентація, Мистецтво: підручник інтегрованого курсу для 4 класу.

Література:

  1. Мистецтво: підручник інтегрованого курсу для 3 кл. закладів загал. серед. освіти / Л. Г. Кондратова. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан. – 2020. – 160 с. : іл.
  2. https://www.youtube.com/watch?v=URqPEcjFPWI&ab_channel=ТетянаПриходько
  3. https://www.youtube.com/watch?v=p_gn1d3MliI
  4. https://www.youtube.com/watch?v=SRE1XVEJMIw

Хід уроку

  1. Організація початку уроку
  1. Музичне привітання
  • Добрий день, добрий день, добрий день Вам діти! (вчитель)
  • Добрий день! (учні)

 

  1. Перевірка готовності до уроку
  • Діти, подивіться на свої парти та перевірте чи усі готові до уроку. Чудово! Приберіть з своїх парт усе зайве до рюкзаків, ми розпочинаємо урок.

 

  1. Повторення правил поведінки. Інструктаж «Правила поведінки на уроці музичного мистецтва»
  • Діти, для того щоб розпочати наш урок нам потрібно повторити правила поведінки на уроці музичного мистецтва. Я буду називати вам твердження, а ви, якщо воно правильне, будете плескати в долоньки, а якщо ні – мовчати. Домовилися? Почнемо!
  • На уроці музики потрібно поводити себе чемно і ввічливо. (+)
  • На урок музики потрібно приходити з їжею. (-)
  • На уроці музики потрібно сидіти прямо і слідкувати за поставою. (+)
  • На уроці музики потрібно кричати, що є сили. (-)
  • Під час співу не можна кричати, щоб не «зірвати» голос. (+)
  • На уроці музики можна псувати шкільне майно. (-)
  • На уроці музики потрібно уважно слухати вчителя. (+)
  • На уроці музики потрібно бути обережним з електроприладами. (+)
  •         Які ж ви молодці, повторили правила поведінки!

 

  1.     Емоційне налаштування. Вправа «Долонька»

 - Діти, погляньте на слайд. За допомогою своєї руки, покажіть, який у вас настрій. Якщо у вас поганий настрій, то наприкінці уроку він обов’язково стане позитивним!

- Чудово! З гарним настроєм продовжимо урок!

 

  1. Актуалізація опорних знань. Мотивація до навчання
  1.     Бесіда
  • Діти, сьогодні ми з вами продовжуємо нашу подорож світом!
  • Давайте пригадаємо, у якій країні ми були на попередньому уроці? (Кавкз)
  • Які музичні твори ви запам’ятали?
     
  1. Мотивація до навчання
  • Діти, сьогодні ми з вами будемо подорожувати разом з Джином! Він нас познайомить з таємничім мистецтвом Сходу!

 

  1.   Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь вчителя

- Згадайте пригоди Аладдіна з чарівною лампою та джином, Алі Бабу та сорок розбійників, невтомну казкарку Шехерезаду. Усі ці фантастичні персонажі прийшли до нас з арабських казок. Спробуймо поринути разом з ними в цей чарівний і загадковий світ... Микола Римський-Корсаков написав симфонічну сюїту за мотивами арабських казок. Кожна з частин має програмну назву:

I. Буря на морі та корабель Синдбада

II. Розповідь царевича Календера

III. Царевич і царівна

IV. Свято в Багдаді та корабель, що розбивається об скелі

2. Хвилинка рефлексії під арабські мотиви (https://drive.google.com/file/d/19R7Tjl_Ad7hv6KGY9UTiu4BH4bNZzvQk/view)

3. Прослуховування музичного твору Миколи Римського-Корсакова. Сюїта «Шехерезада» (фрагменти)

- Джин пропонує нам прослухати музичний твір Миколи Римського-Корсакова. Сюїта «Шехерезада» (фрагменти). (https://www.youtube.com/watch?v=p_gn1d3MliI)

  • Які історії «розповіла» музика? Доведіть, що цей твір – сюїта. Порівняйте зміст частин сюїти з ілюстраціями у підручнику на сторінці 94.
  • Чи сподобалася вам сюїта?
  • Ой! Джин забув, що ми зараз з вами прослухали. Нагадаєте? (Музичний твір Миколи Римського-Корсакова. Сюїта «Шехерезада» (фрагменти)). Молодці!
     
  1.    Практична художньо – творча діяльність
  1.          Розспів
  • Діти,  у нашого Джина так піднявся настрій, що йому хочеться співати! Але перед тим як нам почати співати нам потрібно гарненько порозспівуватися.
  • Але, перед цим ви повинні сісти, як справжні співаки.
  • А як сидять справжні співаки? Допоможіть Джинові сісти правильно. (Сісти рівно, спину тримай прямо. Обидві ноги постав на підлогу, а руки покласти перед собою на коліна)
  • Всі зробили? (Так)
  • Нагадайте, Джинові, скільки в музиці є нот? (Сім)
  • Давайте повторимо їх разом. (До, ре, мі, фа, соль, ля, сі)
  • Тепер повторивши ноти, можемо розспівуватися.
  • (https://www.youtube.com/watch?v=URqPEcjFPWI&ab_channel=ТетянаПриходько)
  • До, Сі, До, Ре

Ре, До, Ре, Мі

Мі, Ре, Мі, Фа

Фа, Мі, Фа, Соль

Соль, Ля, Соль, Фа

Фа, Соль, Фа, Мі

Мі, Фа, Мі, Ре

Ре, Мі, Ре, До

  • Молодці, у вас дуже добре вийшло. Джин готовий почати співати! А ви?
  1.          Робота за підручником
  • Діти, відкрийте свої підручники з мистецтва на сторінці 95.
  • Відкрили? Знайшли пісню, яка називається «Казковий світ»?
  • Давайте, з вами скоріше роздивимось слова пісні.
     
  1.          Прослуховування пісні
  • Давайте, послухаємо всі разом пісню. (https://www.youtube.com/watch?v=SRE1XVEJMIw)
  • Про що співається в пісні?
  • Який характер має ця пісня? (Весела, сумна…)
  • Чи відбувається динамічний розвиток музики?
  • А тепер будемо розспівувати пісню.
  • Під час виконання твору зверніть увагу на чистоту інтонації. Складні фрагменти мелодії проспіваємо окремо в повільнішому темпі.

3.1 Промовляння слів за вчителем

3.2 Проговорювання слів по ритму пісні

3.3 Співаємо

V. Вивчення нового матеріалу

-  Молодці!


- Хвилинка музичної грамоти! Увага!

- Розглянемо вправу на сторінці 95.


- Подивіться на нотний запис тем султана та Шехерезади. Пригадайте, у якому регістрі вони звучать. Поміркуйте, чому мелодії героїв сюїти записано в різних ключах.

 

VI. Підсумок уроку

  1.          Рефлексія. Проблемні питання до дітей
  • Які музичні твори ми сьогодні прослухали?
  • Які музичні інструменти ви почули із менуетів?
  1.          Вербальне оцінювання
  • Ви всі молодці. Всі дуже гарно попрацювали. Джинові дуже було приємно сьогодні з вами працювати.
  • Скажіть мені чи гарний у вас настрій після нашого уроку? Чи покращився він, якщо був поганим?
  • Молодці, добре.
  1.          Висновок
  • Сьогодні ми познайомились із творчістю Миколи Римського-Корсакова, вивчили нову пісню та дізналися, що таке басовий ключ. Ви були дуже активні. Я задоволена вашою роботою. Бажаю вам такого самого активного настрою на наступні уроки. До побачення!

 

 

docx
Додано
2 липня 2022
Переглядів
2094
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку