КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»
КОНСПЕКТ
уроку з музичного мистецтва
Тема. Мистецькі візерунки у теплих країв
4 клас
Студентки 4 курсу 41-ПО групи
Спеціальність 013
Початкова освіта
Соколенко Анастасіі Олександрівни
2022 рік
Клас: 4 Дата: 15.03.22
Тема. Мистецькі візерунки у теплих країв
Мета:
-
вчити емоційно сприймати музику;
-
ознайомити дітей із творчістю Ревазо Лагідзе;
-
ознайомити з грузинськими танками «Лезгінка», «Хорумі»;
-
формувати в учнів інтерес до музичного мистецтва;
-
розвивати музичний слух, творчі здібності;
-
виховувати всебічно розвинену особистість, яка любить і поважає музику у всіх її проявах.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: інтерактивна дошка, презентація, Мистецтво: підручник інтегрованого курсу для 4 класу.
Література:
-
Мистецтво: підручник інтегрованого курсу для 3 кл. закладів загал. серед. освіти / Л. Г. Кондратова. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан. – 2020. – 160 с. : іл.
-
https://www.youtube.com/watch?v=URqPEcjFPWI&ab_channel=ТетянаПриходько
-
https://drive.google.com/file/d/17Gs__xZ23XAxbN4I2HXSFkwlVaLVK6sV/view?usp=sharing
-
https://drive.google.com/file/d/1BRChEzD2zHG_SydLAinZPxqGBFF0o-jV/view
-
https://cutt.ly/ogUhZiO
-
https://www.youtube.com/watch?v=i2cYWQIQTTc
Хід уроку
-
Організація початку уроку
-
Музичне привітання
-
Добрий день, добрий день, добрий день Вам діти! (вчитель)
-
Добрий день! (учні)
-
Перевірка готовності до уроку
-
Діти, подивіться на свої парти та перевірте чи усі готові до уроку. Чудово! Приберіть з своїх парт усе зайве до рюкзаків, ми розпочинаємо урок.
-
Повторення правил поведінки. Інструктаж «Правила поведінки на уроці музичного мистецтва»
-
Діти, для того щоб розпочати наш урок нам потрібно повторити правила поведінки на уроці музичного мистецтва. Я буду називати вам твердження, а ви, якщо воно правильне, будете плескати в долоньки, а якщо ні – мовчати. Домовилися? Почнемо!
-
На уроці музики потрібно поводити себе чемно і ввічливо. (+)
-
На урок музики потрібно приходити з їжею. (-)
-
На уроці музики потрібно сидіти прямо і слідкувати за поставою. (+)
-
На уроці музики потрібно кричати, що є сили. (-)
-
Під час співу не можна кричати, щоб не «зірвати» голос. (+)
-
На уроці музики можна псувати шкільне майно. (-)
-
На уроці музики потрібно уважно слухати вчителя. (+)
-
На уроці музики потрібно бути обережним з електроприладами. (+)
-
Які ж ви молодці, повторили правила поведінки!
-
Емоційне налаштування. Вправа «Долонька»
- Діти, погляньте на слайд. За допомогою своєї руки, покажіть, який у вас настрій. Якщо у вас поганий настрій, то наприкінці уроку він обов’язково стане позитивним!
- Чудово! З гарним настроєм продовжимо урок!
-
Актуалізація опорних знань. Мотивація до навчання
-
Бесіда
-
Діти, сьогодні ми з вами продовжуємо нашу подорож світом!
-
Давайте пригадаємо, у якій країні ми були на попередньому уроці? (Скандинавія)
-
Які музичні твори ви запам’ятали?
-
Мотивація до навчання
-
Діти, сьогодні ми з вами будемо подорожувати разом з Курчатком! Воно нас познайомить з таємничім мистецтвом Кавказу!
-
Вивчення нового матеріалу
1. Розповідь вчителя
- Яскравий, гостинний, душевний Кавказ... Країни гір, унікального хорового багатоголосся, неповторних та енергійних національних танців. Наприклад, у Грузії чоловіки у спеціальному шкіряному взутті танцюють на кінчиках пальців. Цю особливу складну техніку називають одним із чудес світу.
2. Руханка «Майбутнє обираєш тільки ти»» (https://drive.google.com/file/d/17Gs__xZ23XAxbN4I2HXSFkwlVaLVK6sV/view?usp=sharing)
3. Прослуховування музичних творів Ревазо Лагідзе. «Тбілісо» (ансамбль «Басіані») та перегляд грузинськіх танців «Лезгінка», «Хорумі» (балет Сухішвілі).
- Курчатко пропонує нам прослухати музичний твір Ревазо Лагідзе. «Тбілісо» (ансамбль «Басіані») та переглянути грузинські танці «Лезгінка», «Хорумі» (балет Сухішвілі). (https://drive.google.com/file/d/1BRChEzD2zHG_SydLAinZPxqGBFF0o-jV/view, https://cutt.ly/ogUhZiO)
-
Як звучить вокальний твір - одноголосно чи багатоголосно? Зверніть увагу, як злагоджено рухаються танцюристи. Які музичні інструменти супроводжують танець? Які ритм, мелодія, темп, динаміка цього твору?
-
Ой! Курчатко забуло, що ми зараз з вами прослухали та переглянули. Нагадаєте? (Ревазо Лагідзе. «Тбілісо» (ансамбль «Басіані») та перегляд грузинськіх танців «Лезгінка», «Хорумі» (балет Сухішвілі)) Молодці!
4. Робота за підручником
- Давайте розглянемо ілюстрацію у підручнику на сторінці 86.
- Чим займаються діти на картині грузинської художниці Ніно Чакветадзе? Чи однаковий у них настрій?
- Чи подобається вам картина? Чому?
- Молодці!
-
Практична художньо – творча діяльність
-
Розспів
-
Діти, у нашого Курчатка так піднявся настрій, що йому хочеться співати! Але перед тим як нам почати співати нам потрібно гарненько порозспівуватися.
-
Але, перед цим ви повинні сісти, як справжні співаки.
-
А як сидять справжні співаки? Допоможіть Курчаткові сісти правильно. (Сісти рівно, спину тримай прямо. Обидві ноги постав на підлогу, а руки покласти перед собою на коліна)
-
Всі зробили? (Так)
-
Нагадайте, Курчаткові, скільки в музиці є нот? (Сім)
-
Давайте повторимо їх разом. (До, ре, мі, фа, соль, ля, сі)
-
Тепер повторивши ноти, можемо розспівуватися.
-
(https://www.youtube.com/watch?v=URqPEcjFPWI&ab_channel=ТетянаПриходько)
-
До, Сі, До, Ре
Ре, До, Ре, Мі
Мі, Ре, Мі, Фа
Фа, Мі, Фа, Соль
Соль, Ля, Соль, Фа
Фа, Соль, Фа, Мі
Мі, Фа, Мі, Ре
Ре, Мі, Ре, До
-
Молодці, у вас дуже добре вийшло. Курчатко готовий почати співати! А ви?
-
Робота за підручником
-
Діти, відкрийте свої підручники з мистецтва на сторінці 87.
-
Відкрили? Знайшли пісню, яка називається «Курчатка»?
-
Давайте, з вами скоріше роздивимось слова пісні.
-
Прослуховування пісні
-
Давайте, послухаємо всі разом пісню. (https://www.youtube.com/watch?v=i2cYWQIQTTc)
-
Про що співається в пісні?
-
Який характер має ця пісня? (Весела, сумна…)
-
Чи відбувається динамічний розвиток музики?
-
А тепер будемо розспівувати пісню.
-
Розучуючи мелодію пісні азербайджанського композитора, не поспішаймо. Прислухайтеся до свого голосу, точно виконуйте усі інтонації.
3.1 Промовляння слів за вчителем
3.2 Проговорювання слів по ритму пісні
3.3 Співаємо
V. Вивчення нового матеріалу
- Молодці!
- Дослідіть, де в нотах стоять бемолі та дієзи.
- Уявляєте, цій пісні понад пів століття! І виконують її багатьма мовами світу!
- Хвилинка музичної грамоти! Увага!
VI. Підсумок уроку
-
Рефлексія. Проблемні питання до дітей
-
Які музичні твори ми сьогодні прослухали?
-
Які музичні інструменти ви почули із менуетів?
-
Вербальне оцінювання
-
Ви всі молодці. Всі дуже гарно попрацювали. Курчаткові дуже було приємно сьогодні з вами працювати.
-
Скажіть мені чи гарний у вас настрій після нашого уроку? Чи покращився він, якщо був поганим?
-
Молодці, добре.
-
Висновок
-
Сьогодні ми познайомились із творчістю Ревазо Лагідзе, ознайомились з грузинськими танками «Лезгінка», «Хорумі», вивчили нову пісню. Ви були дуже активні. Я задоволена вашою роботою. Бажаю вам такого самого активного настрою на наступні уроки. До побачення!