Документ "Урок. Історія рідного краю"

Про матеріал
Документ "Урок. Історія рідного краю"Документ "Урок. Історія рідного краю"Документ "Урок. Історія рідного краю"Документ "Урок. Історія рідного краю"Документ "Урок. Історія рідного краю"
Перегляд файлу

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КОНСПЕКТ

уроку з інтергованого курсу «Я досліджую світ»

Тема. Історія рідного краю

4 клас

 

 

 

 

 

 

 

Студентки 4 курсу 41-ПО групи

Спеціальність 013

Початкова освіта

Соколенко Анастасіі Олександрівни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022 рік

Клас: 4                                                                                                               Дата: 18.02.22

Тема: Історія рідного краю

Мета: розширити і поглибити знання учнів про рідний край; ознайомити з історією міста Коростень — древлянської столиці.

Обладнання: підручник, мультимедійна презентація.

Література: https://pidruchnyk.com.ua/1629-yads-4-klas-voroncova.html, https://drive.google.com/file/d/15t84KdIYcHtpumWXDYPMrcIudMgHrM9a/view

 

Хід уроку

  1. Організаційний момент
    1. Привітання

       2. Перевірка готовності до уроку

- Діти, на партах у вас повинні бути: підручник, робочий зошит, пенал та різнокольорові олівці.

  1. Актуалізація опорних знань

1. Бесіда

  • Про що ми говорили на минулому тижні?
  • На минулому тижні ми говорили про події, які були в незалежній Україні — про  проголошення незалежності, революції. Також ми дізналися про Конституцію України, виготовляли територіальну карту нашої Батьківщини.

2. Гра «Знайомство»

  • Пропоную вам пограти в гру «Знайомство». Нам потрібно встати в коло, привітатися і по черзі продовжити фразу: «Мене звати ..., я живу на вулиці ...».
  1. Повідомлення теми і мети уроку
  • Ви назвали вулиці, на яких проживаєте. Ці вулиці — це частина нашого рідного села. Це наш рідний край. Цього тижня ми продовжимо досліджувати Україну і поговоримо про нашу область.

IV.     Вивчення нового матеріалу

  1. Робота з підручником

- Розгляньте с. 37 в підручнику, щоб дізнатися, чим ми будемо займатися цього тижня.

- Що, на вашу думку, буде найцікавішим?

- Сьогодні ми будемо досліджувати історію міста Коростень і створювати презентацію

про історичні та культурні події свого краю.

- Кожен населений пункт в Україні має свою історію. Одні міста сягають корінням у сиву

давнину — аж до часів Київської Русі, інші — утворилися за часів УРСР, незалежної України.

- Пропоную вам прочитати текст і розглянути стрічку часу в підручнику на с. 37 і обчислити, скільки років виповнилося місту Коростень.

2. Бесіда

- Зверніться до словника на с. 144 підручника і прочитайте, хто такі древляни.

- Спробуйте знайти м. Коростень на карті України (Житомирська область).

- Які історичні події відбулися у місті Коростень? (Загинув князь Ігор, затвердили малий Герб України)

- Який міжнародний фестиваль почали проводити у Коростені з 2008 року? (Фестиваль дерунів)

- Ви частинка народу. Без вас, без усіх нас немає ні народу, ні історії. І нам творити нову історію держави, яка займе належне місце серед вільних і рівних держав планети Земля.

3. Руханка (м’язова та емоційна релаксація)

- Пропоную послухати пісню і потанцювати під неї.

4. Робота у групах «Наш край»
- Давайте з вами переглянемо приклади проєктів про рідний край. https://tinyurl.com/2p8d3e6t, https://tinyurl.com/3h54wuwm)

- Давайте переглянемо символіку нашого краю (герб області, прапор).

- Що там зображено?

- Пропоную вам об’єднатися у три групи і створити проєкт про історичні та культурні події нашого краю (колаж, відео, презентації тощо). Це можуть бути дані про історичні події, про митців вашого краю, цікаві факти з історії, традиції краю тощо. Ви можете використовувати дані з інтернет-джерел, довідників, енциклопедій.

- Молодці!

- Давайте обговоримо, які факти у груп співпали, а про які події з життя нашого краю ви хотіли б дізнатися більше?

5. Повідомлення творчого домашнього завдання. Створення стрічки часу про свій

населений пункт (наступного уроку учні мають презентувати результати своєї роботи)

План роботи

1. Розпитайте людей старшого віку про події, які вони пам’ятають (як змінювалися назви вашого населеного пункту, вулиць) і підготувати інформаційне повідомлення про це.

2. По можливості відвідайте краєзнавчий музей і дослідіть традиційні ремесла нашого краю.

3. Виготуйте стрічку часу про свій населений пункт — від дати заснування до сьогодення.

* Можна доповнити інформацію про події фотографіями або малюнками.

6. Читання віршу Ганни Черінь

Різні в світі є країни.

Різні люди є на світі,

Різні гори, полонини,

Різні трави, різні квіти.

Є у всіх одна країна,

Найрідніша нам усім.

То — прекрасна Україна,

Нашого народу дім.

Там шумлять степи безкраї,

Наче вміють говорити.

Там ясніше сонце сяє,

Там солодше пахнуть квіти.

Різні в світі є країни,

Гарні є, і є багаті,

Та найкраще — в Україні»,

Бо найкраще — в рідній хаті.

  • Пропоную по черзі сказати, що вам подобається в своєму рідному краї.
  1. Підсумок

1.  Вправа «Мікрофон»

- Діти, що сьогодні на уроці ми з вами розглядали?

- Що вам найбільше сподобалося робити на уроці?

- Ви всі дуже гарно попрацювали, молодці!

- До нових зустрічей! Завершимо цей урок оплесками.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
4 липня 2022
Переглядів
646
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку