Документ "Урок. Орієнтування на місцевості за допомогою плану"

Про матеріал
Документ "Урок. Орієнтування на місцевості за допомогою плану"Документ "Урок. Орієнтування на місцевості за допомогою плану"Документ "Урок. Орієнтування на місцевості за допомогою плану"Документ "Урок. Орієнтування на місцевості за допомогою плану"Документ "Урок. Орієнтування на місцевості за допомогою плану"
Перегляд файлу

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КОНСПЕКТ

уроку з інтегрованого курсу «Я досліджую світ»

Тема. Орієнтування на місцевості за допомогою плану

4 клас

 

 

 

 

 

 

 

Студентки 4 курсу 41-ПО групи

Спеціальність 013

Початкова освіта

Соколенко Анастасіі Олександрівни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022 рік

Клас: 4                                                                                                               Дата: 24.02.22

Тема: Орієнтування на місцевості за допомогою плану

Мета: формувати вміння читати простий план місцевості, використовуючи умовні знаки; виховувати пізнавальну активність.

Обладнання: підручник, мультимедійна презентація.

Література: https://pidruchnyk.com.ua/1629-yads-4-klas-voroncova.html, https://drive.google.com/file/d/15t84KdIYcHtpumWXDYPMrcIudMgHrM9a/view

 

Хід уроку

  1. Організаційний момент
    1. Привітання

       2. Перевірка готовності до уроку

- Діти, на партах у вас повинні бути: підручник, робочий зошит, пенал та різнокольорові олівці.

  1. Актуалізація опорних знань

1. Бесіда

  • Про що ми говорили на минулому уроці?
  • Так, ми розробили план проєкту, щоб розв’язати проблеми нашого населеного пункту.

.2. Загадка

  • Розгадайте загадку!

Щоб ніде не заблукати

І дорогу не шукати,

Має кожен мандрівник

Паперовий путівник.

Де у полі є криниця,

Як пройти до залізниці,

Де є сад, а де є лан,

Нам усе покаже... (план).

  1. Повідомлення теми і мети уроку
  • Сьогодні ми будемо досліджувати територію нашої місцевості, пригадаємо, які умовні позначення є на плані і навіть будемо шукати скарб!

IV.     Вивчення нового матеріалу

  1. Бесіда «План і масштаб»

- Покгляньте на мій стіл: олівець, гумка, цеглинка конструктора, чашка і аркуш білого паперу.

- Пригадайте, що допомагає орієнтуватись на місцевості? (Сонце, компас, карта, навігатор, план тощо). - Для того, щоб знайти вулицю, будинок, скласти маршрут для подорожі потрібно знати точне розташування природних чи штучних об’єктів. Для цього й існує план.

- Обведіть ручкою або олівцем гумку, цеглинку, чашку. Який вигляд вони мають на папері? (Прямокутник, коло ...).

- Це вигляд предметів згори.

- Ми креслили план різноманітних предметів. Можна накреслити і план місцевості.

- А що ж таке план місцевості? План — це точне креслення вигляду предметів згори.

- Скажіть, чи можна так само накреслити на папері план стола, автомобіля, школи? Чому?

- Щоб накреслити план великого об’єкту, план місцевості нашого села (міста) чи якоїсь іншої місцевості, потрібно виміряти відстані між будівлями, деревами тощо і зменшити їх. Для цього використовують масштаб, який показує, у скільки разів зменшили справжні заміри.

- Наприклад, щоб накреслити план столу, довжина якого 120 см, ширина – 50 см нам потрібно зменшити дійсні розміри предмету у 10 разів. Тоді довжина буде 12 см, а ширина 5 см і його зображення поміститься на аркуші паперу. Замість того, щоб казати, що розміри столу зменшили, говорять, що використали масштаб. Це означає, що 1 см на плані відповідає 10 см дійсних розмірів.

- Масштаб записують так: 1 см — 10 см». 4. За наявності часу запропонуйте учням намалювати на аркуші паперу план будівлі прямокутної форми з довжиною 150 м і шириною 50 м. Для цього перетворити метри у сантиметри і поділити на 5000. Намалювати прямокутник довжиною 3 см, шириною 1 см. Внизу написати масштаб 1 см — 5000 см.

- План – це точне креслення вигляду предметів зверху. Це зображення невеликої ділянки місцевості. Масштаб показує у скільки разів на папері зменшено (збільшено) справжні розміри.

2. Робота з підручником

- Пропоную вам прочитати інформацію про план у підручнику на с. 41.

- Розгляньте умовні позначення, які використовують на планах і опишіть, що розташоване на місцевості, яку зображено на малюнку.

3. Перегляд відео

- Пропоную переглянути відео (https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1WlbuyW0lUwdJT4u9IWwtbsbtFvDoah2u), де показано найбільш розповсюджені умовні позначення на планах.

- Спробуйте паралельно з переглядом шукати ці позначки у підручнику, а ті, яких немає можна намалювати на дошці.

- Розгляньте план місцевості у підручнику і знайдіть, де там заховано скарб.

- Хто може розповісти, яким шляхом туди можна дістатися, які об’єкти будуть зустрічатися по дорозі?

4. Руханка

- Пропоную вам виконати руханку, повторюючи рухи на відео.

 

5. Робота у групах

- Об’єднайтеся учнів у 4 групи. Ви маєте намалювати план території школи або класу. Пропоную вам заховати їх скарб у будь-якому місці та позначити його на плані, використовуючи необхідні умовні позначення. Потім групи обміняються картами і виру шать на пошуки скарбу!


6. Робота на картках

 

7. Гра «Хибне чи істинне»

- Пропоную двам визначити хибні та істинні твердження!

- На планах місцевості зображаються фотографії об’єктів. Так чи ні? (Ні)

- У плані місцевості об’єкти позначено особливими умовними знаками. Так чи ні? (Так)

- За планом місцевості можна визначити розташування об’єкта. Так чи ні? (Так)

- На плані місцевості використовується масштаб. Так чи ні? (Так)

- Місцевість у плані — невелика ділянка земної поверхні. Так чи ні? (Так)

  1. Підсумок

1.  Вправа «Мікрофон»

- Діти, що сьогодні на уроці ми з вами розглядали?

- Що вам найбільше сподобалося робити на уроці?

- Ви всі дуже гарно попрацювали, молодці!

- До нових зустрічей! Завершимо цей урок оплесками.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
4 липня 2022
Переглядів
1036
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку