КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»
КОНСПЕКТ
уроку з інтергованого курсу «Я досліджую світ»
Тема. Як реалізувати проект?
4 клас
Студентки 4 курсу 41-ПО групи
Спеціальність 013
Початкова освіта
Соколенко Анастасіі Олександрівни
2022 рік
Клас: 4 Дата: 21.02.22
Тема: Як реалізувати проект?
Мета: розробити проєкт, щоб розв’язати проблеми свого населеного пункту і почати
його виконання.
Обладнання: підручник, мультимедійна презентація.
Література: https://pidruchnyk.com.ua/1629-yads-4-klas-voroncova.html, https://drive.google.com/file/d/15t84KdIYcHtpumWXDYPMrcIudMgHrM9a/view
Хід уроку
2. Перевірка готовності до уроку
- Діти, на партах у вас повинні бути: підручник, робочий зошит, пенал та різнокольорові олівці.
1. Бесіда
2. Гра «Знайомство»
IV. Вивчення нового матеріалу
- Участь громадян в управлінні країною — це основна функція громадянина в демократичному суспільстві. Громадяни мають проявляти ініціативу, самостійно або групами створювати пропозиції щодо покращення умов життя у своєму населеному пункті.
- Скажіть, як можна заохотити мешканців населеного пункту до активної участі у громадській діяльності? (Провести конкурс, надати кошти для втілення програми, продемонструвати приклади вдалих проєктів інших громад)
- Пропоную вам переглянути відео про Доброславську громаду та проєкти, які громадяни втілили у життя. (https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1Ow7DNnG294MBL1vRLr15XXRjwRjiLLPf)
- Які проєкти було реалізовано у Доброславській громаді? (Планетарій, креативний простір для дітей (професії), кінотеатр під відкритим небом і т. і.)
- Для кого створені ці проєкти? (Дітей, школярів, дорослих — усіх мешканців громади)
- Розвитку громадянської активності сприяє поширення інформації про приклади успішної взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю.
2. Робота з підручником
- Пропоную вам прочитати інформацію про те, як реалізувати проєкт у підручнику на с. 40 і розглянути приклад такого проєкту.
- Що можуть зробити учні для реконструкції стадіону?
- Що мають зробити представники територіальної громади для реконструкції стадіону?
- Скільки часу, на вашу думку, потрібно для реконструкції стадіону?
3. Руханка
- Пропоную послухати пісню і потанцювати під неї.
4. Робота у групах «Аналіз досягнень своєї громади» (за наявності часу)
- Пропоную вам розглянути статті з місцевих газет або інтернет-видань, в яких відображаються здобутки або проблеми вашого населеного пункту.
- Озвучте проблеми, які актуальні для нашої громади зараз як їх можна вирішити: за допомогою держави, зусиллям громади, вкладом учнів.
- Об’єднайтеся у 2-3 групи. Обреріть актуальне для своєї школи або громади завдання (прибрати парк, територію школи, подбати про бездомних тварин, озеленити населений пункт тощо). Кожна група генерує ідеї щодо покращення життя своєї громади чи школи і записує їх великими літерами на аркуші.
- Після завершення роботи групи обмінюються своїми аркушами і мають обрати по 1 ідеї від іншої групи і обвести її маркером.
- Методом голосування обраємо один проєкт, який ми будемо втілювати в життя. Обговоримо усім класом, що потрібно для реалізації обраного проєкту.
1. Вправа «Мікрофон»
- Діти, що сьогодні на уроці ми з вами розглядали?
- Що вам найбільше сподобалося робити на уроці?
- Пропоную вампо черзі продовжити фразу: «Найбільш потрібне, що я почерпнув / почерпнула з уроку, це ...».
- Ви всі дуже гарно попрацювали, молодці!
- До нових зустрічей! Завершимо цей урок оплесками.