Казка_«Виноградар_і_змія»_Складання_плану_й_переказування_за_нимКазка_«Виноградар_і_змія»_Складання_плану_й_переказування_за_нимКазка_«Виноградар_і_змія»_Складання_плану_й_переказування_за_нимКазка_«Виноградар_і_змія»_Складання_плану_й_переказування_за_ним
Соколенко А. 41-ПО
Дата: 23.11.21
Клас: 2
Тема: Казка «Виноградар і змія». Складання плану й переказування за ним
Мета: удосконалювати читацькі навички школярів; сприяти засвоєнню змісту казки; навчати переказувати текст за складеним планом; збагачувати словниковий запас; на прикладі казки виховувати почуття відповідальності за свої дії; виховувати почуття дружби, взаємодопомоги; розвивати інтерес до книг, увагу, пам’ять, спостережливість, самостійність думки.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручники, комп’ютерна презентація, роздатковий матеріал.
Хід уроку
І. Організація початку уроку
- Весела пісенька дзвіночка
Покликала нас всіх на урок,
Я бачу ваші милі личка
І очі з безліччю думок.
Ми помандруємо в світ чудовий,
Що гордо мовою зовуть.
Та лиш кмітливість і увагу
З собою взяти не забудь.
ІІ. Актуалізація опорних знань. Мовленнєва розминка
— Діти, а хто з вас робив зарядку вранці? (Відповіді учнів)
— Зараз ми зробимо зарядку для нашого язичка.
1. Робота над скоромовкою
- Стигле гроно винограду Ганна принесла із саду.
2. Вправа «Читай чітко та без помилок!»
- Пригощати, виноград, щедрий, їжачок, виноградар, хвилина, змія, дощ, щітка, щука, чарівник, дубочок, дівчинка, щавель, паличка, сміх, чижик, жонглер.
3. Гра «Слово із слова»
- Із букв слова утворити нові слова.
Виноград – вино, град, дар, ноги, радо, вона…
III. Мотивація навчальної діяльності
- На світі є одна річ, перед якою потрібно схилятися, це … . Що це таке? Ви дізнаєтеся послухавши казку про дівчинку, яку звали Любов. 1. Розповідь вчителем казки
2. Вирішення проблемних питань
- Кого вибрала Любов? - Чому на вашу думку, Любов зупинила свій вибір саме на Доброті?
- А кого вибрали б ви?
- На світі є одна річ, перед якою потрібно схилятися, це … . Що це таке? (Доброта)
3. Передбачення щодо уроку
- Як ви гадаєте, що ми будемо робити сьогодні на уроці? (Відповіді учнів)
IV. Повідомлення теми і завдань уроку. Відгадування загадки
В’ється вірьовка —
На кінці головка. (Змія)
- Болгарський народ присвятив цій тварині одну із казок. Давайте дізнаємося її назву за допомогою шифру!
гра я да р змі Ви і но
3 8 4 5 7 1 6 2
- Виноградар і змія! Молодці! Саме її сьогодні ми з вами розглянемо!
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу. Опрацювання казки
1. Слухання аудіозапису казки
2. Робота з текстом. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання
3. Словникова робота. Читання слів вголос «Луною»
- Виноградник, купа, відновити, господар, щосили, розгнівалася.
4. Асоціативний кущ. Складання характеристики героїв казки
- На дошці 2 малюнки: батько та син, а також написані на папері слова.
Слова: працелюбність, чесність, неслухняність, заздрість, жорстокість, жадібність, совість, чуйність, співчуття, доброта.
(Діти підходять до дошки і приклеюють ці слова біля відповідних картинок)
5. Фізкультхвилинка
6. Складання плану казки
1) Читання І частини.
2) Читання II частини.
3) Читання III частини.
План казки
1) Дружба виноградаря і змії.
2) Злочин сина.
3) Дружбу повернути неможливо.
7. Переказ казки за складеним планом
8. Складання словесного малюнку до кожної частини казки
- Щоб ви намалювали якби вас попросили проілюструвати кожну частину? (Відповіді дітей)
VIІ. Узагальнення й систематизування знань
1. Інтерактивна вправа «Метод Прес». Робота в парах.
- Складіть прислів’я.
— Як ви розумієте ці прислів’я?
VIII. Підсумок уроку
1. Гра «Мікрофон»
— Яку казку ми читали на сьогоднішньому уроці?
— Який народ склав цю казку?
— Чого навчила вас болгарська казка?
— Що ви вдома розкажете про сьогоднішній урок?
2. Інтерактивна вправа «Незакінчене речення»
3. Домашнє завдання
- Читати казку й переказувати її; намалювати малюнок до будь-якої частини казки.